Jump to content
Българският форум за музиканти

Крафтър акустични китари.


soggy.limp.biscuit

Recommended Posts

http://craftereurope.com/grid900000031

От доста време им се оглеждам на тези китарки, но търся мнения за самата марка и инструментите от някой по-запознат от мен. Дала съм и сайта... На някой ако му се занимава, да погледне за какво става дума... Интересуват ме акустични/полуакустични китари от 350 евро нагоре. Материалите им са хубави, поне ако се вярва на това, което пише.

Чакам мнения, благодаря. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този раздел, в онзи раздел...

Какво значение има, след като и в двата раздела не получавам отговор?

Да му се не види, не може никой да не е чувал за тях.

А за Гибсън нямам пари, ш'а ма извиняяти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да обясниш защо се насочваш към тези китари. Както разбирам засега впечатленията ти са само от картинките и клипчета към някои от моделите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две неща:

1. Повече внимание в кой раздел пускаме темите, моля. Има значение.

2. Аз пък искам мнение за Stehr китари? Имам силни подозрения, че никой дори не е и чувал за тях. Това че съм чувал за Crafter не означава, че съм свирил на такава китара и мога да имам мнение - това не е ненормално, така че повече търпение, моля. И да не се намери някой, който да постне мнение, има достатъчно други марки китари със сходни качества в българските магазини. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да обясниш защо се насочваш към тези китари. Както разбирам засега впечатленията ти са само от картинките и клипчета към някои от моделите.

Някой изобщо погледнал ли е в сайта? Там всичко си пише.

Ориентирала съм се към Крафтър, защото за цената на индонезийските и китайските фендери, които се предлагат масово в магазините, мога да взема Крафтър made in USA от солидна дървесина на top-a, а не от ламинат ;) Със същите характеристики Фендер сигурно ще струва 8 000 000 марки и надали ще се предлага изобщо :D Затова търся мнения... струват ли си! ;)

Редактирано от soggy.limp.biscuit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да бъркам (не съм се интересувал особено), но съответните китари са корейски и не знам да имат модели правени в Щатите, провери ако държиш на това. Иначе съм свирил няколко пъти на Крафтър в магазини, общо взето бяха приятни инструменти на достъпна цена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да обясниш защо се насочваш към тези китари. Както разбирам засега впечатленията ти са само от картинките и клипчета към някои от моделите.

Някой изобщо погледнал ли е в сайта? Там всичко си пише.

Ориентирала съм се към Крафтър, защото за цената на индонезийските и китайските фендери, които се предлагат масово в магазините, мога да взема Крафтър made in USA от солидна дървесина на top-a, а не от ламинат ;) Със същите характеристики Фендер сигурно ще струва 8 000 000 марки и надали ще се предлага изобщо :D Затова търся мнения... струват ли си! ;)

 

Тъй като се държиш неприлично не заслужаваш отговор, но хайде, днес съм добър. Това, че си готова да похарчиш доста пари защото ти е харесала някаква картинка издава пълното ти невежество в тази област. Признак на велика наивност е желанието да платиш за инструмент, който не можеш да пробваш на място.

Има далеч по лесен вариант и то с магазин в България. Намира се в Казанлък и е собственост на един немец, който от известно време живее у нас. Ето ти контакт за връзка Herbert Retterath <valvesound@yahoo.de>

Направи контакт с него, сигурен съм, че ще получиш всестранна информация по въпроса. Самият той предлага доста акустични китари, някои от висок клас на съвсем прилични цени. Една разходка до Казанлък носи доста по-малко рискове от изписването на китара от Щатите "на сляпо". Имал съм проблем преди време с подобна транзакция. Повярвай, разочарованието и обидата са много големи. А можеш за се оплачеш само на леля си...

Потърси в раздел "продава" негова обява с ник valvesound, има доста интересни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта на това ми писание е малко да се усетите, че тук е форум за музиканти, а не за продавач-консултанти. За тази цел във всеки един магазин си има персонал, който е нает да ви обърне внимание, което все още е безплатно. Тук всеки има своето мнение и това не е в помощ за вас, защото с гледане, кучето касапин да е станало! Вместо да губите и вашето и нашето време с тотално ненужни теми за този форум, моля, станете от компютъра си, отидете до най-близкия музикален магазин и си купете първата китара за начинаещ, която харесате като цвят, форма и звук, защото за тези пари тя просто няма как да е НАЙ!

 

Из темата КЪМ НАЧИНАЕЩИТЕ КИТАРИСТИ

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, че на двете най-скъпи китари пише Корея като страна производител. А на по-евтините - нищо. Което е "гаранция", че са от Щатите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да обясниш защо се насочваш към тези китари. Както разбирам засега впечатленията ти са само от картинките и клипчета към някои от моделите.

Някой изобщо погледнал ли е в сайта? Там всичко си пише.

Ориентирала съм се към Крафтър, защото за цената на индонезийските и китайските фендери, които се предлагат масово в магазините, мога да взема Крафтър made in USA от солидна дървесина на top-a, а не от ламинат ;) Със същите характеристики Фендер сигурно ще струва 8 000 000 марки и надали ще се предлага изобщо :D Затова търся мнения... струват ли си! ;)

 

Тъй като се държиш неприлично не заслужаваш отговор, но хайде, днес съм добър. Това, че си готова да похарчиш доста пари защото ти е харесала някаква картинка издава пълното ти невежество в тази област. Признак на велика наивност е желанието да платиш за инструмент, който не можеш да пробваш на място.

Има далеч по лесен вариант и то с магазин в България. Намира се в Казанлък и е собственост на един немец, който от известно време живее у нас. Ето ти контакт за връзка Herbert Retterath <valvesound@yahoo.de>

Направи контакт с него, сигурен съм, че ще получиш всестранна информация по въпроса. Самият той предлага доста акустични китари, някои от висок клас на съвсем прилични цени. Една разходка до Казанлък носи доста по-малко рискове от изписването на китара от Щатите "на сляпо". Имал съм проблем преди време с подобна транзакция. Повярвай, разочарованието и обидата са много големи. А можеш за се оплачеш само на леля си...

Потърси в раздел "продава" негова обява с ник valvesound, има доста интересни неща.

Ей, ей, 'айде да не си лепиме етикетчета и да не си правиме характеристики от един пост кой какъв е без да се познаваме лично, става ли ;) Напълно съм наясно с нещата, които ми казваш, наистина благодаря ти, че си си загубил времето да пишеш всичко това, не ми е от полза! Благодаря ти и за отделеното време за полемиките, които си ми написал, абсолютно безпочвени са :D Никъде не съм споменавала, че ще поръчвам по интернет... и аз обичам да пробвам инструмента, преди да го купя, да... линка си беше с чисто информативна цел ако някой иска да хвърли едно очо.. С пича от Канзас се познавам лично, много е точен... има страхотни неща в магазина, не ми е хрумвало, че може да дистрибутира и крафтъри - идейка, ще го питам лично...

В мюзикуърлд няма точно този модел, който търся...

koli_k, за първи път го чувам това, можеш ли да дадеш малко повече информация?

Благодаря на всички за отговорите, най-вече на Fats :D :D :D:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, разбира се

 

http://www.crafterusa.com/home/aboutcrafter.asp

 

Китарите явно наистина са корейски (по добрите модели поне, за по евтините не знам).

 

Успехи с покупките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.