Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за микрофон


skysound

Recommended Posts

здравейте ,

Занимавам се с електронна музика от скоро и се нуждая от добър микрофон за звукозапис (на вокал).

 

Mожете ли да ми дадете съвет за такъв микрофон.Hещо до 100-150 лева.

 

благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За толкова пари, според разбиранията на доста хора, не можеш да вземеш нещо добро. В този ценови клас, аз се сещам за кондензаторните микрофони на Behringer, можеш да ги разгледаш. Те според мен са, ако не друго, поне "ставащи", нищо че някой ще каже че са пълен боклук и т.н. Разчети се из раздела, доста подобни теми за микрофони има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте ,

Занимавам се с електронна музика от скоро и се нуждая от добър микрофон за звукозапис (на вокал).

 

Mожете ли да ми дадете съвет за такъв микрофон.Hещо до 100-150 лева.

 

благодаря предварително :)

за тея пари единствения ти вариант е юсб микрофон с голяма мембрана, но там идват проблемите с латенцията, и за него ти трябва програма която да поддържа ейсио драйвърс и пс-то да ти е достатъчно мощно за да поддържа латенция не по-висока от 5-6 милисекунди, другия вариант ти е да купиш някъв евтин динамичен мик и предусилвател което не го препоръчвам, а най-добрия вариант е да направиш сумата към 200 лева и да си купиш кондензаторен микрофон заедно с предусилвател с фантомно захранване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а можете ли да ми дадете съвет за Студиен USB микрофон например Behringer C-1U http://eshop.bg-audio.com/Studijni-Mikrofoni/Behringer-C-1U-Studien-USB-mikrofon.html

 

дали ще ми върши работа и дали мога да включа и опция за фантомно захранване

 

благодаря отново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съответния микрофон не ти трябва фантомно захранване, той си се захранва през usb-то. Нещо много важно, което не си споменал е имаш ли някакъв приличен аудио интерфейс (аудио карта)? И евентуално ако имаш, има ли фантомно захранване (нещо ме съмнява, че отговора на този въпрос ще е не).

Конкретно за behringer c-1u не съм се интересувал особено, но за тази цена и с този вграден интерфейс доста ме съмнява качеството му. Аз ползвам behringer c-3 с външен интерфейс с микрофонни предусилватели и съм доста доволен. Иначе можеш да разгледаш и нещо втора ръка в раздел Продавам, до 150 лева изкачат оферти от време на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на ЮСБ майка е да се плъгне директно в компа през ЮСБ порта. Какви интерфейси, пултове и фантомни ви гонят? :whistle:

 

Забучваш в компа, избираш го като сорс за запис в DAW софта и натискаш бутона Record. Т'ва е. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звуковата ми карта е M-Audio fast track mkII

 

за микрофон сам се насочил към Behringer C3

 

може ли да ми кажете трябва ли ми предусилвател

 

:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва отделен, имаш си в звуковата карта. Също така имаш и опция фантомно захранване, така че няма да имаш проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.