Jump to content
Българският форум за музиканти

Бас в китарен усилвател?


Борис

Recommended Posts

Здравейте и от мен.

Наскоро си търсех нещо малко за свирене у дома. Не че нямам на какво да свиря, но нали знаете - съседи, бебета, бабета....Не мога да пусна дори на -1 "Хартке" - то...

Та, със всеобщопознатият Доктор Терзийски :godbless: тръгнахме из магазините да издирваме някакво малко кубе за бас. Намерихме на много места, но всички "подпръдваха" в ниският регистър, въпреки, че се водеха по "лична карта" бас - кубета.

От колега от форума, той си знае кой, :godbless: купих ето това:

http://www.muncom.com/rudismusicshop/glx-mgb-20-49051.html

Нищо, че се води китарно - няма никакъв проблем досега в работата му. Хваща Си / ниско / без подпръдване и плякане. Оказа се, че малки бас - кубета не могат да се сравняват със кубе, предназначено за китара. Не ми плащат за реклама от GLX,но досега каквото съм взел от тази фирма - всичко е излязло доста сполучливо.

На въпроса на колегата - да, ако си намериш такова кубе - GLX MGB-20, отнасяй го като цунами японско крайбрежие и свири на воля у дома.:thumbs_up:

За протокола: Доктор Терзийски - Краси / Темерут /.

Поздрави и Лонг Лийв РокЕндРол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От колега от форума, той си знае кой,

 

 

:huh: при това говорим за 6,5' говорител, което за мен остава загадка

 

но се радвам, че колегата е останал доволен

интересно с дисторшъна как го понася мембраната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свиря с фендер вибросоник пълна лампа с 15" говорител и нямам проблеми,освен ако съм с 5та струна и съм усилил ниските

напълно нормално бас кубе става,макар 4е е ужасно "мотаун" саунда,т.е.за метали не става

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

От колега от форума, той си знае кой,

 

 

:huh: при това говорим за 6,5' говорител, което за мен остава загадка

 

но се радвам, че колегата е останал доволен

интересно с дисторшъна как го понася мембраната

 

Разбираемо е, че не усилвам много нито гейна, нито басите, но очудващо добре се справя и с драйв. Все пак го взех и го ползвам за домашно свирене , а не за репетиции. С две думи - върши работа, когато се ползва по предназначение.

Поздрави и Лонг Лийв Р'н' Рол.

Редактирано от armario
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мен пък ми е чудно, дали обратното е проблемно, ако свирим на китара с бас кубе

Епа,зависи кво търсиш,някои китаристи като Стиви Рей са свирели на Fender Bassman с 4х10,други свирят с Marshall super bass..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.