Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно адаптерите


horsefucker

Recommended Posts

Има много теми по въпроса.

Активния изисква захранване и има предусилвател вътре в него.

Пасивния е добре познатия адаптер.

 

Активните по принцип имат малко по-малко шум, обаче не допадат на всички китаристи. Много музиканти определят звука им като стерилен. Активни адаптери най-често се използват при по-тежката музика, докато при по-класическите стилове, където звука е по-чист и натурален, често се предпочитат пасивните адаптери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото Евтим каза. +Прочети това (има такава тема) Ползвай търсачката и т.н. . . .

 

Преди известно време бях правил и сравнение между активен и пасивен адаптер.

 

БТВ по другата ти тема, Duncan Designed адаптерите, които слагат Jackson са доста отвратителни. Ако смяташ да сменяш с EMG, пробвай се, но дали ще ти хареса е въпрос на вкус. Определено за баритон EMG81 на бридж ще е добър избор от каквото и дърво да е китарата.

 

И ползвай търсачката и т.н. . . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, по ваше мнение, кои адаптери са по добри - Дънкан Дизайн НВ 103 Хъмбъркър или ЕМГ 81 - 85? Китарата ми е Джаксън Динки ДХ10Д - баритон. Ама нещо не ме кефи как звучат Хъмбъкърите и.

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак - какво свириш и с каква апаратура? Ако имаш Зулум 505 и Парк 15 вата с каквито китара/пикапи да си... ю ноу... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе по мое мнение преди да изсипеш 500лв за адаптери, по-добре работи за някакъв по-добър усилвател.

 

Ако бях в твоето положение бих предпочел следните варианти (степенувам ги):

 

1.) Явно имаш компютър щом пишеш в интернет - купи си евтина добра звукова карта, може и на старо, от рода на Audiophile 2496 или EMU 0404, инсталирай си демото на Revalver III и свири през домашната хай-фи уредба, през която ще включиш компютъра. Това е най-добрия вариант за момента според мен, аз ако бях на твое място това бих направил.

2.) Купи си с парите някакво запазено нелошо комбо на старо, с което да свириш у дома. Ще подобри звука повече от смяната на адаптери. С този Фендер 15Р каквито и адаптери да слагаш, все тая.

 

Смени си никнейма. :) И чак тогава се замисляй за смяна на адаптери. И повече чети, полвай търсачката и тн. неща, които ще ти напишат разни по-изнервени юзъри ако продължаваш да пускаш едни и същи теми в различни раздели. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаи актвките и не му мисли , ако имаш як дисторшън с тях звучи убииствено . Но и това което каза колегата по горе е добре идея . Дерзаи :cheers2:

Редактирано от stratevcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми... Не точно... Бос МЕ 20 и Фендер Фронтмен 15 Р с ривърб.

Същия чеп. Каквито и пикапи да сложиш ще е същата мазня. Гарантирам!

 

С яко комбо дори посредствени китари могат да звучат МНОГО добре. Обратния вариант не съществува. На твоите проц и комбо никога няма да разбереш с какво е по-добър примерно сигнатурния Гибсън на Закк Уайлд (говорим за звука, не как я усещаш)...

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, препоръчай ми комбо. За саунд карта разбрах вече. Пък по-нататък и адаптери ще взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе по мое мнение преди да изсипеш 500лв за адаптери, по-добре работи за някакъв по-добър усилвател.

 

Ако бях в твоето положение бих предпочел следните варианти (степенувам ги):

 

1.) Явно имаш компютър щом пишеш в интернет - купи си евтина добра звукова карта, може и на старо, от рода на Audiophile 2496 или EMU 0404, инсталирай си демото на Revalver III и свири през домашната хай-фи уредба, през която ще включиш компютъра. Това е най-добрия вариант за момента според мен, аз ако бях на твое място това бих направил.

2.) Купи си с парите някакво запазено нелошо комбо на старо, с което да свириш у дома. Ще подобри звука повече от смяната на адаптери. С този Фендер 15Р каквито и адаптери да слагаш, все тая.

 

Смени си никнейма. :) И чак тогава се замисляй за смяна на адаптери. И повече чети, полвай търсачката и тн. неща, които ще ти напишат разни по-изнервени юзъри ако продължаваш да пускаш едни и същи теми в различни раздели. :cheers2:

 

Добре, съгласен. Препоръчай ми някакво комбо ако обичаш, щото си немам идея кво да търся. Проблема не е в кинтите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм подходящият човек за този съвет. Ще ти дам нек'ви лампови, дето никой не ги харесва и пак ще ми се накарат. :cheers2:

Въпроса е да бъде истинско комбо с 12" читав спийкър и по възможност приятен (за теб) драйв. Зависи и какво ще свириш. И какви пари ти се дават. Има доста теми по този въпрос с немалко предложения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, съгласен. Препоръчай ми някакво комбо ако обичаш, щото си немам идея кво да търся. Проблема не е в кинтите.

Тука, май френд, нагазваш в дълбокото море на личното мнение.

 

При всички положения нещо с 12' говорител. Ако вкъщи ще свириш, може нещо на Line6, за да може да свири тихо, имаше семпли на Laney LX65R в раздел "Семпли", може да потърсиш някой стар Valvestate на Marshall или Hughes and Kettner Attax 40 на старо. Peavey имат сега някаква серия Vypyr, дето не я знам колко става, но много я рекламират.

 

Във всички случаи вариантът с Revalver III е по-добър, стига да се справиш с настройките (което е сравнително лесно). Демото е безплатно и неограничено във времето и на първо време ще ти е предостатъчно. Ако имаш налична добра база (прилична компютърна конфигурация и някаква музикална система с нормални говорители - т.е. не компютърни глупости от рода на 2.1 или 5.1) ще се разминеш само с парите за една евтина саунд карта.

 

Т.е. ще ти останат пари и за нови адаптери. :cheers2: Докъм 600лв може да се обзаведеш. (200 за карта и 400 за адаптери)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да прави, със софтуер ще постигне 2-3% повече (или по-малко), отколкото със сегашния си риг. Свиренето с читаво комбо няма нищо общо с плъгин бозите. Там все едно не свириш ти, а ползваш някакво "анонимно прокси"... (Пак се сетих за вица) :rolleyes:

Като пусна комбото усещам как АЗ местя спийкъра, все едно е закачен на единия край на струните и реагира на всяко мърдане... Не може да се обясни, тестове трябват! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.) Твоето комбо не е 500лв. Сметни и колко пари си дал за лампи.

2.) Свиренето със софтуер е най-практично за вкъщи (аз имам мощен усилвател и 4х12 и пак свиря със софтуер и съм удивен колко 'истински' звук има Ревалвер)

3.) Докато се стигне до момента с местенето на спийкъра, чичо милиционер вече ще тропа на вратата.

4.) Налбантов цял албум записа със софтуер и не мисля че звучи зле, напротив.

Да не говорим колко неща има записани вече изцяло с Revalver: това например (не е мой запис, изрових го от един форум)

 

Мисля че трябва да спрем коментарите обаче, той топик стартерът изглежда достатъчно объркан и без нашите разногласия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.