Jump to content
Българският форум за музиканти

Даите ми информация начинаещ съм!


Recommended Posts

не знам дали трябва да ходиш на уроци или не, щото аз не съм ама важното е да слушаш много музика. и като казвам да слушаш не означава да си я пуснеш и да си четеш книжка. слушай всеки инструмент не само барабаните и ще научиш много повече от тъпото повторение на разни упражнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

не съм чел всичките страници на тоа топик, ама мога да кажа само че е безмислено да му се пълнят главата на тва момче с глупости тука. информация не е хубаво да се черпи много много от другите, защото за да разбереш за какво става дума трябва сам да се опариш, а не да разчиташ на опита на някой друг. що се отнася до уроците, всичко зависи от това какво ниво гониш... аз най-често съм виждал че най-ентусиазираните в началото са толкоз ентусиазирани че дори си мислят че и сами ( без уроци) ще станат добри като еди кой си... тва са глупости... ако просто искаш да се забавляваш не ходи на уроци, ако искаш да разбереш за какво става вапрос и искаш да разбираш какво правиш на иструмента и най-важното- защо го правиш... - ходи на уроци и си набавяй информациа от първо лице... няма нищо лошо в тва в началото примерно да си купиш лоши барабани, които ти ги предлагат за хубави , или да дадеш 100 лв за някой чинел, който като го купиш и бързо след това става неизползваем- тва е важно , щото преди да разбереш какви барабани искаш наистина , трябва да разбереш какви не искаш :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм чел всичките страници на тоа топик, ама мога да кажа само че е безмислено да му се пълнят главата на тва момче с глупости тука. информация не е хубаво да се черпи много много от другите, защото за да разбереш за какво става дума трябва сам да се опариш, а не да разчиташ на опита на някой друг. що се отнася до уроците, всичко зависи от това какво ниво гониш... аз най-често съм виждал че най-ентусиазираните в началото са толкоз ентусиазирани че дори си мислят че и сами ( без уроци) ще станат добри като еди кой си... тва са глупости... ако просто искаш да се забавляваш не ходи на уроци, ако искаш да разбереш за какво става вапрос и искаш да разбираш какво правиш на иструмента и най-важното- защо го правиш... - ходи на уроци и си набавяй информациа от първо лице... няма нищо лошо в тва в началото примерно да си купиш лоши барабани, които ти ги предлагат за хубави , или да дадеш 100 лв за някой чинел, който като го купиш и бързо след това става неизползваем- тва е важно , щото преди да разбереш какви барабани искаш наистина , трябва да разбереш какви не искаш ;)

 

 

Total bullshits-ne moga da pisha na kirilica ot toq komp (izvinqvam se za koeto),ama ako ne se uchi ot drugite shte zagubi suma vreme da se luta (kato az edno vreme) .

Ot toq forum nauchih mnogo neshta i mnogo ot horata tuk znaqt i mogat da pomognat s neshto.Vajnoto e da otseesh

i da slushash tezi koito naistina razbirat ,a ne polurazbirachi deto moje i da te obyrkat...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм чел всичките страници на тоа топик, ама мога да кажа само че е безмислено да му се пълнят главата на тва момче с глупости тука. информация не е хубаво да се черпи много много от другите, защото за да разбереш за какво става дума трябва сам да се опариш, а не да разчиташ на опита на някой друг. що се отнася до уроците, всичко зависи от това какво ниво гониш... аз най-често съм виждал че най-ентусиазираните в началото са толкоз ентусиазирани че дори си мислят че и сами ( без уроци) ще станат добри като еди кой си... тва са глупости... ако просто искаш да се забавляваш не ходи на уроци, ако искаш да разбереш за какво става вапрос и искаш да разбираш какво правиш на иструмента и най-важното- защо го правиш... - ходи на уроци и си набавяй информациа от първо лице... няма нищо лошо в тва в началото примерно да си купиш лоши барабани, които ти ги предлагат за хубави , или да дадеш 100 лв за някой чинел, който като го купиш и бързо след това става неизползваем- тва е важно , щото преди да разбереш какви барабани искаш наистина , трябва да разбереш какви не искаш ;)

 

 

Total bullshits-ne moga da pisha na kirilica ot toq komp (izvinqvam se za koeto),ama ako ne se uchi ot drugite shte zagubi suma vreme da se luta (kato az edno vreme) .

Ot toq forum nauchih mnogo neshta i mnogo ot horata tuk znaqt i mogat da pomognat s neshto.Vajnoto e da otseesh

i da slushash tezi koito naistina razbirat ,a ne polurazbirachi deto moje i da te obyrkat...

Той може да не се лута,а да слуша музика;).Все пак това е критерия.Искаш да правиш нещо на западно ниво-слушаш западни групи и гледаш да ги догониш.Много полезно е да се записваш и да се самослушаш,за да си откриваш грешките;)А вече може и да свириш с огледало,за да си докараш физиономията.:lol:Аре стига,че ако продължа ще трябва да отворя сергия;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм чел всичките страници на тоа топик, ама мога да кажа само че е безмислено да му се пълнят главата на тва момче с глупости тука. информация не е хубаво да се черпи много много от другите, защото за да разбереш за какво става дума трябва сам да се опариш, а не да разчиташ на опита на някой друг. що се отнася до уроците, всичко зависи от това какво ниво гониш... аз най-често съм виждал че най-ентусиазираните в началото са толкоз ентусиазирани че дори си мислят че и сами ( без уроци) ще станат добри като еди кой си... тва са глупости... ако просто искаш да се забавляваш не ходи на уроци, ако искаш да разбереш за какво става вапрос и искаш да разбираш какво правиш на иструмента и най-важното- защо го правиш... - ходи на уроци и си набавяй информациа от първо лице... няма нищо лошо в тва в началото примерно да си купиш лоши барабани, които ти ги предлагат за хубави , или да дадеш 100 лв за някой чинел, който като го купиш и бързо след това става неизползваем- тва е важно , щото преди да разбереш какви барабани искаш наистина , трябва да разбереш какви не искаш :D

 

 

Total bullshits-ne moga da pisha na kirilica ot toq komp (izvinqvam se za koeto),ama ako ne se uchi ot drugite shte zagubi suma vreme da se luta (kato az edno vreme) .

Ot toq forum nauchih mnogo neshta i mnogo ot horata tuk znaqt i mogat da pomognat s neshto.Vajnoto e da otseesh

i da slushash tezi koito naistina razbirat ,a ne polurazbirachi deto moje i da te obyrkat...

Той може да не се лута,а да слуша музика;).Все пак това е критерия.Искаш да правиш нещо на западно ниво-слушаш западни групи и гледаш да ги догониш.Много полезно е да се записваш и да се самослушаш,за да си откриваш грешките:virtuoz:А вече може и да свириш с огледало,за да си докараш физиономията.:virtuoz:Аре стига,че ако продължа ще трябва да отворя сергия:huh:

;) правилно

 

Огледалце, огледалце я кажи огледалце не лъжи, коя е наи красива на

 

земята? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
научиш много повече от тъпото повторение на разни упражнения.

това не е така,това все едно да не знаеш английски,а пък искаш да го научиш и вместо да пишеш и да правиш досадни упражнения, само да слушаш бибиси.Според теб така ще го научиш ли????????същото е с музиката,колкото и да досадно за теб ,трябва си.

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

научиш много повече от тъпото повторение на разни упражнения.

това не е така,това все едно да не знаеш английски,а пък искаш да го научиш и вместо да пишеш и да правиш досадни упражнения, само да слушаш бибиси.Според теб така ще го научиш ли????????същото е с музиката,колкото и да досадно за теб ,трябва си.

Пич това не е критерий.Колко хора знаят трите форми на неправилните глаголи в английския?А колко могат да говорят без да се замислят.При музиката е много различно,защото тя е изкуство!!!Наистина трябва упражнения,но не са най-важните за да станеш истински музикант.Трябват ти упражнения,но не се започва само с това.Нали трябва по някакъв начин да се зарибиш да влезеш в музиката,а не да го правиш ,защото трябва и да ставаш машина.Вече когато разбереш,че за да постигнеш това,което искаш ти трябва техника,започват тъпите упражнения.Но най-важното е да ти идва отвътре и да си чуваш грешките,дори не наживо,ами на запис и да знаеш как да ги поправиш:ph34r:

Всички тук правиме само упражнения и сме големи професори и затова добрите барабанисти ни се броят на пръсти.Само с техника нищо не се прави.Трябва ти чувство.Ако ще си различен с техника е трябвало да започнеш на 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

научиш много повече от тъпото повторение на разни упражнения.

това не е така,това все едно да не знаеш английски,а пък искаш да го научиш и вместо да пишеш и да правиш досадни упражнения, само да слушаш бибиси.Според теб така ще го научиш ли????????същото е с музиката,колкото и да досадно за теб ,трябва си.

Пич това не е критерий.Колко хора знаят трите форми на неправилните глаголи в английския?А колко могат да говорят без да се замислят.При музиката е много различно,защото тя е изкуство!!!Наистина трябва упражнения,но не са най-важните за да станеш истински музикант.Трябват ти упражнения,но не се започва само с това.Нали трябва по някакъв начин да се зарибиш да влезеш в музиката,а не да го правиш ,защото трябва и да ставаш машина.Вече когато разбереш,че за да постигнеш това,което искаш ти трябва техника,започват тъпите упражнения.Но най-важното е да ти идва отвътре и да си чуваш грешките,дори не наживо,ами на запис и да знаеш как да ги поправиш:singer:

Всички тук правиме само упражнения и сме големи професори и затова добрите барабанисти ни се броят на пръсти.Само с техника нищо не се прави.Трябва ти чувство.Ако ще си различен с техника е трябвало да започнеш на 3.

:D:ph34r::pray::rolleyes::ph34r:

по-добре и аз не мога да го обясня. радвам се че не са мо аз мисля така :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добре и аз не мога да го обясня. радвам се че не са мо аз мисля така :rolleyes:

И аз се радвам,защото за доста хора музиката е математика,сбор от някакви си ноти на даден лист.Цаката е да почувстваш музиката.Пинк Флойд да не би да са най-техничните музиканти?Ама кой може да докара филинга на Дейвид Гилмър.Ингви Малмстийн сигурно.Съжелявам,че го обърнах на китаристи,просто мисля,че само с уроци и ноти не става.Трябва музиката да се почувства.Да почувстваш удоволствието от това да свириш,да изливаш душата си свирейки,а не просто да свириш с нечия друга душа.А тук в БГ не знам кое е по-важно душата или бързината на музиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе треа по цел ден да се свири деноно6тно даже за да стане6 добър музикант тва дали 6е по4не6 от 3 да свири6 от 10,или 20 години няма особено зна4ение освен 4е си по дърт де тва е като клавиатурата на компа кат седим и пи6ем през седмица пи6ем мноо бавно докат намерим буквите а кат пи6ем секи ден ги цъкам без да ги гледам и без да го мислим мноо бързо съ6тото е и със секи музикален инструмент свирене му е маиката и ни6то друго е тва е целата философия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Децата зау4ават много по-бързо и слушат какво им се говори от преподавателя.Колкото пове4е растеш,толкова по-голям дървен философ ставаш и накрая нищо не става. :rolleyes::ph34r::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

научиш много повече от тъпото повторение на разни упражнения.

това не е така,това все едно да не знаеш английски,а пък искаш да го научиш и вместо да пишеш и да правиш досадни упражнения, само да слушаш бибиси.Според теб така ще го научиш ли????????същото е с музиката,колкото и да досадно за теб ,трябва си.

Пич това не е критерий.Колко хора знаят трите форми на неправилните глаголи в английския?А колко могат да говорят без да се замислят.При музиката е много различно,защото тя е изкуство!!!Наистина трябва упражнения,но не са най-важните за да станеш истински музикант.Трябват ти упражнения,но не се започва само с това.Нали трябва по някакъв начин да се зарибиш да влезеш в музиката,а не да го правиш ,защото трябва и да ставаш машина.Вече когато разбереш,че за да постигнеш това,което искаш ти трябва техника,започват тъпите упражнения.Но най-важното е да ти идва отвътре и да си чуваш грешките,дори не наживо,ами на запис и да знаеш как да ги поправиш:rolleyes:

Всички тук правиме само упражнения и сме големи професори и затова добрите барабанисти ни се броят на пръсти.Само с техника нищо не се прави.Трябва ти чувство.Ако ще си различен с техника е трябвало да започнеш на 3.

Ти брат ,нещо много глупости ръсиш,на какъвто инструмент да седнеш ти искат техника, ти нямаш ли техника каквото и чуство да имаш ,нищо неможеш да направиш.Значи в нас имам около 10школи ,където на последната страница има разни отзиви на големи барабанисти,като Гарибалди,Ърскин и т.н ,там те пишат ,благодарение на тази школа техниката им се е доразвила по-добре .Вярно барабанист може да бъдеш с 4 ритъма и осем прехода,ама на мен това не ми е критерия за барабанист,аз харесвам барабанисти като Уекъл,Томас Ланг ,Ърскин,Гарибалди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

научиш много повече от тъпото повторение на разни упражнения.

това не е така,това все едно да не знаеш английски,а пък искаш да го научиш и вместо да пишеш и да правиш досадни упражнения, само да слушаш бибиси.Според теб така ще го научиш ли????????същото е с музиката,колкото и да досадно за теб ,трябва си.

Пич това не е критерий.Колко хора знаят трите форми на неправилните глаголи в английския?А колко могат да говорят без да се замислят.При музиката е много различно,защото тя е изкуство!!!Наистина трябва упражнения,но не са най-важните за да станеш истински музикант.Трябват ти упражнения,но не се започва само с това.Нали трябва по някакъв начин да се зарибиш да влезеш в музиката,а не да го правиш ,защото трябва и да ставаш машина.Вече когато разбереш,че за да постигнеш това,което искаш ти трябва техника,започват тъпите упражнения.Но най-важното е да ти идва отвътре и да си чуваш грешките,дори не наживо,ами на запис и да знаеш как да ги поправиш:blink:

Всички тук правиме само упражнения и сме големи професори и затова добрите барабанисти ни се броят на пръсти.Само с техника нищо не се прави.Трябва ти чувство.Ако ще си различен с техника е трябвало да започнеш на 3.

Ти брат ,нещо много глупости ръсиш,на какъвто инструмент да седнеш ти искат техника, ти нямаш ли техника каквото и чуство да имаш ,нищо неможеш да направиш.Значи в нас имам около 10школи ,където на последната страница има разни отзиви на големи барабанисти,като Гарибалди,Ърскин и т.н ,там те пишат ,благодарение на тази школа техниката им се е доразвила по-добре .Вярно барабанист може да бъдеш с 4 ритъма и осем прехода,ама на мен това не ми е критерия за барабанист,аз харесвам барабанисти като Уекъл,Томас Ланг ,Ърскин,Гарибалди.

ами добре де няма лошо. ти харесваш свирачи и техничари ние не. мисля че няма значение. важното е да се наслаждаваме на музиката. кой как го прави си е негова работа :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм начинаещ барабанчик от 7 месеца .Много ми беше трудно първите месеци-и сега три пъти по-трудно,но ми е по-яко.Ей така научаваш нещо,тренираш го,после се сещаш,че можеш да го направиш по друг начин и така караш напред!Не съм ходил на уроци-самоук съм,ти ако имаш възможност ходи на уроци, слушай музика и карай напред.Годините нямат значение стига желанието да ти е до небето.

Упорство му е майката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.