Jump to content
Българският форум за музиканти

Аудиокарта, Интерфейс - какви?


Recommended Posts

Такам. Въпросът е, че от известно време се опитвам да изкарам добър звук само от компютърни симулации. Работя с Cubase и различни плъгини (Overloud TH2, Amplitube 3). Хардуерът, с който разполагам е едно фалшиво интерфейсче Беринджър, от онези, дето са по 9 долара в Ebay. Обаче много шум вкарва тази играчка и викам да си взема нещо по-сериозно.

 

Целта ми е да си докарам добър, автентичен звук (за хард рок, блус) в домашна обстановка, за запис, не кой знае колко претенциозен. Не ми трябва карта с много входове и изходи, само китара ще включвам. Това, което не разбрах, е има ли разлика между интерфейс и аудиокарта или двете понятия са едно и също. Например този Беринджър роля на аудиокарта ли играе или само вкарва сигнал, който впоследствие минава през вградената карта на компютъра?

 

Окото ми хвана M-audio Fast Track, казват, че била изключително безшумна, а няма излишни опции, които няма да ползвам. Ще ми свърши ли необходимата работа? Друг вариант е някоя от играчките на Line6, които си вървят с техен си софтуер за симулации. Те могат ли да се ползват като обикновен интерфейс с други програми или е задължително с техния си софтуер?

 

Очаквам препоръки по темата - относно цената, мисля, че повече от 300 лв на този етап не ми се дават.

 

Извинете за внимането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аудио интерфейс е по-засуканото име на аудио картата.

Line6 изобщо не са играчки.

А добрия автентичен звук (особено за блус) се постига с добрите автентични пари в добро количество - добра китара, добър усилвател (препоръчително лампов) и добри пръсти.

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беринджъра ти, ако е от тези за които се сещам, не е аудио карта в чистия смисъл на думата, Guitar-to-USB Interface го водят. M-audio Fast Track би ти свършила работа, то основното нещо което ти трябва е да има инструментален вход. Можеш да разгледаш и някакви други варианти в musicworld примерно, ама общо взето всичко което има инструментален вход и не е супер евтино (под 200 лева примерно), би ти свършило добра работа мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи това, което ме интересува, е тези интерфейси дали ще ми осигурят ниски нива на шум и също така дали ще мога да слушам в реално време това, което записвам (с пренебрежимо ниска латенция)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай в Продавам. Има интерфейси под 100 лв., които ще ти свършат добра работа. А ти с кой софтуер мислиш да ги ползваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Кюбейс и плъгини мисля да я ползвам. След известно умуване реших да поръчам Maudio Fast Track MkII. Ще споделя впечатления, когато дойде след няколко дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.