Jump to content
Българският форум за музиканти

Да сменя ли звуковата карта?


LucaTurilli

Recommended Posts

Сега имам на Креатив Creative AudioPCI (ES1371,ES1373) (WDM). Тази е външна през ПСИ слота. Имам вградена, използваща Realtec SoundMan.exe, но не ми харесват особено многото странни настройки. Все като включа/изключа нещо на ново трябва ръчно да се добавя. Засича ми микрофона като Power Speaker, което е леко малоумно. Чудя се нова качествена звукова карта ли да си взема и във Варна от къде. Можете ли да ми препоръчате и колко струва. Някакво сравнение примерно на аудио запис да видя каква е разликата с обикновенна звукова карта и качествена. Дисторшъна (gain) колкото повече се увеличи повече бръмчи. Тонколоните ми са добри не е от тях. Нямам кубе искам софтуерно да изкарам добро качество. Ако много искам ще ви разбера, но си мисля, че друго прави бръмченето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв бюджет разполагаш?

 

А "Добри тонколони" е относително твърдение, ако ти трябват за свирене само и слушане на музика и игри, тогава може да не си претенциозен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси втора ръка некво M-AUDIO, може и 1010 LT, пък за брума, е важно китарата екранирана ли е, кабелите ти как са D.I box ползваш ли? и още много фактори. Иначе картата нова е кам 300 лева сигорно вече... Ще те излъжа, за точна цена, но е хубава картата.!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволявам си да пиша в темата на човека защото ме вълнува същия проблем и също съм от Варна - да не пускам излишно още една тема. (ползвам също някакъв вграден Relatek , който е на дъното и distortion педалче което ми върши идеална работа - без кубе съм засега) и се чудя каква аудио карта да си купя и от къде.

 

При мен проблема е чистата китара - записа излиза с един шум едни пулсации... (при distortion звук не се усещаt defekti), педалчето ми играе роля и на DI-BOX.

 

Видях тук нещо по-евтино на Beringer в една по-стара тема и не знам дали ще свърши работа ?

Visit My Website

Та ако колегата е постигнал някакъв успех моля да сподели :)

Редактирано от H.R.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази джаджа тук изглежда също добре Beringer

като за аматьор така да си правиш в къщи записи и това-онова сякаш е направо идеална. Има си и софтуер.

 

Само ме притеснява като и четох техн. данни че входния импеданс е 400 кОма (високия - hi , щото има и нисък lo 250 - отстрани с копчето се сменя) а този идващ от всяка китара е около 1000 кОма и може да има орязване някакво. Решението би било DI-BOX или няккаво педалче дето да го играе същаат толя сложено между китарата и тая джаджа. Незнам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам M-Audio Delta 1010LT, дрънкам на бас (активен!), директно съм го бучнал в картата и право в Cubase - перфект звук, никакви грижи :)!!! Нямам никакви допълнителни боксове, ампове, миксери и така нататъка но звука е екстра въпреки това! Картата определено си струва парите :)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то аз май си реших проблема - просто пробвах запис на Qubase през друг драйвер - известния Asio4all - тоя път проработи - голяма разлика в чистотата на звука - поне за моите нужди това ме устройва .

Преди бях писал тук за едни проблеми при презписа на ударни от MIDI в Audio в Qubase - едно ехо , едно омазване - сега всичко се оправи.

Но пък има разлика в тембъра при запис със стандартния (стария) ASIO драйвер и Asio4all.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.