Jump to content
Българският форум за музиканти

Тази китара става ли като за начинаещ ?


alek200

Recommended Posts

едва ли. инструмент се купува от музикален магазин. една комшийка беше взела на сина си кухарка от технополис, щото евтино, донесе ни да сме я били настроили, че не знаела как - абсолютно за нищо не ставаше китарата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи някой разбираш с тебе, който може да свири, и той на място ще ти каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си бях взел 1вата китара от Технополис - Factor LA39 - и ми харесваше в началото, но в последствие разбрах, че китарата не става за нищо. Бръждящи прагчета, еднакви тонове на съседни прагчета. А китарата дори беше малко по-скъпа от тази. Мисълта ми е, че не трябва да се вземат евтини инструменти от Технополис. И да, винаги е хубаво да има някой по-разбиращ с теб.

П.П. Ако смяташ да вземеш китарата само като за начало и после да минеш на по-хубав инструмент, ще ти свърши работа. Но ако мислиш много време да изкараш с нея, по-добре мисли за нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не знаете как се избира инструмент ми вземете с вас някой който знае.И моята съм я купувал от Технополис ,ама не бръжди ,не и пада строя като посвириш един час не фалшивее .Така че всичко опира до цвета ,тая е жълта с черно .Взимай я.Става и за доста напреднали. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намираш ли разлика между Ферари и Трабант? :punk_guitar:

Всяка китара "става" за начинаещ,но все пак нека,неначинаещ ти помогне при избора на китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип технополис продават китари от други магазини и гаранциите са им от магазините от които са ги взели.Просто там няма избор а ги продават колкото да имат и китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря купих си китара от магазин "Камертон" до музикалната академия :)

А може ли да ми кажете от къде в интернет мога да си свалям ноти на известни парчета за да се науча да ги свиря ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ultimate-guitar.com/ примерно, но иначе има много сайтове. Каквото ти трябва, пускаш един гугъл и почти винаги намира. Само трябва като ги свириш, да сверяваш с песента, дали са верни, че има супер много грешни.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ultimate-guitar.com/ примерно, но иначе има много сайтове. Каквото ти трябва, пускаш един гугъл и почти винаги намира. Само трябва като ги свириш, да сверяваш с песента, дали са верни, че има супер много грешни.

 

 

Аха благодая а това как точно се чете нещо не ги разбира тези x 1,2,3,4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неможах да разбера, какво точно не ти е ясно, ако можеш да поясниш.

Ако става въпрос за китарните таблатури (може би не си се занимавал с такива, беше писал че ноти ти трябват), те са направени за улеснение за хора, които не са боравили с ноти. Ако си свикнал с ноти, можеш да си теглиш ноти под формата на .gp3/4/5/6 файлове от същия сайт или другите подобни сайтове, доста разпространен е този формат нотация за китара специално. Отварят се с програмата Guitar Pro, ще трябва да си я намериш и нея. Доста лесно става разучаването на песните с тази програма, има много полезни опции, може да просвирва нотите, да сменяш темпото, сам да си пишеш ноти и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.