Jump to content
Българският форум за музиканти

Пиша ви, за да ме разубедите :)


IgniteAll

Recommended Posts

Здрасти :)

 

Ровейки по сайтовете в разделите за бас апаратура усетих колко ме тресе немотията :thumbs_up: Искам освен САмпа ми да имам и един процесор за басчето ми, който да ми спести, ако мога така да се изразя, малко повече парички. Не става дума да излизам на сцена, далече съм от този тип изяви, по-скоро е за домашна употреба и за репетиции. Огледах Line6 Bass POD XT и ми пресъхна устата, като видях цената му, но тя се оправдава от това, което чувам как звуква баса на Искрен! И започна диво тюхкане докато не се сетих за хардуеърните копи-пейстъри Берингер :) Гледам продават някаква предполагам жалка имитация BASS V-AMP за доста по-прилична сума, но не можах да открия във форума никакви мнения за този продукт(вероятно никой не го използва :punk_guitar: ). Като цяло не чувам добри мнения за Берингер продуктите, затова се допитвам до вас, защото май само на вас си имам доверие. Поне досега не сте ме подвеждали със съвети ;)

 

Идеята ми е да ми кажете дали да си давам парите за този процесор или да разчитам на VST плъгините на Sonar-а ми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотук дилемата става още по-голяма... получих оферта за Bass Line6 POD за сумата от 350 лева и вече тотално се разделям в избора си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за лайн 6-а те си държат добра цена.. Взимай го процесора ако имаш пари. Най-малкото ще го пробваш и ще си поиграеш с него. Тогава вече ще разбереш дали ти е нужен или не:thumbs_up:

 

Апък ако не ти хареса спокойно можеш да го продадеш или за парите за които си го взел или за малко по-малко :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...нашия басист свири с BEHRINGER bassV-amp и звучи убииствено...така че имитацииката хич не е лоша...не я подценявай...обаче единствената причина да не свири на LINE6 е огромната разлика в цената...оригиналът по дефиниция е по-добър от всяко производно...освен ако не става въпрос за уискито във филма "Черна котка,бял котарак"...така че моя съвет е да вземаш POD-чето смело...няма начин да сбъркаш с този ефект...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите! Определено съм се насочил към POD-а :greenball: Изчетох всичко за него и мисля, че ще е доста по-перспективна инвестиция. Дай Боже след време да се метна и в кубе :hysterical:

 

П.П. Искаше ми се да събера пари за Line6 Bass POD XT, но това в някой друг живот...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е че оригинала винаги е по добър от копието но в моминта може да се намери BEHRINGER bassV-amp за 150 лева което както и да го погледнеш си е пак два пъти и отгоре по евтино от втора ръка Line6 Bass POD XT , с други думи когато се прави сравнение между две неща трябва да се вземат под внимание всички фактори . Line6 Bass POD XT е вероятно с 25-30 % подобър от към саунд и то ако имаш апаратура за да усетиш разликата но е 120% по скъп . Всичко е въпрос на преценка . но все пак не е лошо преценяващия да си е имал вземане даване и с двата ефекта щото иначе малко страно става ........ иначе нещата са прости вземаш един компресор и бас хорус на TC Electronics включваш ги в кубе за поне 2000 лева за 100-120 вата и никакъв процесор не ти трябва .... само дето като удариш калема накрая е се окаже че си яко вътре особено ако не изкарва пари от музика и то по разни Норвегии и т.н. ....... Цеко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...най-важно е да се размазваш от удоволствие всеки път като погалиш струните...вече с каква техника ще го постигнеш е индивидуална преценка...ама да си вземеш нещо което няма да те зарадва като звук само защото е евтино според мен не си струва...най-малкото защото след време все повече и повече ще те дразни и накрая има шанс да го продадеш в името на истината...аз така колко пъти съм се прее#@вал не е истина...купувам си нещо по на далавера и после го продавам на безценица за да си взема това което наистина съм искал в началото...напоследък изчислих че от такива покупкопродажби съм затрил безсмислено около 2000 лв. в последните години...затова ако иска да е пълноценен човек намалява кафетата,цигарите,храната и така нататък и си взема истината...

 

ПС:...друг живот няма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така си е:

ако трябва на фонтонсинтеза мини

ама любимата апараура си купи

ти да не си Шкумбата случайно :greenball:

 

По темата: по добре наистина събирай пари още месец-два-три отколкото да си купиш някаква пръчка, за което ше те яд после. Освен това, както беше казано, и моя опит сочи, че е по добре броят на трансакциите да е сведен до минимум: демек не да земеш нещо с идеята да го продадеш след 2 месеца, щото тогава се очаква да имаш повече пари. Стават ненужни усложнения и загуба на нерви в крайна сметка, като продаваш най вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.