Jump to content
Българският форум за музиканти

Джаз-щрихи от новия проект


Recommended Posts

Здравейте,

Предлагам на вниманието ви щрих от предстоящия албум "Romance".

Това е дуетно пиано-бас парче с участието на Топси. :godbless:

 

http://geoalexiev2.tripod.com/sitebuilderc...s/topsy2mix.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А що не опиташ с фретлес и да си смениш техниката на дясната ръка - вместо с тирандо (след дърпане пръста да остава във въздуха) с апояндо (пръста се опира на съседната струна) (дано пак не съм объркал имената на двете понятия..). По тоя начин имаш много по-силен и плътен тон и звука особено при фретлес бас се доближава доста до контрата.. Ако имаш и пиезо-адаптер или с малко еквализация - примерно повечко среди ще постигнеш близък до желания ефект.. И някакъв лампов преамп също ако имаш..

 

ЕДИТ: ако може също за дясната ръка опитай да няма чупка в китката а да е права, при което дланта близо до китката почти опира в тялото на баса. Така се доближаваш още до звукоизвличането при контрабаса, само дето ъгъла ще е обратен освен ако не свириш с много изправен гриф.

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за съветите.Ако си купя фретлес ще ти пиша лс,за да ми обясниш някои похвати.Не съм свирил на такова животно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай при някой познат.. Задължително обаче е да е lined-fretless щото иначе ще имаш много проблеми с нацелването на тоновете.. Мисля, че по тоя начин ще се доближиш повече до желания звук, отколкото ако свириш на акустична бас китара с прагове.. Е, може би най-добрия вариант е хем да е акустичен хем фретлес.

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауууууу-много добро :metalist: Трябва да се направи и на живо.Гео,ти защо не се преместиш в София?Нали знаеш,4е там е средата,особено за тази музика.Ина4е в Каварна е готино,но само да си шиткате записи по нета...не върви.Ли4но мнение,разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.