Jump to content
Българският форум за музиканти

1938's Gibson EH150 амп


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Стори ми се интересно, доста старичко е ампчето

. А овърдрайва се постига само с енергично свирене, каква динамика само! Редактирано от maxim09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Овърдрайв е противоположното на динамика. За това, което чуваш, китарата има най-голяма роля.

Дизайнът на кубето ми допада :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Овърдрайв е противоположното на динамика.
Абе и аз не съм у час явно с техническите понятия,ама повечето лампови усилватели при силово свирене кривят,при леко китарата звучи чисто и затова е лафа "динамика" - от ръката си контролираш тона..

Един подобен Гибсън усилвател донесе от Щатите Дари от СФ и го ползва за хармоника основно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми харесва как звучи , все едно има транзисторно кривене.

Може и да не е съвсем в ред ампа.

 

Ето истината за Джими Пейдж звук.

Пак е стар амп, макар че, къде е 38-ма, къде -61-ва.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето истината за Джими Пейдж звук.
Няма една истина тук..,Пейдж свири със всякакви усилватели,Маршъл Суперлийд/Супербейс,Вокс,Фендър,според зависи..това малко ампче е част от гиъра,намери сайта на фен клуба - описани са и китарите и усилвателите..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам против да ми се противоречи, но както съм казвал поправки приемам най вече от Сашо доктора.

Това като прелюдия за това, че умря циганката дето ме хвали.

Но в крайна сметка, както Вежен се беше нарекъл стринг специалист, така аз мога да кажа, че съм амп такъв.

( не да ги ремонтирам, а да ги познавам и разбирам)

Като оставим настрана, колко много ампове съм сменил, най-вече за да задоволя любопитството си,

предостатъчно съм и чел. В случая с Джими не греша.

He usually recorded in studio with a Vox AC30, Fender, and Orange amplification. The first Led Zeppelin album and the solo on "Stairway to Heaven" were played on a Fender Telecaster through a Supro amplifier.

Както бе казал Доминик Милър, важното е да се казваш Джими. Дали Хендрикс или Пейдж - все тая.

Освен общото първо име и двамата на концерт най-често са с Маршал стак.

Обаче звукът , който чуваш на студиен запис, най-вероятно не е от Маршал.

Джеймс Маршал Хендрикс, доста често е записвал с Фендер комбо, доколкото знам и с Вокс.

Вероятно има и студийно с маршал стак. Но идеята е , че двамата са ползвали стаковете предимно за концертите си.

А в студио са записвали с комбо ампове. Това нещо се практикува и до ден днешен от някои китаристи.

 

А за гиъра на Дж. Пейдж сме писали тема, в която съм участвал % добре. И съпрото не е някакво там да се размотава за калабалък, а доста характерно и негово любимо ампче.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,Тони,никой не ти прави поправки,ама концертните Лед Цепелин са основно с Маршъл,ела на Вили в студиото да чуеш поочуканото ми ЛП през стар Плекси амп и отворен уа-педал на двата адаптера - тона е същия (почти) :)

,въпросния музикант си изкарва звука основно от ръцете,не от амповете,концертни варианти на "Стълбата" с двугрифния дзвер на Гиби си слушал предполагам.

Лед Цепелин са студийни музиканти основно,най-вече Пейдж.

Джеймс Маршал Хендрикс ако не го беше замъкнал до Острова басиста на Енимълс и да го пуснат през Маршълите нямаше да светне поколения китаристи на фийдбек и игра с тремолото (тук играе и откритието "дисторшън"),

Големия Стиви Рей (наричан от някои "белия" Хендрикс)не звучи по този начин с Фендър усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изясняваме си неща, които изглежда са ни ясни.

 

Исках просто да покажа на Ване, че Гибсънският амп, за който е тази тема, е доста далеч от

идеята за Пейдж звук.

 

Досега не съм виждал/ чувал за Съпро амп в България.

Ако някой има и иска, може да отидем на бартер.

Примерно бих дал за точният Съпро , Лий Джексънският си стелт.

Който е съвсем различен звяр. Или нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм специалист по ампове, аз просто слушам и разчитам на ушите си. Та според мен звука от този звяр е доста "пронизващ" и микрофона на апарата не може да го поеме и затова отчасти криви. Мен ме кефи и съм фен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но в крайна сметка, както Вежен се беше нарекъл стринг специалист, така аз мога да кажа, че съм амп такъв.
Е това не го довидях,Вежен не знам как се е нарекъл,но може да прави лампови усилватели (Кики,педполагам го познаваш - има там един от неговите)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.