Jump to content
Българският форум за музиканти

Online поръчки на китари


Sieger

Recommended Posts

Значи планирам скоро да си купя ново брадве от сайтове като:

 

Music123

Amazon.com

 

и тн.

 

Та има ли някой който да си е поръчвал китара, бас, барабани ( :o ) etc. по интернет? До колко време се доставя продукта? Безплатна ли е доставката (ако е платена колко е?)? Прекалено голям риск ли е? Как стой въпроса с митата? Как е най-добре /удобно/ да се плати - Western Union, Visa, Master и тн?

 

Предварително благодаря :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм си поръчвал. Ако си поръчваш от "сигурни" сайтове не е проблем.

Доставката не е безплатна и ако смяташ да си поръчваш от ЩАтите, ще ти излезе златна - буквално:o

По-добре от някоя европейска страна. В зависимост от теглото и дестинацията от повечето не-съседни на БГ страни доставката може да е от 30 до 100 Евро.

Освен това се плаща мито и ДДС когато пристигне тук. Най-удобно (и най-евтино излиза) се плаща с кредитна карта, както винаги.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип е по-добре да си поръчваш от Европа и ако си поръчваш от се сериозни online магазини няма проблем дори да върнеш продукта на техни разноски, ако е дефектен или не ти харесва. Плащането е най добре с кредитна карта, но става и с обикновен превод. Разбира се за BG доставката е малко по-скъпа, защото е извън EU, но ако се пратти по UPS или Post-служби, които са партньори на българските няма да е чак толкова солено B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си поръчвал. Ако си поръчваш от "сигурни" сайтове не е проблем.

Доставката не е безплатна и ако смяташ да си поръчваш от ЩАтите, ще ти излезе златна - буквалноB)

По-добре от някоя европейска страна. В зависимост от теглото и дестинацията от повечето не-съседни на БГ страни доставката може да е от 30 до 100 Евро.

Освен това се плаща мито и ДДС когато пристигне тук. Най-удобно (и най-евтино излиза) се плаща с кредитна карта, както винаги.

От европейска страна но... Кажи някакъв европейски online store?

Попринцип в мусик123 пише, че доставката е безплатна, но не пише дали е само за УСА ...

Става въпрос за поръчка на Ibanez RG370DX, Washburn Dime или някое ESP още не съм решил твърдо но клоня към Ибанез...

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доставката е безплатна само за Щатите в щатските магазини B)

 

www.thomann.de

www.musik-service.de

www.musik-produktiv.de

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези сайтове, който си дал май не е удачно да пазаруваш от там.

 

Амазон е книжарница B) .... Преувеличавам ама в никакъв случай не е музикален магазин. В смисъл от там можеш да си купиш ноти, школи и такива неща. Пристигат за около 2-3 седмици.

 

А Music123 можеш да платиш само с PayPal. Това е някаква изгъзица, коато неможеш да ползваш обаче защото те нямат отношения с българските банки. Ако картата ти е издадена в чужбина - тогава може. Нищо че на сайта са сложили знаци на какви ли не кредитни карти - не става. Може само с чек или през Western Union.

Това ти го казвам от личен опит. Аз си късах нервите с тях близо 2 седмици докато ми обяснят всичко това.

За другите магазини незнам но наистина транспорта ще ти излезе скъпичък.

Има обаче и друго нещо. В щатите цените са по-евтини. Така, че ако купуваш нещо малко - може и да си на далавера. Но в общия случай synchu е прав. От Германия ще ти излезе по-евтино. Особено ако го поръчаш по човек. Всъщност и в двата случая си на далавера ако ти го внесе някой отколкото да плащаш разходи по доставка + ддс + мито и т.н.

Не че ако е голямо и скъпо нещото и по човек няма да платиш тези неща но...

това е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ще разгледам по-обстойно сайтовете които даде synchu и ще видя какво ще правя... Но бедния пазар в бг просто ме изнервя B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зигеро, мойто мнение го знаеш... харесваш си китара и купуваш два билета за отиване ивръщане до Германия... единия го даваш на мене, а след това отиваме, купуваме ти китара (ти черпиш, щото имаш нова китара) и се връщаме като дори не плащаме мито, ала бала. Това е истинското решение. B):) :)

И ми виж темата за амфимакър!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си поръчах моята китара Peavey V-type Neck trough body with tremolo от

http://www.musik-schmidt.de

(това е музикален магазин във Франкфурт, откъдето преди 3 години си взех V-amp-2, а след това и Zoom Tri Metal) и без немското ДДС излезе 430 евро. Транспорта до нас ми го таксуваха за 50 евро. Платих с банков превод и разноските бяха около 20 евро. Китарата дойде с обекновена поща, а ми бяха казали че е с DHL, на пощенската станция на столична митница. Там едно лелче ми каза че трябва да чакам да дойде митничаря да я обмити понеже била над 100 евро. По едно време се появи митничаря и като разбра за какво става дума, т.е. за китара, каза на лелчето "пускай" и така по някаква щастлива случайност не платих мито и ДДС.

В заключение китарата ми излезе общо 500 евро.

Доволен съм че я поръчах от чужбина. Хората излязоха много коректни. Доставката стана за около 2 седмици. А тука преди това питах в Динакорд за такава китара, понеже те по едно време внасяха Peavey и те само дигаха рамене и дори не бяха сигурни дали още са представители на тази фирма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.musik-schmidt.de :):):):)

 

Много добро! Поносими са цените пък и след като Diletant подробно ми описа цялата процедура някак съм по-спокоен! Сега остава да си събера кинтите и да избера

 

Още веднъж Благодаря на всички :)B):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От европейска страна но... Кажи някакъв европейски online store?

Попринцип в мусик123 пише, че доставката е безплатна, но не пише дали е само за УСА ...

Става въпрос за поръчка на Ibanez RG370DX, Washburn Dime или някое ESP още не съм решил твърдо но клоня към Ибанез...

Човече, ако става дума за Washburn и въобще зa Jackson, няма нужда въобще да си късаш нервите. Отиди в xxxx и говори с тях, те могат да се занимаят с поръчка и доставка и сигурно пак ще ти излезе толкова пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От европейска страна но... Кажи някакъв европейски online store?

Попринцип в мусик123 пише, че доставката е безплатна, но не пише дали е само за УСА ...

Става въпрос за поръчка на Ibanez RG370DX, Washburn Dime или някое ESP още не съм решил твърдо но клоня към Ибанез...

Човече, ако става дума за Washburn и въобще зa Jackson, няма нужда въобще да си късаш нервите. Отиди в xxxx и говори с тях, те могат да се занимаят с поръчка и доставка и сигурно пак ще ти излезе толкова пари.

Марто, определено трябва да минем през xxxx!

А иначе аз не виждам защо си толкова спокоен, при положение, че китарата ще ти излезне яко скъпа! Требе да измислим нещо друго. (поне според мен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинете , може и да не съм прав, но нали няма еднакви инструменти . за мен всеки си има душичка та как да го поръчаш по интернет без дори да си го чул, да си го пипнал. ако е клавиетура, процесор, платка да ама нещо дървенко правено на ръка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинете , може и да не съм прав, но нали няма еднакви инструменти . за мен всеки си има душичка та как да го поръчаш по интернет без дори да си го чул, да си го пипнал. ако е клавиетура, процесор, платка да ама нещо дървенко правено на ръка

много си прав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sieger - Абе цените им са по-скъпи от тези на www.musik-service.de , а пък и наш Сънчо е поръчвал от musik-service и е доволен. :headbang:

 

За сравнение - Framus Camarillo Custom в musik-service и thomann е 859 евро, а в musik-schmidt го гледам за 929 евро.

 

Въобще - от който и да е от тези 3 магазина да поръчаш, все ще се отнесат коректно хората. Немците си държат на клиентите и (не като някои наши фирми) и шанса да те преметнат граничи с нулата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.