Jump to content
Българският форум за музиканти

Phil Lesh's - Eye Of Horus


  

13 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Извинявам се за английски, копирам:

 

Jens Ritter next to Stradivari & Amati

The Smithsonian Institution acquires "The Eye of Horus" bass guitar made by German master instrument builder Jens Ritter.

 

The Smithsonian Institution in Washington, D.C. - administered and funded by the government of the United States of America - is the world's largest museum and research complex. It has a very famous collection of musical instruments containing legendary violins like the Stradivari "Greffuhle" or the Amati "King Louis XIV".

 

For the instrument species "electric bass guitar" the museum owns the well-known first instrument of its kind - the so-called "Precision Bass", designed by Leo Fender (August 10, 1909 – March 21, 1991), the inventor of electric basses himself.

 

Now - in July 2011 - the Smithsonian Institution has officially acquired a second object of the instrument species "electric bass guitar": The �€ œEye of Horus” bass - made by the German master instrument builder Jens Ritter (born July 11, 1972). From now on, his instrument is part of the museum's permanent collection.

 

The "Eye of Horus" bass was custom-designed for the celebrated bass player Phil Lesh - a founding member of the legendary "Grateful Dead". The instrument is a Jupiter-style six-string bass guitar with a black Piano Finish. The neck features a silver Egyptian-inlay design and blue LED lights.

 

Dr. Jonathan Singer

Consultant Smithsonian Institution

 

Накратко, след първия пресижън, най-големият музей, в света сега е поръчал и ей това, катоп редставител на бас китарите:

 

0912-1.jpg

 

Подробности: http://www.ritter-instruments.com/artist-series-phil-lesh.php

 

Кой е Jens Ritter ако случйно сте пропуснали, разберете от сайта му - http://www.ritter-instruments.com/instruments.php ;)

 

...

 

Бас китарата не е каквато беше и май само Фендер още не са го разбрали :D

(Пускам анкетка, за разкош, а не да се караме, колеги)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 

Бас китарата не е каквато беше и май само Фендер още не са го разбрали :D

 

Като се видим ме подсети да те изплющя два пъти зад врата.

Редактирано от Fats
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз, ако някога въобще се срещна с автора на живо, нямам намерение да го удрям, но... какъв е смисъла на анкетата всъщност?

 

Опс, сори видях, че е за разкош. Гласувах за по-ценния бас (този без фенерчета по грифа).

:greenangel:

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, аз си харесах една 7 струнна роя обута в чорап...А като се скъса чорапа, какво?! Абе малко са ми уродливи, имам чуството, че тоя пич е почитател на Гауди...А как звучат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тояга сигурно стои много добре, подпряна в ъгъла, до фикуса.

 

Не си прав. Произведенията на изкуството се възприемат най-добре на стена.

 

А цигулките на Страдивари и Амати сигурно се чувстват неудобно в такава компания - толкова са обикновени на външен вид.... Като всички останали....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше ли някъде анкета за грознотия? :)

Добре де, може и красиво да е, ама изглежда... като S&M аксесоар.

Изгъзици секви, дайте един прецижън и да си ходя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ми, не - http://www.ctbasses.com/index.php?f=claypool

 

По-късно ще пиша повече защо пуснах темата и къде ми е "драмата", ама накратко - замислих се, ако имах кинтите (20-30 хиляди лева, просто, ей така...), дали бих си взел Фендерче, пресижън, от 50-те или нещо, по-модерно (за тия пари - всичко би могло да бъде, не просто Ритер, но новината за най-големия музей и дъра-бъра, ме подтикна към темата, т.е. - беше поводът, а причините са доста) ;)

Така де, тоя ретро бас, със 100 недастотъка къде бихте го вкарали в музиката си? ...освен ако не свирите блус, примерно?! ...и не ми говорете за Стинг, че той е със 100 процесора след него - и Кремона ще звучи там :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип не съм фен на Фендер, ма тия Ритер, голяма изгъзица...А и дизайнерът леко е приложил 'фатката цунами от Carl Thompson, като гледам :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Така де, тоя ретро бас, със 100 недастотъка къде бихте го вкарали в музиката си? ...освен ако не свирите блус, примерно?! ...и не ми говорете за Стинг, че той е със 100 процесора след него - и Кремона ще звучи там :D

 

Май два зад врата няма да са достатъчни. А аз държа на обещанията си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилича на уред за подтикване към повръщане.

Да си призная... действа и онлайн! :wacko:

 

@СвиленБас - явно не си ходил на някой от концертите на Маркъс Милър... :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност Маркус Милър ми е в първата тройка, ако не и на първо място изобщо от всички концерти и точно неговият бас щеше да е един от примерите за нещо "модерно", ама пак твърде "класическо"...

'Айде, като ми остане време за концентрация и спокойствие, ще попиша повече, че говорите наизуст ;)

 

Fats, толко хора имат да ме бият, че за тебе може и да не остане, освен ако не се срещнем съвсем скоро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свилене, боядисал си си косата, или 5 години по-късно вече си на друго мнение:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/18294-ritter-aaniaaa-aaaeie/page__view__findpost__p__199325

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.