Jump to content
Българският форум за музиканти

Half Watt Tube PowerAmp DIY


Recommended Posts

Специално от тия семпли повече ми хареса пуш-пул звучеца.

 

Ще се пазаруват трафове, че да напълним чекмеджетата, няма как... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ми затова ми беше думата -за да седне да си направи обикновения еликтричар -китарист такъв усилвател за в къщи трябва да му е евтино . За целта могат да се използват изходните от старите радиа и телевизори /говоря за тези трафове, които работят с по една изходна ЕЛ84 / . Първичната е с 5 к активен товар при товар за вторичната 4ома –съответно при 10 к на първичната ще докара и 8 ома на вторичната . Достатъчно за SE при ЕСС83 . Който иска да пробва и PP връзване да върже два такива трафа . Първичните се връзват последователно-за 20 К , а вторичните успоредно за 8 ома . Разбира се че ще има оплюване за това изказване – но съм го пробвал и звука е задоволителен , пък който не му харесва , след като го опита този вариант и да го хвърли в кофата, после няма да му е жал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На разработката или на устройството?

Защото устройство още няма. Както авторът сподели това е експеримент - проект в развитие.

Ако има желаещи, да се свържат с автора на лично съобщение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето го и моето въшле. Довечера ще тейпна нещо с един евтин микрофон (истинския ми го няма в момента).

 

 

"Корпуса" е пластмасова кутийка от клечки за уши. Захранването влиза през два отвора вляво. Платката е универсална, като съм ползвал крачетата на елементите за "писти". Не е топологично изрядна, но за алфа версия бива. :)

 

С безценната подрепа на Metalhammer, Nikifena, Gregg!!! :godbless:

Всичко недъгаво си е моя заслуга, техните съвети бяха изцяло в положителна посока!

 

П.П. Схеми и цифри не пускам, тъй като и лампата и захранването не са съвсем подходящи и ги сложих само за тест. Като направя финалната версия мога да пусна малко повече инфо... ;)

 

 

Edit:

И набързо скалъпено записче с умрелия майк. Оказа се, че нямам и канонски кабел, ама... чува се... Оф, то и струните са за пенсия, ама новите се бавят нещо... ;)

Суров запис само с китарата, всичко като динамика/бленди е само от контролите на китарата. :thumbs_up:

 

Dry Test:

http://babythomas.name/DIY/Firefly/FireflyPA-DryTest.mp3

 

В микс - Cry For You:

http://babythomas.name/DIY/Firefly/FireflyPA-CryForYou.mp3

 

Малко липсва лоу енд и не знам трафа ли реже, лампата ли е смотана, ужасния режим в който я мъча ли е проблема или от малко шише - само толкоз си може. Също така стрЪже малко остро, но за там ми дадоха хинт как да го оправя и тия дни ще тествам... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще почакам някой да го сдъвче още малко, че нали съм копипейстър green_angel.gif Яко звучи майна. Фен съм да си сглобя и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

готино звучи. в частта около 0:25, където започва лекият овърдвайв, ми идват малко пясъчни високите, ама може да е от гореспоменатата липса на бас. макар че при хай-гейн тоновете, особено към края, не се забелязва такъв излишък. с какъв кабинет си ги записвал?

а това в началото на сухия тест откъде е, че ми звучи адски познато :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SOAD - Chop Suey! :headbang:

 

Ползвам двата пикапа на сплит койл + намален волюм и постепено включвам и набримчвам до т.нар. Maximum Rock Power режим. ;)

 

Абе малко harsh си звучи. С положението на майк-а може да се подобри (това е center coil), но трябва да се настрои и самия режим на работа на стъпалото. Искам да имам референция за после като сменя и пипна туй-онуй, ще видим как ще завие проекта. :)

 

Спийкъра е Celestion Vintage 30 16 ohm, а кабинета е ръчна изработка (по-скоро рязане и винтоване) с ПДЧ за 10 лева от Практикер. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

а знаете ли някой магазин във варна, където да има изходни трафове? навих се и аз да си направя едно такова животно, като първа и по-простичка стъпка в ламповата техника. мисля пред него да сложа някакъв преамп с полеви транзистори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдааа... видях, че във vikiwat.com има някакви - и тва е вариант, отдавна се каня да поръчам разни работи оттам, но пара йок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.