Jump to content
Българският форум за музиканти

koko_enev

Members
  • Мнения

    47
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

Всичко публикувано от koko_enev

  1. Браво Ненчо (машинка ) .Ето и от мен малко,ама все няма време да запиша нещо .
  2. Това е видеото на моят голям приятел Марчо Марков от град Чирпан.Освен че свири страхотно и пее като Стиви Уондър ,преди всичко е по-добър рибар
  3. Благодарим на всички които се отзоваха Със sms нестава,питах а и сигурно 50% отиват другаде.Сумата която му събрахме е 1720 лева от трите града,която е все пак някаква помощ
  4. Ще пусна едно шоу да се позабавлявате малко.Всичко е измислено и човека се прави на испаноговорящ,иначе си е китарист на една много яка банда.Жената която взима интервюто нищо незнае,но и ние се държим сериозно
  5. Страхотно,браво.Много ми допада стила ти на свирене.Сега сигурно си още по голям звяр
  6. Има специални барабани на които пише траш.Тях ще търсиш и внимавай да не се объркаш да вземеш някои за поп музика,че незнам как ще се оправяш после.
  7. Ей това вече е много яко Защо няма такива барабанистки повече
  8. Кой го измисли това ,че без метроном няма смисъл от упражнения.Само обърквате хората които още незнаят за какво става вапрос.
  9. Ако ти се занимава, може да я направиш на пано.Прави се от тънки летви във формата на квадрат,ама трябва да го снимам да го видиш как изглежда.
  10. Жестоко изпълнение и жесток аранжимент.Мнения от рода на осрана песен и др. са несериозни и некомпетентни.
  11. И аз се изкефих на Борето.Освен че свири добре и динамично,притежава и качества които малко барабанисти имат Браво .Поздрави!
  12. Да, страхотни са. Продължавам с още от младото поколение: 1. Мартин Хафизи - София (Southwick,High Definition) 2.Симеон Попов - Варна (Symbolic,Casper)
  13. 1. Георги Георгиев(shakazuluorchestra,Петър Ралчев,Иво Папазов и д.р.) - Стара Загора 2.Емил Стойчев (Perfect Stranger) - Стара Загора 3.Александър Томангелов(Vega(Sofiq),Rock Mission(Sofiq),Dune(Sofiq) , студиен музикант - Стара Загора - ще намеря видео и ще пусна 4.Николай Тодоров(Eridan,Symbolic,Casper,I real fate) - Варна,Стара Загора Други ще пусна по нататък като намеря видеа.
  14. Това вече е друго нещо.Съжалявам за тона с който писах,но просто се засегнах.А нека темата наистина да остане , и ще направя списък,но като потърся някакви видеа,защото е безмислено да пиша само имена.Поздрави на всички!
  15. Значи, не падаме от марс да обясняваш за барабанистите в България.Лично аз съм голям фен на Евгени Евстатиев,или си мислиш че тук има само някакви шарани,които лапат въздух.Не видях в списъка ти Георги Георгиев( Shaka Zulu orchestra,Петър Ралчев,Иво Папазов и мн.др.) - Стара Загора , но и много други които е безмислено да ги споменавам.Лично в моето трио A.S.K. (fusion,world music) участва Ангел Демирев (Perfect Stranger,Shaka Zulu orchestra,Ivo Papazov) , който преди няколко месеца имаше участие с твоя любим барабанист : Митко Симеонов (жалко че не можах да присъствам,било е жестоко),така че има хора тук които не са вчеращни.Мога да изредя и от Варна още Симо ( Symbolic и др) и Николай Тодоров (Eridan),с които сме големи приятели,но не е там въпроса.Незнам от къде се е породило това голямо самочувствие у теб във форума( дори и да си най невероятния барабанист тук) това повечето хора не ги интересува.И не ги пиша тези неща да се правя на велик,а да разбереш някои неща.Поздрави !
  16. Не разбирам проблема какъв е точно.Това дали звучат еднакво дали има голямо значение.Дори и да си вземеш абсолютно е днакви каси със еднакви кожи пак няма да постигнеш желания резултат,а и няма смисъл да го търсиш.Даже много барабанисти свирят умишлено с различни инчове заради самия звук,така че свири на каквото имаш и не се притеснявай.Но помни едно нещо,да постигнеш желания саунд от теб се получава като се научиш да правиш звукоизвличане от инструмента ,и това ще ти го кажат доста колеги във форума.Поздрави!
  17. Защо не си взимате нормални палки,ами си давате парите за боклуци.
  18. Разбира се че е плейбек.Който не вярва да си пусне оригиналния запис и да чуе,че е същия от албума,даже съ със осемдесетарския звук.Гледах и други записи където са участвали на някви шоу програми и също използват същия плейбек.Но не мисля ,че е проблем ,след като музикантите сигурно са искали така за тяхно улеснение.Това не означава ,че немогат да свирят на живо,просто са избегнали някои технически проблеми.А ето едно изпълнение на парчето от концерт: http://www.youtube.com/watch?v=5K_TaDi1aDI
  19. AKG K-240 , но са по скъпи.Иначе изработката им е много яка,мидите им са от естествена кожа и може да слушаш с часове без да ти се спарва главата.Това е класика на фирмата която произвежда модела от 1987 до сега.Страхотен звук с меки и приятни баси.Пробвал съм много модели на Sennheiser и Koss,но тези най ми допадат.Но ги пробвай някаде .
  20. Разбира се че ти е вродено ,абе човек ще ме уморите с тези вапроси.В последно време се начетох на теми от рода:защо не мога да си изправя левия крайник,защо десния ми крак е неподвижен и т.н.Ако се състезаваме за тъпи теми и аз да почвам да пиша.Щом си ходил на уроци,значи това е човека към който трябва да се обърнеш или някой твой приятел барабанист да ти покаже някакви упражнения,и трябва да седнеш и да посвириш разбира се.Не се заяждам,просто ми омръзна от недодялани теми.Поздрави!
  21. Като цяло бандата е страхотна,браво
  22. Като стана дума за Кобра,съжалявам че се отклонявам от темата,ама имам Cobra Chrom Limited edition и ви уверявам че това е една издънка на фирмата.Педала е наистина удобен ,но изработката му е под всякаква критика.А иначе съм с 20 инча каса, но педала съм го настроил като за 22,за да не ми е криво като свиря някога на 22 инча каса.Иначе имаш около 1-2 см съответно да си приближиш чукчетата или раздалечиш,но при другите фирми не съм обръщал внимание дали има настройки,но би трябвало да имат.
  23. Аз свиря всякакъв стил с 5а.Всичко зависи от звукоизвличането,като стана дума за дебелината.
  24. През 2006 Yamaha купува фирмата и започва да ги произвежда.Искам да разбера дали вече се предлагат някаде и какви са отзивите.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.