Цялата активност
- Последният час
-
Baby Thomas started following Изкуственият интелект и моралът... нещо не схващам идеята
-
Изкуственият интелект и моралът... нещо не схващам идеята
topic отговори на Baby Thomas's musicman в Говорилня
Щом ще е такова "бъдещето" аз лично предпочитам да съм извън сайдера. 🤩 - Днес
-
Томан намаления до 60%
-
Има огромна вероятност, като мине някоя и друга годинка и създадат специализирани видеокарти за подкарване на модели локално, тези същите, дето сега плюят да си затворят устата, защото ще пиратстват някой модел, който могат да подкарат локално и да имитират ... солото на Ван Хален да речем. Обаче сега понеже има платформи само като Suno и не им изнася да измислят смислен аргумент пишат подобни щуротии. На мен също не ми става ясно как така AI има пряка връзка с живите изпълнители и хората, коио те записват. Вместо да протестират могат да го ползват за демота, даване на идеи на групите/клиентите, които записват, ами нали аз като ида на концерт на група, която е записвала в студио ще слушам нея, няма да слушам холограма генерирана от AI? Според мен просто се правят на интересни до момента, в който не дойде някакъв продукт, който може да се изпиратства и има смисъл от него. P.S. А и колкото и да протестират, Земята на да спре да се върти с или без тях. В момента живеем във време, в което или възприемаш промяната и гледаш да се възползваш от нея по възможно най-добрия начин или оставаш аутсайдер.
-
The list consists of the Bogner Uberschall, Divided by 13 JRT 9/15, Dr. Route 66, ENGL Fireball 100, Fender Bassman, Fender Blackface Deluxe Reverb, Fender Twin Reverb, Gibson EH-185, Hiwatt Custom 100 (DR103), Marshall JCM-800 (2204), Marshall JTM-45 MkII, Mesa/Boogie Dual Rectifier, Park 75, Supro S6616, Vox AC-15, and Vox AC-30 (Top Boost). Before speaking on how things sound, a brief note on Line 6's modeling approach. Line doesn't take the approach of trying to model an idealized version of an amp, but strive for ultimate realism including the warts and all. If the modeled amp exhibits ghost notes when playing in certain registers, so does the model. Do the models actually sound and feel like the real amps? Do they behave as uniquely as the classics they aspire to be? When I back off my guitar volume, will the amp model clean up and maintain the similar tonal characteristics of the original tube amp? The answer is a very emphatic, yes. Each and every last one of the 16 HD amp models created with this new generation of modeling technology sounds and feels like the real deal to me. There is a very authentic, overall tube warmth that has been oh-so-close but not quite there in ea... View the full article
-
От известно време наблюдавам как някакви хора се оплакват от това, че изкуствения интелект се обучава с песни запивани и издавани от изпълнители, на които не им се плаща за това, че изкуствения интелект се обучава с техните песни. И вчера във Facebook попаднах на една българска група, която е написала следното: И се замислих, аз ли не разбирам или какво изобщо става. Събрах най-любезния си тон и отговорих следното: Интересно ми е какво мислите вие по този въпрос. Ето моите малко по-груби разсъждения: Без да искам да обидя никой, ама това е най-абсурдното оправдание някой да не твори, което съм чел през живота си. Даже направо не мога да повярвам че някой може да измисли такова нещо. Нека сравним фактите. “отказваме да участваме в среда, в която творческият труд се използва за обучение на системи за генериране на музика без ясни правила, прозрачност, съгласие и справедливо възнаграждение за авторите и изпълнителите”. Искам да попитам как се учим ние, хората да “генерираме” музика? Не е ли точно по същия начин. Слушаме любимите си групи и първоначално опитваме да подражаваме на тях - свирим техни кавъри. След това измисляме “наши” парчета, но не можем да избягаме от влиянието на групите от които сме се учили. Вие не сте ли минали по този път? Минали сте. Всички сме минали от Бах, Моцарт и композиторите преди и тях, до Бийтълс, Пърпъл, Мейдън и който се сетите. Всеки се е учил от някой преди него. И в такъв случай е логично да ви попитам: Колко пари платихте вие на вашите любими групи, за това, че сте се учили от тях? Да кажем, че на запад това горе-долу е регулирано. Там хората си купуват музиката, която слушат в магазина и парите отиват при изпълнителите. Или си купуват транскрипции на любимите си песни или албуми от музикалните книжарници, парите от които отиват също при групите или изпълнителите. Аз не знам на каква възраст сте, но аз (на 52 г.) като малък, та до преди 15 години някъде не съм имал нито една оригинална касета или компакт диск. Да не говорим за ноти или табулатури. По това време имаше “студиа” за запис, където даваш касета и ти записват нещо от техния каталог. След това торенти и т.н. Нито стотинка, цент или евро не е отишло по сметката на някоя група. Ноти и песни? От Славейков. Преснимани. После на “Синьото” кафе имаше школи на Трой Стетина - пак преснимани. После Юбиса Бизнес и др. Забележете, до тук тук говорим за това за което съм дал пари. За касетите записани при приятели или нотите преснимани от приятели няма никави дадени пари. Та тези хора в някакъв друг свят ли са живели? Какъв е техният принос за благосъстоянието на любимите им групи от които са се учили? Имаше ли “ясни правила, прозрачност, съгласие и справедливо възнаграждение за авторите и изпълнителите”? Техният музикален напредък не се ли е изградил върху “труда на хора, които нито са попитани, нито защитени”? Отношенията между творците и групите от които са се учили бяха ли “поставени върху ясна, етична и справедлива основа”? Къде е “защита на авторството, човешкото творчество и правото всеки творец да знае кога, как и за какво се използва неговият труд” преди изкуствения интелект? Съжалявам, обаче смятам позицията на тази група за безпринципна и откровено лицемерна. Кажете ми "къде бъркам"?
-
Атенюатор и load box за лампови усилватели правен по поръчка от Тони Манов. Атенюатора е с два канала, предвиден е да работи със стерео стъпало, но практически можете да си включите един или два усилвателя едновременно. Единствения минус ако може така да се нарече е че усилването към кабинета е едно и за двата канала. Иначе линейните изходи (за към звуковата карта) са си отделни за всеки канал. Изобщо не е ползван, имах някакви болни амбиции за стерео риг, които така и не се осъществиха. View the full article
-
Легендарния миди контролер на Роланд, в перфектно състояние. Има следи от употреба, но е доста запазен. Ползвал съм го с Boss GT-Pro и Fractal Axe-Fx, върши перфектна работа. Продавам го защото взех FM3 и няма да ми трябва. Имам и специално правен кейс за този контролер, обаче е доста специфичен и не знам дали на всеки би му свършил работа. Кейсът не влиза в цената, но ако някой го хареса, ще се споразумеем. View the full article
-
Страхотна клавиатура, от високия клас на NI. Работи перфектно, всички надсветки на клавишите работят. Може да ви подсказва кои тонове са правилни за скалата в която сте избрали да свирите. Не е излизала от вкъщи. Бонус - покривало Custom. Има си кашон, мога да я пратя по куриер. View the full article
-
Apogee One, качеството на Apogee в джобен формат. Кристален звук, независимо дали записвате или слушате. 24-bit/96kHz A/D and D/A conversion. входа и изхода едновременно. Има един инструментален вход примерно за китара), xlr вход за микрофон и вграден кондензаторен микрофон. Като в даден момент може да се ползва само единия от микрофоните заедно с инструменталния вход. Захранва се по начина: през USB, чрез собствено захранване или чрез батерии. Разбира се има и един стерео изход за слушалки или монитори. Произведено в щатите. Продавам го с оригиналните кабели - към USB и към lightening за iPhone и iPad. По-новите модели, ползващи USB-C могат също да го ползват, но им трябва USB hub с вход нормално USB ... View the full article
-
Атенюатор и load box за лампови усилватели правен по поръчка от Тони Манов. Атенюатора е с два канала, предвиден е да работи със стерео стъпало, но практически можете да си включите един или два усилвателя едновременно. Единствения минус ако може така да се нарече е че усилването към кабинета е едно и за двата канала. Иначе линейните изходи (за към звуковата карта) са си отделни за всеки канал. Изобщо не е ползван, имах някакви болни амбиции за стерео риг, които така и не се осъществиха. View the full article
-
Легендарния миди контролер на Роланд, в перфектно състояние. Има следи от употреба, но е доста запазен. Ползвал съм го с Boss GT-Pro и Fractal Axe-Fx, върши перфектна работа. Продавам го защото взех FM3 и няма да ми трябва. Имам и специално правен кейс за този контролер, обаче е доста специфичен и не знам дали на всеки би му свършил работа. Кейсът не влиза в цената, но ако някой го хареса, ще се споразумеем. View the full article
-
Страхотна клавиатура, от високия клас на NI. Работи перфектно, всички надсветки на клавишите работят. Може да ви подсказва кои тонове са правилни за скалата в която сте избрали да свирите. Не е излизала от вкъщи. Бонус - покривало Custom. Има си кашон, мога да я пратя по куриер. View the full article
-
Apogee One, качеството на Apogee в джобен формат. Кристален звук, независимо дали записвате или слушате. 24-bit/96kHz A/D and D/A conversion. входа и изхода едновременно. Има един инструментален вход примерно за китара), xlr вход за микрофон и вграден кондензаторен микрофон. Като в даден момент може да се ползва само единия от микрофоните заедно с инструменталния вход. Захранва се по начина: през USB, чрез собствено захранване или чрез батерии. Разбира се има и един стерео изход за слушалки или монитори. Произведено в щатите. Продавам го с оригиналните кабели - към USB и към lightening за iPhone и iPad. По-новите модели, ползващи USB-C могат също да го ползват, но им трябва USB hub с вход нормално USB ... View the full article
-
Атенюатор и load box за лампови усилватели правен по поръчка от Тони Манов. Атенюатора е с два канала, предвиден е да работи със стерео стъпало, но практически можете да си включите един или два усилвателя едновременно. Единствения минус ако може така да се нарече е че усилването към кабинета е едно и за двата канала. Иначе линейните изходи (за към звуковата карта) са си отделни за всеки канал. Изобщо не е ползван, имах някакви болни амбиции за стерео риг, които така и не се осъществиха. View the full article
-
канален лампов преамп дава 4-те базисни типа звук - клийн крънч лийд - винтидж хай гейн лийд - модърн хай гейн. този модел е полван от Ричи Котцен, навремето за запис на някой от соловите му албуми. За албума му с Пойзън не знам.преампа звучи прекрасно, дори и към днешна дата. Цена със захранващ адаптер - плюс 25 евро. в бартер - примерно за китара, Vintage, Squier cv, vm), евент с доплащане от моя страна или плюс още нещо) View the full article
- Вчера
-
Hughes andamp; Kettner Attax 50 combо усилвател от първите модели.Продавам го защото ми е силен за вкъщи а имам по тих. Запазен в добро състояние, работи без забележки и звучи доста добре. Цена: 210 EUR - крайна цена. На място без куриери. тел.0887795570 Камен след 12:00 ч. View the full article
-
безшумни пружини за Floyd Rose tremolo Чисто нови. Цена: 20,45 andeuro; тел.0887795570 Камен след 11:00 ч. На място или куриер View the full article
-