Jump to content
Българският форум за музиканти

Захранване на ефекти с презареждащи батерии


Recommended Posts

Доколкото знам всички ефекти работят по-безшумно на батерия, поради липса на проблеми стабилността на тока/напрежението. Батерийките обаче струват пари :P и повечето хора явно предпочитат трансформаторчетата.

Замислих се обаче дали няма да е добра идея да се ползва презареждаща 9V батерия :think: Хем ще липсват проблеми с неизправността на напрежението, хем няма да струва много. Едно такова акумулаторче струва 10ина кинта, а едно зарядно (ако нямате вече ;) ) с възможност да презарежда 9V - около 20 кинта. И общо излиза колкото едно добро адаптерче. Лишаваш се обаче от всякакви грижи и притеснения дали адаптера е добре стабилизиран/филтриран, дали няма да има граунд лууп и т.н. Освен това не си зависим от контактите където и да свириш ;)

Повечето май са по 180mAh, а повечето камиончета имали консумация 4-20mAh ;)

 

Дали ще има някакви проблеми, за които не се сещам в момента?

 

Бях се интересувал дали така може да се захранват активните адаптери, обаче от EMG не го препоръчват, защото принципно акумулаторите трябва да се изтощят докрай преди да се презаредят. Адаптерите обаче не работят добре с някакъв омаломощен акумулатор ;) От друга страна едва ли ще му се съкрати много живота ако не се чака пълното му изпразване( :green: ).

 

Any comments? ;)

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами идеята не е лоша ...ама все пак какво по-добро решение от това

цък

към 100 долара е в УСА което вече е леко неприятен пункт.

 

Между другото съм виждал точно това което описваш. Като намеря

линка ще го постна скоро. Струваше обаче към 250 долара най-евтиния

варянт така че не знам... може да има някаква тънкост.

А иначе за напълното изтощаване си прав ..донякъде. Има батерии

който не е необходимо да се цедят докрая - на новите ГСМ-и примерно

(литий полимер мисля че бяха). Само че не знам дали има зарядни 9волта

такъв тип. Трябва да обикаляш по магазините. Иначе сметни си го - 6 батерии

за 6 ефекта + зарядно. Предполагам ще се изтощават за различно време

и малко дървено се получава. Виж ако си намериш акумулаторче 9 волта

към 1-2 ампера и захраниш всички ефекти с него може и да се получи.

 

Моля нека на бъда убиван ако греша ;) Не съм много навътре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам... ;)

 

Преди месец си купих една по-голяма пластмасова кутийка и 3 държача за по 2 батерии от 1.5 волта - общо 6 батерии = 9V.

 

Идеята ми беше, а и все още е в онази кутийка която съм направил като разклонител за много ефекти да включвам вместо адаптер този комплект от батерии.

 

Имайки в предвид, че спокойно могат да се намерят презареждаеми батерии от 1,5 V по 2100 - 2500 mAh, това ще стане едно бая сериозно захранване.

 

Освен това, докато се презареждат батериите пускам адаптера да е вързан към разклонителната кутийка и съм готов.

 

Освен това съм замислил върху кутийката с батерии да има ключе като на ефектите, което с настъпване да я включва/изключва, за да не стоят батериите постоянно свързани към ефектите и да заминават за отрицателно време.

 

Истината обаче е, че доброто захранване не внася почти никакъв, да не кажа никакъв шум и цялата галимация с батериите ми се стори ненужна. За това и не съм я реализирал до край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами идеята не е лоша ...ама все пак какво по-добро решение от това

цък

към 100 долара е в УСА което вече е леко неприятен пункт.

По-добро надали, но има голяма вероятност да е подобно ето това решение за доста по-малко български левечета:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=9948

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то Е. има 1 филтър и после са разклонява на 6 ;) поне така пишат по ревютата. истината трябва да е някъде там;) може пък да си има и 6 филтъра ама ... ф тая малка кутиика :P и все пак е доказан продукт ..каквото и да им вътре факт е че работи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕМГ не препоръчват акумулаторна батерия, не защото тя трябва да се изхаби преди дасе зареди (така нареченият ефект на памет) ами защото капацитета на акумулаторните батерии намалява с близо 1% на ден, което значи, че след месец-два тя ще се самоизтощи. Поради тази причина ЕМГ казват да си земеш алкална, която кара 2-3, че и повече години, като с това гарантират че няма да сменяш батерия половин или 1 година (което не е 1месец нали?)

 

Акумулаторните батерии не са нищо ново. Имай предвид, че ако ходиш на концерт и имаш 5 ефекта или повече това си е инвестиция. Освен това ти трябва време да ги заредиш и 5те <_>

 

И накрая моето мнение. За ефекти с малка консумация е по-добре някаква алкална батерия... не е чак толкова пари. За ефекти с яка консумация (новите цифрови камиони на дигитеч например) ти трябва адаптер :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, идеята на niki123bg ми се струва по-добра наистина :blink: 2000mAh не е като 180 <_< и от това спокойно ще могат да се опънат жици за няколко ефекта.

 

Иначе и с обикновени батерии едва ли излиза скъпо, просто се зачудих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче режимът при който ще работят батериите не е много подходящ. В смисъл че е препоръчително да работят с по мощни товари. Така издържат повече презареждания <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А вместо да чакаш до пълното изтощаване на батерията, не е ли по-добре да си вземеш зарядно устройство, което има и функция за разреждане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми може да се натоварят допълнително батериите до някакъв човешки ток.

Обаче при недобро свързване граунд-луупове пак могат да се получат, а и влияние между отделните ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.