Jump to content
Българският форум за музиканти

Разлика между адаптерите


Veli345

Recommended Posts

Здравейте колеги.Напоследък чудя голяма ли е разликата между китари с 1 хъмбъкер и 2 сингъла и китари с 2 хъмбъкера относно метъл звученето.

 

Благодаря предварително :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, пак заповядай! ...

 

Що за въпрос? Направо ме ошашави! :surprise: Разбира се , че има разлика! Китарите HSS са повече за рок и може би джаз. HH - са си чист метъл! Вместо да задаваш този въпрос и да губиш, и от моето лично, време да се беше поразровил кой къде как и защо ползва определена конфигурация на електрониката!

 

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тотев, ако питаш мен, сам си си го загубил времето да отговаряш, ама...

Иначе съм съгласен с поста на Тотев.

EDIT След като Yves ме е изпреварил, и с неговия пост също :D

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тотев, май в лош момент уцели темата... :hysterical:

 

Има разлика в звученето с различни конфигурации, но не бих казал че е огромна/особенно след китарата ако има куп електроника или лампи/.Аз специално имам китари с различни конфигурации и смятам ,че всяка си има своята красота като тон... :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите HSS са повече за рок и може би джаз. HH - са си чист метъл!

Герги

 

Това пък какво е? Откъде го реши? Няма такова нещо, като конфигурация за определен стил и практиката го доказва. Има много музиканти, които не свирят всякаква музика НН конфигурация, както и такива, свирещи твърда музика с всякакви китари, включително и с SSS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като става въпрос за тежка музика, най-често се ползва адаптера на бридж позиция. И при двете конфигураци, който автора е посочил, този адаптер е двоен. Да не говорим, че най-бруталните "брадви" са само с един такъв адаптер. Извод: и с двете опции може да се добие тежък звук.

Редактирано от polaris
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като става въпрос за тежка музика, най-често се ползва адаптера на бридж позиция.

Зависи за каква "тежка музика" говорим.Повечето от тежката музика която аз слушам ритъма се свири на бридж,техничните сола се изкарват на нек.

Двойния адаптер е с ниски шумове,набоден в хай гейн техника шуми по-малко,издохните нива на двойните обикновенно са по-големи от тези на единичните.Така може да се "изпържват" лампите и без бустери.Тона е по-плътен....та затова са по-подходящи за свирене на по-тежки стилове :rocker:

Редактирано от Necrophagist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.