Jump to content
Българският форум за музиканти

Floyd Rose


Skeij

Recommended Posts

Може ли да ми кажите защо флойд роузовете са мъка, да ми кажите лошите и хубавите страни?

Чувал сам разни неща питам и викат "Пробвай и ще видиш"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мъка са защото по бавно и трудно се настройва китарата отколкото ако е без флойд. казват и че влияело отрицателно на състейна. ако е евтина китарата ще се разстройва когато бараш ръчката. аз предпочитам за сега китари с флойд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според много хора са мъка, защото не знаят как да си ги настройват правилно. Според още толкова са мъка, защото използват некачествени флойдове. Ако имаш добър флойд и не си безхаберен като 90% от българското подрастващо население, нито се настройва трудно, нито има проблеми със разстройване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Бах го .... и още не е затворена?

 

http://www.youtube.com/watch?v=9IrWyZ0KZuk

 

Те ти ръчка ... и напред,и назад!

 

Герги

 

:offtopic-001: По темата ... малко врътки, малко дърпане и си баш ...

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 

Те ти ръчка ... и напред,и назад!

 

Герги

Е ти пък сега, точно Стивито ли ше даваме за пример как се работи с флойд?

Редактирано от Hot_Head
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Опитах се да обясня с горния си пост нещо ... но както и да е!

 

Флойда (тремоло) (вибрато) ... (дрън дрън) ... ако имаш усет се настройва, ако нямаш си има джаджи и "приятели"

 

При условие, че близо 50% от китарите, които се произвеждат са с "флойд" ....

 

 

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята китара е средна хубост - струва 1000 лева нова.

Има флойд, ползвам го доста активно.Последно я настройвах края на миналата година.

Вече сме юли, а още не се е налагало да я настройвам.Струните ми струват 10 лева.

 

Така че всичко по темата е толкова субективно, че няма еднозначен отговор на въпроса ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Mъка са защото по бавно и трудно се настройва китарата отколкото ако е без флойд. Kазват и че влияело отрицателно на състейна.

Aко е евтина китарата ще се разстройва когато бараш ръчката. Aз предпочитам за сега китари с флойд.

 

Както вече са обяснили преди мен колегите - всички проблеми с флойд роуз системата идват от евтини и некачествени такива.

Бързата настройка на един инструмент с флойд (ако приемем, че е с качествени компоненти)зависи единствено от опита на ползвателя.

Аз лично китарите си ги настройвам за макс 10 минути заедно със смяната на струните (ползвам основно инструменти с флойд роуз).

Това че влияе отрицателно на състейна са пълни глупости (стига да ползвате качествени тремоло системи, като например Schaller, Gotoh...).

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че влияе отрицателно на състейна са пълни глупости (стига да ползвате качествени тремоло системи, като например Schaller, Gotoh...).

Оказва и още как и не само на състейна, влияе на цялостното звучене на китарата.... Но прав си, не е от флойда а от липсата на дърво ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.