Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем при свързване на адаптери


Recommended Posts

Привет!

Проблема е следния... Реших да сменям адаптерите на китарата, също и всички потенциометри и други подобни. Намерих схема и доколкото я разбрах действах по нея. Свързвам потенциометрите, кондензатора, жака, и адаптерите ги слагам на ключето, като едната жица е на ключето (жълтата), а черната е на гърба на volume-то. Звук има, но е прекалено тих... Адаптерите са си наред, защо като ги свържа директно на жака, си бачкат (но шуми много...), даже като са директно на жака и той е вързан с потенциометрите, може да се увеличава, тон също има. Адаптерите са един сингъл и един хъмбъкър. Ще се радвам, ако ми окажете съдействие. Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Я най-добре направи една снимка на това какво си направил, а ако можеш направи схема, че от обясненията ти не става много ясно.

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
http://www.album.bg/rock_and_heavy/images/28139934/ Eто и снимката, ако не разбирате нещо от писанията ми, споделете. Редактирано от Tuomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко адаптера, какви, каква е комутацията между тях, дай схемата по която си работил. На картинката не се вижда да си запоил капачката за потенциометъра към първото му краче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По това http://www.seymourduncan.com/support/wiring-diagrams/schematics.php?schematic=duo

Адаптерите са сваляни от Ibanez, тип стратокастер. Едни двоен и един сингъл.

Редактирано от Tuomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо точно тази схема си избрал? Не, че не е наред, но при тази схема адаптерите се връзват последователно, докато стандартно при китарните комутации адаптерите се връзват паралелно.

Твоето ключе трипозиционно он-оф-он ли е ?

 

Иначе давай по схемата, виж дали всичко е правилно вързано и намери проблема.

 

Виж дали си запоил капачката на пота и първо краче както ти бях писал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запоил съм я капачката, нали за volume потенциометъра става дума. А за схемата... не намерих друга. Искам схема за 1 сингъл и 1 хъмбъкър, ама такава никъде не открих. А и двойния адаптер е един странен... има само три жички (черна, бяла и червена), докато при схемите за двойни адаптери винаги е с по 4 жички. Ключето и на три позиции, както казваш. он-оф-он

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално погледнато с това ключе само този тип схема можеш да направиш.

Принципно такъв тип ключета не се ползват за смяна на блендите на китара. Фендерските са с галети, гибсънските са с едни малко по-различни като комутация ключета, подобни на твоето.

 

Иначе ето една схема.

http://www.guitarelectronics.com/product/WD2HH3T11_00/Guitar-Wiring-Diagram-2-Humbuckers3-Way-Toggle-Switch1-Volume0Tone000.html

Абстрахирай се от многото жици по адаптерите.

 

 

Питах те дали между капачката на волумето и първо краче на волумето има жица?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Справих се! Оказа се че съм пропуснал една жица... Тая от ключето към потенциометъра за volume дето се лепи на капачето. Мерси за помощта! А сега и друг проблем, получава се едно бръмчене,обаче като ръката ми е върху която и да е метална част, то изчезва. Жицата дето идва от магарето съм я залепил на гърба на volume, но пак го има.. Идеи?

Редактирано от Tuomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш един омметър и измерваш съпротивлението м/у струните на китарата и масата н аусилвателя. Ако е десетина ома и по-малко ще трябва да работиш в самия усилвател и неговата маса към мрежата. Ако се чувстваш подготвен - ще продължа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брума идва от кофти пикапи, липса на екран, неправилно окабеляване, граунд лууп или комбинация от тях (приемаме, че апаратурата по-нататък по веригата е изправна)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.