Jump to content
Българският форум за музиканти

Амчи, ново парче


Recommended Posts

Ей го на. Ще бъде гот ако споделите мнения по композицията, текста, аранжимента, изпълнението и продукцията. Благодаря на всеки за отделеното време. thumbs_up.gif

Вяра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти:)

За продукцията мога да изкажа мнение::)

Вокалите ми се струват силни.

Очаквах да ме удари повече като звук -

да има по-изявени ниски и по-силни ударни - особено касата.

Като цяло парчето звучи среднисто.

Слушам на yamaha hs50m.

 

Като аранжимент - може би трябва да има по-голямо разнообразие в ударните:

в интрото са ок, но после като започнат вокалите може да се добави нещо(фус или райд на малко по-странно време - примерно),

после на куплета да се добави още нещо в ударните, за да има по-голяма динамика, защото сега парчето върви малко равно.

 

 

Тези семпли на полицията и другите звукови ефекти в началото са супер, но после малко стряскат - особено кашлянето)

Ако има клип са оправдани, ама така без клип, според мен не са :)

 

Поздрави:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не съм експерт по такива стилове, но би ми харесало с по- изразен бас - и като звук, и като мелодична линия, за контрапункт на гласа.

Чуй това (само че си го намери с по- добро качесто, че това в Тубата е ЗЛЕ):

 

- Сирените и кашлянето са за акцент - да ги има веднъж, на ключов момент, е Ок, но да са ми на всяка минута - не кефи !

 

-----------

Edit:

Те това ми е идеала за бас-линия на подобно парче - 10-тото (Pantile), ама си го намери цялото, че в тоя нет е мъка...:

http://www.allmusic.com/album/home-r586199

Редактирано от Demiurg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето е страшно! Фен съм!

 

Не мога да критикувам нещо което е далеч от моите възможности, но ще си позволя да изразя мнение, че линейките, вълничките и т.н. странични ефекти са малко по-шумни на места. И бек вокалите ако ги изпеете повече хора ще станат по-готини заради различния тембър. Но може пък такава да ви е идеята.

 

Иначе като цяло не бях слушал толкова добро парче във форума скоро.

 

П.П. За барабаните съм съгласен с колегата, че може да са по-напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, мерси много за съветите и коментарите, в ударните и ефектите ми бяха основните притеснения. Благодаря още веднъж за отделеното време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам по принцип малко стрес от сирени :greenangel: Иначе като за стила си парчето е сила :) Не са чак толкова в повече ефектите, кво говорите :) само барабаните са малко "груби" ако можеха по-меко да влизат ще ше да е :thumbs_up: Ма колкото-толкова, важното е да има мисъл, чувство. Браво на кака Вяра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Много готино парче е това! Нямам кой-знае какво неказано да прибавя - и на мен би ми дошло по-добре с мааалко по-изнесени напред ударни и по-разредени ефекти. :thumbs_up: Всъщност, ефектите не ми идват чак толкова много. Да не би вече да е редактирано?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко Вяра, както винаги. Тия линейки и гадости обаче наистина дразнят след началото. Много чисто , почти акустично звучене има работата . На мен ми харесва , ама не е като за "радиохит" . Сетих се за Fun Lovin' Criminals..Поздрави , целувки и готино лято....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредното парче което ме кефи! Яко! Както веднъж казах, не мога да коментирам различни детайли от парчето - смесване, звучене, др. Музиката или ми харесва или не! Тази - ДА!

Все пак за ефектите със сирени и кашляне мисля, че силата им ще е ако направиш клип на парчето - знаеш там, такива работи стоят доста интересно. Чакам с интерес следващо парче!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.