Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp или Ibanez


Dilian Nedev

Коя е по-добра  

84 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

всичко е което не е ибанец или джаксън и най-вече самик е по-добре. гласувам с две ръце и три крака за ESP.

Поредния капацитет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз лично бих предпочел Ibanez-a, но аз счм голям почитател на тази марка и може би за това. Но ми се струва че от двете ESP-то е по добро :angry: Но която и да вземеш няма да съжеляваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко е което не е ибанец или джаксън и най-вече самик е по-добре. гласувам с две ръце и три крака за ESP.

Поредния капацитет...

Тоя трябва да го пратим пред половината китарен свят да каже "Ibanez и Jackson не струват"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя трябва да го пратим пред половината китарен свят да каже "Ibanez и Jackson не струват"

...и да бъде излюбен, обруган и отлъчен от музикантското общество, ако мога така да кажа... :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента свиря с И Ес Пи от същия ценови клас приблизително и сравнено с Айбънец от същия клас определено като тон и усещане за мен И Ес Пито е по добро. Подкрепям мнението за по скъпо РГ но за тоя бюджет препоръчвам И Ес Пи. ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^_^ Познайте за какво гласувах? Значи аз имах същата дилема преди около година и от целия форум се намериха само двама трима да твърдят че ибанеза е по-хубав. Но това вече беше след като бях взел ЕСП-то. А подходих така - пробвах и двете китари и ибанеза ми беше по-неудобен, флойда на есп-то ми вдъхна повече доверие и за капак отидох при продавача който беше китарист и го питах пич кое би взел на мое място? Последва въпрос за тежка музика ли? Аз казах да? Той се изсмя и каза- Разбира се че ЕСП. 1) Адаптерите са по качествени , 2)Флойда е по-надежден( на Ибанеза ми обясни 4е са му го сменяли 6тото някъв пич докато я пробвал се скършил :) ) и последно ми каза че за да си поръчам такова есп ще ми го докарат за 2-3 месеца най-рано а ибанеза за 2 дена демек много по комерсиална китара е! Относно как звучи в момента ми е преебан компа но поне според мен звучи пъти по добре от Джаксъните в този клас, а да не говорим за този ибанез (не казвам че е лош по-скоро неподходящ)Клийна е кристален а със дист си звучи убийствено. Тъи че ако си вземеш ЕСП-то едно че ще си от шепата хора със такива второ гаранция че няма да сбъркаш. No offence (за тези който са на друго мнение)!Понеже няма как да я пробваш тазу в германия пиши някой път да ми дойдеш на гости да се обедиш сам.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Познайте за какво гласувах? Значи аз имах същата дилема преди около година и от целия форум се намериха само двама трима да твърдят че ибанеза е по-хубав. Но това вече беше след като бях взел ЕСП-то. А подходих така - пробвах и двете китари и ибанеза ми беше по-неудобен, флойда на есп-то ми вдъхна повече доверие и за капак отидох при продавача който беше китарист и го питах пич кое би взел на мое място? Последва въпрос за тежка музика ли? Аз казах да? Той се изсмя и каза- Разбира се че ЕСП. 1) Адаптерите са по качествени , 2)Флойда е по-надежден( на Ибанеза ми обясни 4е са му го сменяли 6тото някъв пич докато я пробвал се скършил :D ) и последно ми каза че за да си поръчам такова есп ще ми го докарат за 2-3 месеца най-рано а ибанеза за 2 дена демек много по комерсиална китара е! Относно как звучи в момента ми е преебан компа но поне според мен звучи пъти по добре от Джаксъните в този клас, а да не говорим за този ибанез (не казвам че е лош по-скоро неподходящ)Клийна е кристален а със дист си звучи убийствено. Тъи че ако си вземеш ЕСП-то едно че ще си от шепата хора със такива второ гаранция че няма да сбъркаш. No offence (за тези който са на друго мнение)!Понеже няма как да я пробваш тазу в германия пиши някой път да ми дойдеш на гости да се обедиш сам.

Да те питам за твоята - флойда отдолу , не мога да разбера , има ли дупка в дървото ? Т.е. нещо ограничава ли го както някои други флойдове ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и съм свирил на още някои Айбънец в подобни ценови диапазони и не мисля, че е особено як. Не съм виждал ЕСП освен в нета и по ТВ-то, така че не мога да бъда обективен, но дано са по-готини! Много ме кефи карвед топ/арк топ тялото, това, че има само два адаптера (по-лесно се превключва, а и другите позиции не се ползват толкова при тежката музика), но главата е ужасна. ИМХО. Така че в крайна сметка по-скоро бих опитал с ЕСП-то. :D

 

П.П. Това, че няма мидъл адаптер не е минус, защото най-вероятно е с пуш-пулл система, така че... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и съм свирил на още някои Айбънец в подобни ценови диапазони и не мисля, че е особено як. Не съм виждал ЕСП освен в нета и по ТВ-то, така че не мога да бъда обективен, но дано са по-готини! Много ме кефи карвед топ/арк топ тялото, това, че има само два адаптера (по-лесно се превключва, а и другите позиции не се ползват толкова при тежката музика), но главата е ужасна. ИМХО. Така че в крайна сметка по-скоро бих опитал с ЕСП-то. :D

 

П.П. Това, че няма мидъл адаптер не е минус, защото най-вероятно е с пуш-пулл система, така че... :D

Не рабрах какво не ти харесва на главата

 

пс: Какво означава :ИМХО:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко е което не е ибанец или джаксън и най-вече самик е по-добре. гласувам с две ръце и три крака за ESP.

Поредния капацитет...

Тоя трябва да го пратим пред половината китарен свят да каже "Ibanez и Jackson не струват"

за човек който иска мнение от форума не си много любезен. първо не съм тоя. второ не съм капацитет а просто като те видях че си на 16 години искам да ти кажа че аз свиря от 1986г на китара а тогава ти още не си бил роден момко. и да речем че имам "известен" опит в тая област. и ако щеш ме изправи пред който искаш пак ще потвърдя че ибанец, джаксън, самик, креймър, хамър и други подобни говняни китари не стват за нищо защото е така. стават за недорасляци какъвто очевидно си ти които не са се наиграли като деца.

 

останалите да ме прощават за острия език ама аман от всезнайковци без капка знания. МИР ВАМ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
всичко е което не е ибанец или джаксън и най-вече самик е по-добре. гласувам с две ръце и три крака за ESP.

Поредния капацитет...

Тоя трябва да го пратим пред половината китарен свят да каже "Ibanez и Jackson не струват"

за човек който иска мнение от форума не си много любезен. първо не съм тоя. второ не съм капацитет а просто като те видях че си на 16 години искам да ти кажа че аз свиря от 1986г на китара а тогава ти още не си бил роден момко. и да речем че имам "известен" опит в тая област. и ако щеш ме изправи пред който искаш пак ще потвърдя че ибанец, джаксън, самик, креймър, хамър и други подобни говняни китари не стват за нищо защото е така. стават за недорасляци какъвто очевидно си ти които не са се наиграли като деца.

 

останалите да ме прощават за острия език ама аман от всезнайковци без капка знания. МИР ВАМ

А какви марки признаваш ???

 

Голем кеф ... Стийв Вай , Сатриани , Петручи и други трябва да се откажат от китарите си , да хващат Фендера и да свирят яките сола , като конкретно Вай искам да хване страта за тремолото и да го размотае из цялата струна . След това има струни - няма струни ...

 

едит : Мерси за намека , че китарата ми е за игра и че няма с какво друго да си играя, че съм се хванал да свиря ...

Редактирано от RockMan2005
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всичкото отгоре съм сигурен , че не можеш да конкретизираш какво не харесваш в Ibanez , Jackson и Samick ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да се плашункаш но нито Вай нито Сатриани нито Петручи свирят на китарите които си сложил в анкетата :virtuoz: .. предполагам де ...

ИНъче и Кремоната е китара.Като няма риба и рака е риба :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да се плашункаш но нито Вай нито Сатриани нито Петручи свирят на китарите които си сложил в анкетата :virtuoz: .. предполагам де ...

ИНъче и Кремоната е китара.Като няма риба и рака е риба :guitar:

То е ясно ... Но човека казва , че Ibanez и Jackson не стават . Не става дума за модели , а за фирми ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.