Jump to content
Българският форум за музиканти

Acoustic Madness


Recommended Posts

Да, вече работя по конкретни и мисля много оригинални идеи за продължението. А тук е вариант с живи барабани. Кажете ми, моля, кой ви харесва повече!

 

http://soundcloud.com/visiondann/acoustic-madness-live-drums

 

С барабаните е още по-хубаво! Звучи още по-сериозно! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да чувам повече такива неща от българските музиканти. Българската музика има един единствен шанс - трябва да бъде оригинална.

Успех!!!

P.S. Вариантът без барабани е моя фаворит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам що, но силно ми напомни това парче на "All About The Money" на Meja (ако си спомняте хитчето преди повече от 10 г.).

 

Има една част, дето трябва да е с полиртмично усещане, от 0:26 мин., обаче звучи кошмарно нестегнато и неточно. Разбира се какво си искал да постигнеш, но му трябва презапис, преизсвирване ли, бе кофти звучи така (тва май втория вариант слушам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам що, но силно ми напомни това парче на "All About The Money" на Meja (ако си спомняте хитчето преди повече от 10 г.).

 

Има една част, дето трябва да е с полиртмично усещане, от 0:26 мин., обаче звучи кошмарно нестегнато и неточно. Разбира се какво си искал да постигнеш, но му трябва презапис, преизсвирване ли, бе кофти звучи така (тва май втория вариант слушам).

 

 

Благодаря за забележките! :) Всички се вземат се под внимание както казах. Парчето, за което спомена изобщо не го знам и не съм чувал за него, но ще го намеря за да го чуя, че ми стана интересно.

 

Частта, за която говориш с полиритмиите е интересна наистина. Ако чуеш акустичният вариант става ясна идеята - там вървят едни китарни рифове от по 5 тона и постоянно първото време се "измества". А във варианта с барабаните вече е още по объркващо, но целта на точно този момент Е да е объркващ :) Моля те да чуеш първо акустичния вариант и после пак този с барабаните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що сложих нова версия с барабаните, в която се опитах да взема под внимание забележките. Мисля, че сега е доста по ясна и опростена идеята :))) На същия линк е, но ето го още веднъж.

 

http://soundcloud.com/visiondann/acoustic-madness-live-drums

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, по-добре е, но не бих казал изобщо, че са живи барабани, по-скоро сякаш са тригнати най-малкото, ако не са редени съвсем.

 

http://www.youtube.com/watch?v=YcXMhwF4EtQ&ob=av2e

 

Ето ти парчето, същата тоналност, даже като звук отива към него, е без вокали де и сола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живо изсвирени са барабаните - просто не съм ги свирил аз :) Няма тригери и редене :) Чинелите са на отделен трак и по тях имаше малко нетипична работа - слагани са допълнително. Но основният дръм трак е лайв и няма много еквилзайзии - само един буст около 85 Hz, че касата ми се губеше нещо.

 

Парчето от линка, който си пуснал е готино, но не намирам много общо. Благодаря още веднъж за отделеното време!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готинско хобби си имаш, евалла, лично мен с тупанчетата ме кефи повечко :godbless:

Редактирано от Velius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готинско хобби си имаш, евалла, лично мен с тупанчетата ме кефи повечко :godbless:

 

^ :) Ахам ... забавляваме се колкото и с каквото можем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:cheers2: Много ми харесва! Стилно. И не е претрупано.

Ако аз участвах в джем върху тази лудница бих изсвирил ре#,ми,сол,ла#,ре#,ми (до тук възходящо от 3та до 1ва стр. на VIII и IX позиция) и без прекъсване низходящо с бързи еднакви стойности за цялата фраза и задържане на последната нота - ре#,до#,до,сиb,ла,сол,фа#(на 2ра стр.)

Или други фрази от Умалената скала.

Домързя ме да отварям Сибелиуса. :)

Редактирано от travelcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:cheers2: Много ми харесва! Стилно. И не е претрупано. Ако аз участвах в джем върху тази лудница бих изсвирил ре#,ми,сол,ла#,ре#,ми (до тук възходящо от 3та до 1ва стр. на VIII и IX позиция) и без прекъсване низходящо с бързи еднакви стойности за цялата фраза и задържане на последната нота - ре#,до#,до,сиb,ла,сол,фа#(на 2ра стр.) Или други фрази от Умалената скала. Домързя ме да отварям Сибелиуса. :)

 

Направих ти само бекинг трака - за да можеш да запишеш каквото желаеш! :)))

Ще са ми интересни вашите идеи, така че, който желае - може да участва в този импровизиран джем :)))))

 

Поздрави!

 

 

БЕКИНГ ТРАК: http://soundcloud.com/visiondann/acoustic-madness-backing

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един груви басец с хубави среди ако се сложи наместо това, което е в момента, веднага цъкам втори плюс :)

(Ей такъв бас имам предвид: цък)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един груви басец с хубави среди ако се сложи наместо това, което е в момента, веднага цъкам втори плюс :)

(Ей такъв бас имам предвид: цък)

 

Знам, но в следващ и по-различен вариант. Тук целта беше от самото начало всичко да е правено с акустична китара. Много басисти изявиха желание за участие, но засега ще е така. Като променя нещата - ще уведомя ;) Скоро ще да е ;)

 

Налазвайте на бекинг трака :)

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много е хубаво и като композиция и като изпълнение! Чакам с нетърпение да изкараш албума, вече е крайно време да помислиш по въпроса! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.