Jump to content
Българският форум за музиканти

Това липа ли е или шперплат?


Lord Shredulous

Recommended Posts

Ей вие сега да не вземете да си разглобявате китарите да проверите от какво дърво са.

:hysterical:

Мне,някой ми беше казал,че са ги правили в мебелните заводи едно време от чам,друг ми каза че може и да е от липа и затова ми стана интересно.А и ми е мерак да разглобявам тва социалистическо чудо на китаростроенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава имаше един почин:-"Правете икономия," (независимо от технологичните изисквания), и се сещаш какво качество се получава.

Тогава се гонеше количеството,от което страда качеството.Но за износ се стараеха много и е имало хубави неща.

Наскоро даваха по телевизията един лютиер,който каза, че дървото се обработва и "трябва да издаде определен тон" като го чука с ръка, та за майсторите не са тайна технологиите за направата на муз.инструмент.Но икономията за похвала и премия надделяваха над технологията,вътрешния пазар поемаше всичко,старанията бяха само за сотоките за износ. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дори и да е шперплат какво ти пука, за да се каже нещо лошо за китара от шперплат трябва да си свирил на такава нали???Ето ви един линк на китара от шперплат:

 

 

 

А вие сами преценете дали са скапани "вафлите"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Гледайте човека с какво свири, вие от шперплат ще ми се оплаквате :D

Тя си се чува разликата от дървото, ама който знае да я чува...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност и старите кремонки, и булетите, от каквото и да са направени, все не звучат като трябва :).

Преди време и аз така живо се интересувах от материалите, но сега, след като вече съм притежавал значителен брой китари от ниския клас, мога със сигурност да твърдя, че никоя от тях не звучи като хубавите инструменти. Причините са прости, като освен всякакви други са и търговски.

Никоя фирма няма да направи много добре звучащи китари за много малко пари. В зависимост от късмета, човек може да вземе евтина китара, която звучи по-зле и такава, която звучи по-добре(но пак като цяло зле) :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много правилно :thumbs_up:! И все пак, сигурно си стигнал до това заключение на база натрупан опит, нарастващ право пропорционално на натрупаната колекция, а и не само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един Puldin solo , който е най-тежката китара дето съм хващал някога.Незнам какво дърво е ,но определено не е чам или липа ,въпреки че дървесината е светла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един Puldin solo , който е най-тежката китара дето съм хващал някога.Незнам какво дърво е ,но определено не е чам или липа ,въпреки че дървесината е светла.

 

Soft maple(червен явор) е със светла дървесина,която е доста тежичка в сравнение с горе споменатите:rolleyes: Бях постнал една тема за един G&L направен от този явор, беше със стратоподобно тяло,но беше тежичко.

Иначе си нямам представа Puldin какво може да са използвали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gibson от 90-те (преди да ги копат) е към 4,5 кила пръчка,новите са с 2 кила надолу,говоря за сдандарт и судио и пак звучат страшно,сещате ли се ,че звука идва от подбрания материала,не от колко кила лепило са вкарали в шперплата..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.