Jump to content
Българският форум за музиканти

Новият ми бас


Recommended Posts

Първо малко за дърветата:

Задната част на тялото е направено от цяло парче ash,по средата има тънак пласт mahogany,топът е от flamed maple.Грифът е 5 пластов mahogany/maple,изключително стабилен заради конструкцията,фингърборда е ebony с естествен абалон блок инлеи,захващането към тялото е много стабилно със 6 болта.Има интересни моменти,като нулевото прагче,графтек нът,петата струна има възможност да минава през тялото,като това дава доста конкретен звук и състейн,въпреки 34" мензура,2 октави(24 прагчета),грифът "влиза" дълбоко в тялото до нековият адаптер,главата има няколко градуса наклон,и това изключва необходимостта от стринг ретайнъри.Финишът е лак на тялото и сатен на грифът.Бриджът е Hipshot A Style brass,който позволява регулиране както във вертикал,така и във хоризонтал на всяка струна.Електрониката е Aguilar OBP-3(vol.,blend,hi/bass stack,mid.,passiv ton control,activ/passiv switch,400/800hz switch).Адаптерите са Nordstrand NJ5FS,Hum-cancelling, Split coil .Това са от така наречените линейни хъмбъкери(2 бобини в линия),които въпреки това запазват звука на сингъл адаптера,но с по-голям аутпут,пънч и без характерният шум,като при синглите.Екшънът е изключително нисък,грифът е малко по-"плосък'',и много удобен.Звукът при свободни струни е много "отворен"(може би заради нулевото прагче).Китарата звучи изравнено във всички октави,звукът е малко "агресивен",без да се губи батъма,което може би се дължи на цялостната комбинация от дървета,адаптери,електроника и механика.На мен този звук много ми допада,и въпреки,че съм свирил с нея само в къщи,имам чувството,че много добре ще стои в група на живо.Басът е много балансиран,и удобен за свирене.

Искам да благодаря на Цецо за поредната прекрасна изработака за мен,както и на съфорумника temerut,който спомогна да се "преборим" с електрониката!

 

608234705833786388.JPG

17903432601459839434.JPG

520983766113098770.JPG

862953862542232720.JPG

10467715091729442870.JPG

16230227572133061919.JPG

1799596695306344342.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Много интересно решение това с 5тата струна.

Интересно ми е има ли разлика в това дали тя минава през тялото или през струнника.

 

Това което не ми харесва на мен е формата - много ала фендер и това, че потенциометрите са в права линия - някак си не ми се връзва.

 

Харесва ми как седи влизането на грифа в тялото до нек адаптера, много ми харесва грифа отзад и тази тъмна линия, която се е получила от долния слой дърво на тялото - наподобява тобайъс леко.

 

 

Готино ревю си спретнал. Очакваме семпли

 

 

Иначе: Да ти е честит баса и да си свириш с кеф на него !! ;)

 

 

ЕДИТ: Kaто гледах снимките в предната тема и сега ми прави впечатление логото на баса. Интересно ми е как е направено то ?

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Концепцията ми харесва, единствено може би на мястото на собственика бих избрал по-различна конструкция на грифа, но всеки си има вкус, а и chobbi има достатъчно поръчкови инструменти, така че съм сигурен че е разбрал какво му харесва като звук и не стреля просто ей така в мрака с избора на материали.

 

Пинизът с ниската си струна през тялото присъства при басовете на Mike Lull, потенциометрите в линия напомнят за Sadowsky, а формата на тялото за Lakland - сборна тояга, един вид. Със здраве да я ползваш, а на някоя среща може да й чуем и гласа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пета струна е така, за да може да се слага по два начина? Взависимост дали струната е tapper wound или не? Може би???

 

И мен не ме кефят потовете, а главата е ужасна просто. :-(

Но важното е да се кефи свирещият, де! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.