Jump to content
Българският форум за музиканти

Съхранение на микрофон


Recommended Posts

Как да съхранявам микрофона си? Басиста ни ми каза, че сте писали някъде, но не можах да открия темата. Доколкото разбрах трябва да слагам нещо в калъфа си, за да отнема влагата от капсулата...? :cheers: :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е, не го плюй толкова пък ти :( След репетиция не оставяш ли микрофона извън калъфа "на сухо и проветриво място" за през нощта?

 

едит: Не я знам тази тема, някой друг да каже.

Редактирано от qbodp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не го плюй толкова пък ти :cheers: След репетиция не оставяш ли микрофона извън калъфа "на сухо и проветриво място" за през нощта?

 

едит: Не я знам тази тема, някой друг да каже.

Първо - много го плюя :metalist::metalist:

Второ - държа го много близо до устните и дори да не го плюя се получава конденз. Но ще те послушам за оставянето на проветриво място през нощта. :cheers::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни такива, дето се слагат на микрофоните - дунапренени... или няква подобна материя... Мисля, че такова ти трабва, Грация :)

Тези неща май не са с такава цел, но... и тази работа могат да вършат, предполагам :)

:blink::P:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни такива, дето се слагат на микрофоните - дунапренени... или няква подобна материя... Мисля, че такова ти трабва, Грация :)

Тези неща май не са с такава цел, но... и тази работа могат да вършат, предполагам :)

:blink::P:P

Тогава ще трябва съвсем да си намаляш китарката, а това сигурна съм - не те радва :P:D

По принцип се използват за различни от вокални и инструментални микрофони или при такива, за да се избегнат смущения в техниката ;):P .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип тези "дунапренените" се използват за работа в атмосферни условия навън, т.е. -главно против вятър! Не помагат много при плюенето... Аз мисля, че трябва да се използват подобни (или същите) като тези пакетчетата за маратонки, които извличат влагата... Ако някой има идея- да сподели, защото и аз искам да си пазя микрофончето! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А чистене със спирт след пеене? :D

Мека кърпичка(мисля, че памучна беше най-добре), напоена леко със спирт( защото е хидрофобен - т.е. "гони" влагата) няма ли да е добра идея? И 20-30мин. на въздух и после в някоя нормална кутия със самоедлно уплътнение отвътре?

Това е за чистене на струни, но предполагам че ще свърши работа и за микрофон?

Мислите на един басист...;)

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм така, хората са направили, така наречените микрофонни кейсове,

това казано по просто е куфър със специална облицовка в която се поставят

микрофончетата, и там са влаго и прахо защитени,

http://www.americanmusical.com/item--i-SHU...pic-false.html#

но ако си закупите по сностен микрофон би трябвало да е в кутийка

която е облицована или кожено калъвче вътре с специално пакетче което обира влагата, както в кожените обувки

http://www.americanmusical.com/item--i-SHU...-pic-false.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите! В крайна сметка реших да отскоча до някои музикални магазини, за да потърся подходящ калъв или нещо, което да си слагам в калъфа. Благодаря ви пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите! В крайна сметка реших да отскоча до някои музикални магазини, за да потърся подходящ калъв или нещо, което да си слагам в калъфа. Благодаря ви пак!

Непремнно да ни открехнеш после, че явно тук всички сме в неведение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема, като се замислих... и аз не знам как да си съхранявам микрофона... даже не се бях замислял, че му е нужно някакво специално внимание... :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Зад предпазаната решетка на почти всеки тип микрофони има дунапренено парцалче,което обикновено задържа всичко-прах,влага,миризми...

Отвиваш решетката,вадиш парцалчето и го изпираш и микорофонът ти ухае на готино след това ;)

Реших,че това може да бъде от полза,като вид подържане за съхранение.

Редактирано от Ivan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нещата не са много сложни. Как съхранявам моите микрофони (кондензаторните)? По време на пеене винаги използвам мрежичките, които освен обирането на въздушните съгласни ми помагат да не използвам и low cut филтъра, който действа доста зле на ниски (пълни с обертонове) мъжки гласове. Като бонус обират и всички слюнки и влага, които не действат добре на мембраната. Ако имам запис отново след няколко часа ги оставям да си седят на стойките. Ако записът е чак на другия ден, задължително ги прибирам в кутиите си (ако нямате такива приберете ги в кожени калъфи...от динамични микрофони и ги оставяйте на място, където няма опасност да ги бутнете случайно). В кутиите задължително поставям гореспоменатите пакетчета с влагопоглъщащи гранули, които лесно се намират, защото от дишането в студиото винаги остава лека влага (дори съм си сложил влагомер).

Това е в общи линии....преди запис пускам половин час по-рано да загреят ламповите микрофони и предусилватели. На обикновените кондензаторни просто пускам фантома 5 минути по-рано....ама това вече го знаете а и не се отнася до съхранението... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много мерси за полезната информация!

Ivan, при моят микрофон дунапрена е залепен за мрежата и няма как да го пера :greenball::D .

Sennheiser, Evolution 935, ето така изглежда -

http://www.sennheiser.com/sennheiser/icm.nsf/root/09421#

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.