Jump to content
Българският форум за музиканти

Взех си нова китара и...


viktor.velikov

Recommended Posts

Добро утро!

Та взех си нова китара от магазина в понеделник (handmade western марка Stag -150 лв). И понеже бях решил да си взема най накрая някоя "куха" китара и нямаше голям избор на база бюджета ми си взех тази.

Та тя е метални струни и тънък гриф. Мн ми трудно да правя барета особенно в първите позиции. Китарата звучи мн странно, едно метални като от тенекия. И реших да я занеса на лютиер. Той смъкна екшъна и сложи нови метални струни (stag).

Но все още ми е трудно абе набраво издивявам.Имам една електрическа и една класическа (на приятел е) с найлонови струни и не срещам труднусти при тях.Освен това класическата с найлоновите (1ва,2ра,3та и останалите струни са метални) звучи мн приятно и има един топъл звук.

От това че ползвам струни STAG ли идват и двата проблема (че звучи метално тенекиено китарата и че баретата са ужасно трудни)?

Мога ли да сменя металнуте струни на уестърн китарата с такива като на класическата. Ще окаже ли влиание това за баретата и за звука?

Забравих да кажа, че на уестърн китарата струните са опънати мн мн по-силно от другите ми, това само в началото ли е така, ще "омекнат" ли с времето и тренировките?

благодаря, поздрави и на работещите БЪРЗ ПОСЛЕДЕН РАБОТЕН ДЕН! :) :) :)

 

http://viktordesigns.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Репетиции, репетиции и пак репетиции, просто са ти слабички пръстите :)

 

Потърси си Silk & Steel тип струни (например http://store.daddario.com/category/144861/EJ40_Light_11-47, че другите марки, които мога да ти предложа са твърде екзотични за БГ).

 

ПП. Handmade в едно изречение с китара Стаг за 150 кинта не звучи много уместно...

  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто недей очаква много от китара Стаг при това нова за 150лв :)

Успех :) Лек ден

 

 

Редактирано от FoolofRemorse
  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям synchu - свирене му е майката. Акустичната western китара, класическата и електрическата са три различни инструмента, на които се свири по различни начини.

 

Това, което можеш да направиш, е да си вземеш по-тънки струни. Най-тънките метални за акустична китара, които съм виждал в нашите магазини, са размер 0.010.

 

едит: Изтървах една запетая :greenangel:

Редактирано от Icarus
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окейм, упражнения упражнения и така.Няма проблеми, все пак ще пробвам струните препоръчани по-горе. А за звука който е един "тенекиен" някой ще хвърли ли светлина в мрака на моята празна глава :D ?

Знам че стаг са най-ниския клас но защо за бога слагат надпис "handmade" като не е?! Не че това е оказало някакво влиание при избора ми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да не е хендмейд? Всяка акустична китара се сглобява на ръка. Няма роботи в тази работа.

 

Сядай да свириш и стига си се оплаквал. Нямал си късмет - почнал си на електрическа. Сега ще се върнеш в първи клас и ще наваксаш материала. Има много кеф в свиренето на акустична. Аз си ги редувам и не се страдам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж какво, акустичните Stagg са доста читави китарки като за цената си. ;) Сега ясно, че няма да е върха на сладоледа, но за теб на този етап ще се представя задоволително. Проблемът ти е в струните. Правят ги от различни материали. Принципно изборът ти от струни за акустична се свежда до бронз и фосфор-бронз. Разликата е в процентите мед и калай, като вторите издържат малко по-дълго. Марки - колкото искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1ва,2ра,3та и останалите струни са метални

Няма такова нещо, 4, 5, 6 са с найлонова сърцевина и метални намотки. Затова ти се струват различни от струните на новата ти китара, които наистина са метални. И мисля, че е нормално да намираш разлика в звука, все пак са различни струни, различни китари.А и по принцип новите струни издават един специфичен звънтеж, който след наколко дни изчезва. Съгласерн съм и с Baby Thomas, че струни стаг не са за предпочитане. А относно барето - упражнения и постепенно се свиква. Също така гледай да не стискаш грифа много силно.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надписът handmade е рекламен трик. А китарите на stagg за тези пари, са китари за толкова пари, и точка. Което не значи непременно "лошо" - напротив, не е зле за бюджетно решение, особено като се сетя на какви безбожни дъски съм свирил аз, например.

 

Ако наистина ти е Прекалено Трудно, като се има предвид, че си свирил на някакви други китари - постановката ти може да е проблем. Разгледай из youtube как свирят хората, и си свери часовника, ако се съмняваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да не е хендмейд? Всяка акустична китара се сглобява на ръка. Няма роботи в тази работа.

 

Сядай да свириш и стига си се оплаквал. Нямал си късмет - почнал си на електрическа. Сега ще се върнеш в първи клас и ще наваксаш материала. Има много кеф в свиренето на акустична. Аз си ги редувам и не се страдам.

 

 

+1 !

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да свириш със струни Stagg е като да караш Хонда с гуми от каруца.И аз съм се радвал на такъв тенекиен звук и си мисля,че и при теб ще е от струните.Като любител мога да ти препоръчам Ernie Ball.Много са звънливи и са пълен антипод на приглушените Stagg.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти е МЕГА трудно - пробвай струни 9-42 за елка.

Но никога струни Стагг! :thumbdown:

 

 

Какво ще стане ако и сложа струни за електрическа китара? Китарата ми е stagg sw201.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.