Jump to content
Българският форум за музиканти

Две кубета - вързани


spiritus

Recommended Posts

Привет на всички,

 

В главата ми се завъртя един въпрос - каква е възможността да се навържат две кубета при свирене (не с въженце, разбира се :) ).

 

Например - баса в едното кубе и през Line out-a към другото.

 

Ако това е възможно, каква е най-удачната последователност на свързване, в случай, че е дното кубе е доста по-слабо от другото - например 60W и 200 W? (предполагам първо слабото, после по-мощното)

 

Тази конфигурация удачна ли е за концертно изпълнение и какви биха били промените в звука?

 

И накрая - в случай, че тази конфигурация е възможна - общата мощност ще бъде ли сумарната от двете (в случая 260 W)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При китарните кубета е възможно,предполагам и за баса е така и има поне няколко начина за свързване с помоща на ефекти или /процесори/,зависи с какво разполагаш...

Друг е въпроса има ли нужда от такава схема!

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разполагам с Cort Artisan C4H, Fender Rumble 60, процесор Korg AX5B.

 

Rumble-a има следните входове/изходи - два входа за бас (активен/пасивен), effects loop двойка (send/return), изход за слушалки и Line out.

 

Нужда - има, и тя се нарича усилване на звука :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така както гледам имаш само едно кубе - 60 вата.

Купуваш си пауър амп. Лайн аут изхода от кубето го изкарваш към входа на пауър ампа.

Естествено ще ти трябва и колона за пауър ампа.

Упражнението може да се направи и с глава или друго комбо.

Просто пак влизаш в крайното им стъпало.

 

Погледни ми обявата в продажби, продавам към момента Грийн Аудио глава на много приятна цена. 135 вата.

Много вероятно да ти свърши работа.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да си купувам сега - по-точно - не мога (иначе искам :))

 

Ако ръгна от Line Out на 60 ватовото в един от киртарните входове на кубето или в Line In (ако има такъв), дали ще се получи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От бас към китарно кубе, за мен е тъпа идея.

Да го ръгнеш в ипут входа на друго бас кубе, съще не е удачно и приемливо.

Едиствено правилното е от Лайн аут на едното бас кубе в лайн ин-а на другото бас кубе.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно с китарно рядко звучи добре, но щом те влече можеш да пробваш.

Избягвай обаче сигнала да минава през два преамп-а.

Bass Out -> Instrument In AMP1; Line Out AMP1 -> Line In AMP2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От бас към китарно кубе, за мен е тъпа идея.

 

Принципно с китарно рядко звучи добре, но щом те влече можеш да пробваш.

 

Може би не съм се изразил правилно - имах предвид в баскитарните входове на второто баскубе :)

 

Вече ми стана ясно - става, ама по-добре да си е нормален вариант - по-мощно озвучаване му е майката.

 

Въпроса ми беше принципен - просто ми стана интересно как и дали може да се направи.

 

:thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не сме разбрали, вината сигурно е в това, че сме китаристи, сори. :greenball:

 

Но принципно най-добре както си му е реда да действаш. Лошото е, че иска пари... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се включва усилвател в усилвател, безсмислено е, а звукът става ужасен. Ако искаш да се чува по-силно включи инструмента едновременно в два или повече усилвателя. За целта ти трябва сплитер, който да разпредели сигнала към двата усилвателя. Сплитерът е система от предусилватели, качествените (лампови) са къпи, а евтините не вършат работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може с камиончест стерео ефект - дилей/хорус/етц. И при изключено състояние си пуска сигнал на двата изхода.

 

 

Може ли малко повече инфо - интересно ми е :)

 

Пък после - a lot of beer :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На стерео ефекта имаш един вход и два изхода - пускаш моно сигнал към всеки от усилвателите. Нищо сложно.

Пък за бирата, щом си рекъл...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ това се прави от китаристи, не съм чувал, чел да го е правил някой басист.

Имаш толкова минусчета именно, защото за бас по-разумно е да има амп стакинг.

Човека иска повече волюм, не е казал стерео ефект. Естествено може да пробва и двата начина.

При единият вариант ще има само усилване на звука от първият усилвател.

При използване на стерео ефект пред два усилвтеля, ще има блендване на звука от двата ампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно поради тази причина се използва сплитер, за предпочитане лампов. С малката уговорка, че тези, които наистина вършат работа са доста скъпи, цените на ламповите са от $ 1000 нагоре.

А "волюм" ще има, два усилвателя свирят по-силно от един.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.