Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ и съвет за покупка на кубе!


RosenBg

Recommended Posts

Привет!Доскоро свирех с ел.китарката през компа но реших да си взема кубе.Колебая се между Fender Mustang 2 и Behringer VT50FXH.Приемам и други предложения на цена до 350лв.Държа да има вградени ефекти .Благодаря предварително!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз да се включа с предложение, за малко лампово комбо, но по-знаeщите да предложат някакво в този ценови диапазон. Мисля, че имаше някакви модели на Crate 5 W.

Сега видях, че комботата, които се дискутират са по 40-50 W, но ако не е проблем за автора на темата, да се споменат и лампови такива в този ценови диапазон.

Редактирано от maxim09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пробвал съм ги и двете, определено Берингера е с класа над Мустанга - по принцип кубетата на Берингер са по-добри от фендерските.При китарите, обаче, не е така :)

Редактирано от Velius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм ги и двете, определено Берингера е с класа над Мустанга - по принцип кубетата на Берингер са по-добри от фендерските.При китарите, обаче, не е така :)

 

^Педалите и "процесорите" им също не се славят като най-хубавите:whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,благодаря за мненията!Насочвам се към Mustanga заради възможноста за връзка с компа.Обаче ме притеснява тези 40W да не са ми малко слабички.Просто нямам никаква представа как звучат 40w в домашна обстановка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

40w могат да ти съборят и прозорците. Айде образно казано е това, ама схващаш намека. Ако не се занимаваш с група примерно и 15w ще са ти достатъчни да си свириш сам (даже и доста по-малко, ама от ефтините кубета не се намират маловатни с хубав звук особено). Аз карам с 30w Randall V2XM и съвсем спокойно, като се усили, надвиква барабаните в стаята, и е направо безмислено да се свири с толкова усилено кубе, само ти чупи ушите. Това е чисто и просто за ватове и сила на звука ако говорим, без да немесваме други неща.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ново кубе за 350лв бягай колкото се може по-надалеч, берингер и подобни долнопробни марки ще те набутат после ще продаваш и то винаги на загуба. Мой съвет: тук в форума се продават много добри маркови кубета, събери още някой друг лев и купи нещо което ще ти върши работа и за напред. препоръчвам ти лампови около 40-50W или транзистор около 75W, важното е комбото да е от висок ценови клас 800 и нагоре,а с повечко търсене изпадат и за по 400-500лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.