Jump to content
Българският форум за музиканти

Знаел ли е Джако, че някой друг вече е бил махнал праговете на баса, или си го е измислил сам?


programista

  

54 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Пускам тази безмислена тема по "идея" на колегата Марински. :)

 

Знаел ли е Джако, че някой друг вече е бил махнал праговете на баса, или си го е измислил сам?

 

В уикито пише, че първоначално твърдял, че той сам си е дефретнал баса, но в последствие споменал, че го е купил дефретнат.

Редактирано от programista
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надарено копеле беше, но с една камара психически проблеми + яка дрогерия. Но пък иначе надали щеше са е гениалният басист на 70-те и 80-те години. И какво значение има дали е знаел или не? Важното какво е оставил след себе си. Изсвирено на (о, ужас) 4 струни, без дроп и други простотии, така любими на гъзоръките некадърници. Толкоз!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В анкетата трябваше да има и отговор - 'бем ли го... Аз съм дефретвал бас, далеч преди да съм чувал за Джако, значи и аз съм за класацията :greenball: . Иначе съм фен някой да фретне дефретнат бас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да стопля заглавието на темата, но ми прави пречатление, че и с прагчета:

 

http://www.youtube.com/watch?v=lwhkPSEXs1Q

 

 

 

и без прагчета:

 

http://www.youtube.com/watch?v=TgntkGc5iBo&feature=related

 

все по един начин си звучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе съм фен някой да фретне дефретнат бас...

 

Имаш го. При Пъпеша, Бог да го прости, някой беше оставил един бял Крамер, фретлес. За смешни пари, май 480 кинта. Чудих се една седмица, ама докато се начудя известен столичен отворко го купи и светкавично го занесе май на Градинката да му набият фретове. После му искаше май към 900. Още ги иска...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не го знам знаел ли е.

 

В книгата на Бил Милковски пише, че го ухапало кучето и дефретнал баса в деня на някакво важно участие, като хората около него се опитали да го разубедят с аргумента, че няма да може да свири, а няма и резервен бас :)

 

Гледал съм видео, където обяснява, че и на бас с прагчета си свири като на фретлес - натиска върху позициите, за да се упражнява. Разправяше, че понеже фретлеса се износвал от свирене го ползвал само за участия.

 

P.S.: Защо хората ми се връзват на простотиите...

Редактирано от MaPuHcKu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе съм фен някой да фретне дефретнат бас...

 

Имаш го. При Пъпеша, Бог да го прости, някой беше оставил един бял Крамер, фретлес. За смешни пари, май 480 кинта. Чудих се една седмица, ама докато се начудя известен столичен отворко го купи и светкавично го занесе май на Градинката да му набият фретове. После му искаше май към 900. Още ги иска...

Не, номерът е да го дефретнеш и после да го фретнеш!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гениите винаги имат проблема с обществените възприятия на лудото общество. Тоест нормално е всички да го мислят за куку ;) Дали е видял или не, важното е, че го е направил сам и е свирил пак толкова добре :) Колко хора биха биха изкормили праговете на баса си с ножче час преди концерт? Май никой ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, номерът е да го дефретнеш и после да го фретнеш!!!

 

Има един пич, дето ти е батко и ми беше съсед, скоро пак ще ми е...

Та, той чул, навремето Bad Company, взел отверката и бил много доволен от резултата, но се оказало, че така се "изгубила атака" и хоп - при лютиер за набиване обратно на праговете (дали е бил запълнил каналите, не помня) :D

Общо взето, това е по-често срещаният случай.

 

Иначе, скоро, за малко да причинят същото и на един мой бас, който също бях направил фретлес (много преди да чуя за Джако), с отверката. Някак си, това е естествена стъпка и развитие в свиренето, според мен, а дали ще продължииш е друг въпрос...

 

Относно Джако - не може да е бил такъв ръб - все пак се е интересувал от музика, достатъчно, а и дори да не е знаел, пак, както казах, нормално е да му хрумне. Темата по-скоро тръгна от там дали е първият, направил го и тук е сигурно - не е ;) По това време вече е имало серийни фретлеси :P Не я разбирам тази "легенда"?

 

Накратко - 'бем ли го, а темата - и нея :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, номерът е да го дефретнеш и после да го фретнеш!!!

 

мани, първият ми бас беше така - една тояга пълдин, дето един съученик-капиталист ме излъга да му я купя за 110 лв, че поръчах две шепи прагове от basstraffic, една седмица си играх и ги набих... :girl_cray2:

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, номерът е да го дефретнеш и после да го фретнеш!!!

 

 

По това време вече е имало серийни фретлеси

 

 

То и по мое време си имаше фретлеси, ама на мен ми скимна самосиндикално, не пречи и при Джако да е било така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Джако тона е бил доста конкретен твърдичък ...но освен почти незабележими глисанди разлика в свиренето му с фрет и дифрет бас няма според мен.Лично аз съм си дифретвал един бас .Немаше много смисъл...Бех после фалшив до безобразие особено като не се чувах добре...В последствие беше фретнат баса пак и цената му стана 1/3 от тая дето го бях купил....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.