Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко помощ за ,,един,, ефект


Recommended Posts

Здравейте. От няколко седмици ми се ,, върти,, в главата една идея, да събера в една кутия два или три ефекта. За целта си купих кутия с размери 193х112х56, която спокойно може да събере три ефекта. Тук обаче се появява дилемата кой ефекти да сложа вътре в нея. Та молбата ми е към всички съфорумници, китаристи и не само, е да споделят вижданията си по въпроса, кой кой три ефекта би искал да има в комбинацията 3 в 1. За момента съм се ориентирал към бустер + дисторшън + дилей.

Другото което си мисля, кутията може да придобие и някаква стилова ориентираност, примерно blues box, metal power , grunge insomnia или death metal madness.

Благодаря на всички предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай добре и виж какво е необходимо, каква е концепцията и помисли защо е така.

UE405_SVC_MAN_pg4.jpg

 

iban-ue400-0709-2.jpg

Ibanez%20UE-400%20-%20wnetrze.jpg

 

UE405_SVC_MAN_pg1.jpg

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да мислил съм и върху подобен проект ) , но за момента това е неизпълнимо от мен. Нямам толкова добри познания. Идеята ми беше да сътворя нещо подобно My link

Виждал съм и други подобни проекти, и въпроса ми беше кой какви ефекти би събрал в една такава кутия.

Иначе снимките който си постнал ще ми помогнат много, за което съм ти благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

deadman_walking:

Не съм имал предвид да повториш устройството.

Помисли върху идеите, приложени в оригинала. Например системата за преконфигуриране на комбинацията с ефекти.

Блоковата схема крие добри решения, които можеш да приложиш при твоето решение.

Освен това никак не е сложно за изпълнение:yes:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и въпроса ми беше кой какви ефекти би събрал в една такава кутия.

 

Нали смяташ ти да ползваш това устройство. Направи го така, че да ти е полезно на теб. Тоест тук е важно твоето мнение, а не мнение на останалите. Иначе темата ще се превърне в поредната тема без край...

Направи го, снимай го и го покажи като е готово. Това е моето мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Ефектите предложени от #7 liquid_death + един Мютрон (или друг енвелоп филтър), хоруса да има и режим флейнджър ,ефектите да могат по избор да се вкарват в закъснението на дилея или директ.Да е стерео от входа до изхода, да има вход за външен експр. педал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента съм се ориентирал към бустер + дисторшън + дилей.

 

 

Съвсем практично си се ориентирал според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дист. с два типа драйв сменящи се с крак + бууст към всеки тип и подробно eq бих си направил аз

Редактирано от trolla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си какъв точно дисторшън искаш и дали е наистина подходящ за теб?

Най-добре, първо си направи прототип - може да изскочат проблеми като шумове, брумове, прослушване, които да трябва да коригираш, преди да направиш финалния вариант.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятно изненадан съм , че темата има развитие. За съжаление самият ефект няма кой знае какво развитие ( работилничката ми се намира на балкона, който е закрит , но неотопляем :blush: ). Стигнах сам до заключението, че трябва да има прототип. Такива ги натворих , с идеята , всичко да направя от раз :wallbash: ......., но както се казва, не може само с теория , трябва и практика.

Все пак нещата ги избистрих, и придобиха следния вид : бустер(Screaming Tree Booster ), Дисторшън: T​he Four Knob Rat , Fuzz + multi clipping board, дйлея ще го сменя с хорус и тремло , по схеми от тонпад.

Това е за сега, ще чакам малко да се затопли и се хващам за работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.