Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за Jackson, Esp


Recommended Posts

Искам да попитам за модели на Jackson, който да са в граници до 400лв горе долу и разбира се да са качествени модели( т.е. възможността да е кофти изработка да е малка) и ме интересуват не цените по нашите магазини, а заводските. също може и такава информация за ESP.

 

п.п. ако има стари такива теми моля дайте линк, защото нищо конкретно не можах да открия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми щом не става въпрос за нашите магазини, имаш цял Интернет на разположение да си гледаш модели и цени в он-лайн магазини по цял свят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Какво имаш предвид под "заводски цени"? Доколкото знам, производителите не продават директно, а имат дилъри.

 

http://www.jacksonguitars.com/resources/Ja..._Winter2006.pdf

http://www.jacksonguitars.com/resources/dealerfinder/

Редактирано от TerminalFrost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e точно от такъв дилър точа лиги да взема нещо ... а понеже в момента нямам връзка с него ми се ще да си набележа нещо и направо да му кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тази ценова граница (400 лв.) която си посочил е илюзия да си вземеш добър модел на Jackson или ESP. Поне за мен качествен значи примерно ТОЗИ JACKSON или пък да кажем M-II моделите (съвсем субективни примери давам на базата на моите предпочитания) от Standard серията на EMG. Както забелязваш и в двата случая се въртим около $2000 и нагоре цени. За 400 лв. можеш да си вземеш нещо от най-ниският ценови клас, но дори и той ми се струва че и при двете фирми започва от над 400 бг лв. за нов инструмент. Моят съвет - поспести поне още толкова - инвестицията ще си заслужава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За Jackson в България,май няма модел под 500 лева(за нов иде реч).Даже тези дето ги има в технополис са около 600,но между нас казано съжалявам хора ,който имат китара купена от там,баси старата ми кремона беше по-добра.

 

а иначе TerminalFrost ти е показал много парвилно къде да гледаш.

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

550 лв са най ефтините тук

 

за заводски цени трябва първо да стане ДИЛЪР

 

за под 400 лв може да си намерп китара в САЩ, обаче докато я докараш тук ще се оскъпи толкова, че по добре от тук да си я купиш...

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

благодаря за насоките. а по идеята за спестяването :greenball: от една година се мъча да събера тия пари и сега ми е паднало, ако ем разбирате. когато имах 200 си виках ще изчакам още малко да си взема нещо по хубаво ама вече не ми се чака. та сега разбрах че ще е на ESP ot LTD - Ec ; Viper; Ex; MH серийте (за съжаление гледам тези който са най-долу че са най малко пари-финансите не са ми силна черта) та се колебая м/у тези варианти. кажете вие коя е най добра от четирите.

 

п.п. моделите са EC-50, Viper-50, EX-50, MH-50 (да се знае за кое говорим)

Редактирано от Child^in^Time
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
п.п. моделите са EC-50, Viper-50, EX-50, MH-50 (да се знае за кое говорим)

а тези модели могат ли да се сравняват с Squier Fat Strat http://www.squierguitars.com/products/sear...rtno=0310700564

Редактирано от Child^in^Time
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

абе не знам дали могат, но аз като си вземах моя Squier пробвах и Jackson DS30 май беше, с флойд и 2 хъмбъкера за 500 и нагоре, но ми се видя изключително смотана изработка и беше неудобна китарата, на Скуерите е по-добра изработката!

 

а пък двете китари които сравняваш са от различен клас - ЕСП и Джаксън са с флойд, който за тея пари по-добре да липсва, щото сигурно ще прави много проблеми, докато скуера е с винтидж стайл тремоло, което също разстройва яко китарата ако не е настроено добре или се използва прекалено много.

 

за Скуиерите гледай да е от стандарт, а не от аффинити серията - стандарт са с 22 прагчета и доста по-качествени части и дървета. различават се най вече по това, че стандарта се води "стратокастер", а аффинити се води само "страт"

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. моделите са EC-50, Viper-50, EX-50, MH-50 (да се знае за кое говорим)

а тези модели могат ли да се сравняват с Squier Fat Strat http://www.squierguitars.com/products/sear...rtno=0310700564

Зависи къде са произведени май ... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми аз си купих преди 8-9 месеца Jackson Js1 за 457 лв. Тва май е най-евтиния модел,има 2 хъмбъкера:happy:-стандартна форма и тремоло.На мен лично доста ми допада китарката и не бих я сменил в близките 2 години например.Е, с 1 як адптер на бридж'а ше кърти повече...Изработката е добра според мен...по-добра от на Скуайърите.

Друг е въпроса че както беше казал преди време колегата СТРАТОКАСТЕР взеха да ги развалят тия китари,напоследък са по-некачествени..освен това май доста рядко се среща напоследък от тоя модел

(китариста на Ласт Хоуп свири и той с такъв)

:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.