Jump to content
Българският форум за музиканти

Harley Benton


ICS Vortex

Recommended Posts

http://www.thomann.de/gb/harley_benton_hbb...tless_ebass.htm

 

 

Интересува ме струват ли си тези китари? Не очаквам невероятен звук, но очаквам поне да не се счупи в ръцете ми като изгнило дърво.. Цените са прилични, да не кажа смешни.. 5 струнен фретлес за 150Е.. да, всъщност е смешно. Мисълта ми е използвал ли е някой Harley Benton и какво е впечатлението му от тези басове?

Аз имам бас като слънце, евтин, но доста силен. Просто искам да си купя един Фретлес за да видя дали ще ме грабне, за да си купя по скъп, като се понауча, разбира се. Моля не ми давайте съвети от рода "как трябва да си купя по качествен", това го знам. ;) Искам такава тояга за проба. Става ли поне за това?

Благодаря!

:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мене не си струва.Аз не бих дал тези пари дори и само за да видя дали ще ме грабне. Хващал съм 2 баса от тази марка и мога да кажа , че това са 2-та най- небалансирани инструмента ( тяло-гриф). Тоест като си го сложиш на колан и грифа отива в краката ти. Точно този не го знам ,може да е по- сполучлив. А защо не си земеш някои Орфей ? Ако е само за проба мисля ,че е по - добре. Е вярно ,че ако е нов си е друго нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време се бях заканил на ей това - http://www.thomann.de/gb/harley_benton_hbb...tring_ebass.htm, но нямаха фретлес вариант...

 

Изчетох доста ,включително и напсаното в нашия форум, което беше тотално "оплюване". В някои международни форуми (изключвам ревютата навсякъде по нета, макар, че и в тях има информация ако знаеш как да четеш) басът беше много хвален, нод а не се впускам в приказки.

Та, докато си го купя и един познат ме попита какъв бас да си вземе и понеже е олигофрен, му препоръчах този. Излезе под 400лв с доставката.

Не беше "сет-ъпнат", естествено (поне според моите разбирания) и след едно уиски време занимания от моя страна, китарата стана Слънце. Да не изброявам стандартните характеристики и суперлативи, но определено бих дал съвсем спокойно два пъти повече пари за нея.

Тъй де - всеки с разбиранията си.

 

(Между другото, скоро хванах и един Харли Бентън, джаз-бас, от най-евтините - ми, разцепи ме.)

 

За баланса не си спомням - и на двата свирих седнал, щото нямаше колан...

(но доста по-скъпи китари са небалансирани)

 

ICS Vortex, обясних за 6-струнния модел, с прагчета. При фретлесите има още няколко подробности - обикновено горното магаре е същото като при модела с прагчета (излишно високо), възможно е долното магаре да не позволява достатъчно приближаване на струните към грифа и др. раб. (на модела, който гледах ги спуснахме максимално близо, но той беше с прагчета и не съм търсил колко запас има.).

Накратко - рискът си струва. Казвам "рискът", понеже при евтините китари си е до бройка, а от този модел не съм пробвал друга китара.

 

Ако ти е само до опитването на фретлес, писал съм ти лично съобщение, с евтино предложение :thumbup:

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам този модел фретлес и след малко сет ъп стана супер. ако искаш пиши и ела да го пипнеш и да прецениш, мен ми харесва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа, Мерси на всички за бързите отговори!

С една дума - ще пробвам!

А тоя 6-струнния ме разцепи, брат!

В Тhomann си имат семпли да чуеш за кво става въпрос, ама да бия път 700-800 км само по семпли, не ми се стори оферта.

Така, че Мерси отново на всички!

 

 

:greenangel::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Малко късно пиша и съживявам темата, но взех че си поръчах 6 струнния модел...

Аз като начинаещ използвам основно 3та и 4та струна, но понеже искам да вадя любими песни които изискват 5 струна, трябваше да се ориентирам към такъв.. видях цените и се оказа, че разликата между 5 и 6 струнния модел е 10-12 евро.. така, че стрелях малко на посоки и поръчах 6-чката :) Все пак след време ще имам повече възможности, най малкото.

Ще видим какво ще стане, разбрах, че малко ще се бъркам в началото, но се надявам да влеза в час бързо. Ако някой се интересува от Бентън, скоро ще мога и аз да ударя едно рамо с мнение. Поздрави!

Редактирано от ICS Vortex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам един таъв 6 стр с прагове дървото е много прилично ел малко слаба ама за 300 лв

адаптера не лови мн добре наи ниската и най високата струна това му е основно кусура

но с ЕМG НZ 45 стана добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Уелкъм ту дъ клъб, май се казваше ;)

 

Ще го правиш ли фретлес?

(Ще падне малко пилене на магарета ако си решил, но си струва :lol:)

 

 

П.П.:

Между другото и аз имах доста проблеми в началото с 6-струнния, но те бяха за кратко, понеже бързо минах на 7 и внезапно всички драми се разрешиха, но 6-струнния все още ми създава главоболия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Уелкъм ту дъ клъб, май се казваше :greenball:

 

Ще го правиш ли фретлес?

(Ще падне малко пилене на магарета ако си решил, но си струва :greenball:)

 

 

П.П.:

Между другото и аз имах доста проблеми в началото с 6-струнния, но те бяха за кратко, понеже бързо минах на 7 и внезапно всички драми се разрешиха, но 6-струнния все още ми създава главоболия...

 

 

 

Не брат, няма да го дефретвам, ще си го оставя така. Пробвах фретлес и не се изкефих особено.. лошото е, че за момента ще остана само с 6 струнния и нямам някъв друг, но и тва ще реша скоро :girl_cray2:

 

@Свилен Бас - ти беше основен фактор в решението ми, толкова положителни неща отбеляза, че дори очаквам да пристигне една приятна китара :girl_cray2:

Мерси пак на всички за помоща, мненията и ако някой има да добавя нещо - приемам, разбира се! Дори очаквам още :girl_cray2: Поздрави!

Редактирано от ICS Vortex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като начинаещ използвам основно 3та и 4та струна...

 

Това пък защо? Ще трябва да наблягаш повече на технически упражнения и гами явно.

 

...видях цените и се оказа, че разликата между 5 и 6 струнния модел е 10-12 евро.. така, че стрелях малко на посоки и поръчах 6-чката

 

Наистина си стрелял на посоки според мен. По тази логка можеше и 8-струнен да вземеш.

 

Аз съм малко консервативен (явно върви с възрастта) и не бих препоръчал на никого да започва на 6-струнен инструмент, освен ако не е 100% убеден, че само това ще ползва. В твоят случай, мисля че след известно време ще искаш по-качествен инструмент и тогава разликата между 5и 6-струнен няма да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като начинаещ използвам основно 3та и 4та струна...

 

Това пък защо? Ще трябва да наблягаш повече на технически упражнения и гами явно.

 

...видях цените и се оказа, че разликата между 5 и 6 струнния модел е 10-12 евро.. така, че стрелях малко на посоки и поръчах 6-чката

 

Наистина си стрелял на посоки според мен. По тази логка можеше и 8-струнен да вземеш.

 

Аз съм малко консервативен (явно върви с възрастта) и не бих препоръчал на никого да започва на 6-струнен инструмент, освен ако не е 100% убеден, че само това ще ползва. В твоят случай, мисля че след известно време ще искаш по-качествен инструмент и тогава разликата между 5и 6-струнен няма да е...

 

 

хаха аз също не съм много малък.. значи, уроци и упражнения освен youtube и таблатури не ползвам..лошо. Свиря с банда авторски неща и благодарение на тях се понаучих, музиканти са и са ми приятели, та ме дърпат напред лека-полека. Никога не съм целял да бъда страшен музикант или нещо от рода, пък елементарните неща ги знам горе-долу, 10-ина години свиря на барабани. Свирех може би :D Вече наблягам на баса. Сега можеш да контрираш "за кво ти е 6 струнен, като няма да ставаш страшен музикант", ама просто така се получи, горе съм описал. 8 струнен харли бентън нямаше как да си взема, защото няма такъв.. а ако имаше едва ли щях да стрелям толкова криво :thumbs_up:

Надявам се след няколко месеца да си взема баса за който, мечтая е силна дума, но много искам.. много хора ще се изсмеят може би, но това е Ibanez btb 675. Звук, качества и 5 струни - всичко от което се нуждая според мен.. :) Прав си, че ще ми е тегаво само с 6 струнния, но пък може да се окаже стимул да се захвана и да дигна левъл :) Под 3та и 4та струна имах впредвид, че ги овладявам що-годе, пък и музиката, която свиря не изисква повече. :recourse: Приемам критика, не съм очаквал новобранеца да си купи 6 струнен бас и всички да кажат "да бе перфе ти е", просто защото не ми е перфе :) Исках 5, то дойде 6 :punk_guitar: Поздрави again! :)

 

 

EDIT: Лично аз нямам какво да добавя, ако и с другите е така, темата спокойно може да заминава за кофата :thx:

Редактирано от ICS Vortex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва дали ще ставаш "страшен музикант" няма нищо общо с броя на струните и въобще моженето не се измерва с това. Ако беше така, то Stanley Clarke, Victor Wooten, Marcus Miller, Chris Squire, Geddy Lee, Billy Sheenah, Steve Harris... щяха да свирят само на 7-12-струнни басове. В твоят случай, след като си знаел, че ще взимаш 5-струнен в бъдеще, не ми е ясно защо си решил да започнеш с 6.

 

По принцип, многострунните басове са до голяма степен мода, която (както и много други неща) е дошла в България със закъснение и със закъснение ще си отиде. Не отричам, че има музиканти, които използват пълният диапазон на инструментите си и някои го правят добре, но мнозинството е на принципа "колкото повече-толкова повече" без да имат идея за какво им е това повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с теб ама хич

Джон Патитучи , Стив Бейли , Майк Поуп , Бил Дикенс и още хиляди други свирят на 6 -7 струнни басове и то от гододини

 

а у нас че се е свирило до вера на орфеи и кремони нямама нищо с което да се гордеем

само можем да съжаляваме за това

пак добре е че от няколко години имаме по голям избор на инструменти и н на брой струни

Редактирано от temerut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е достатъчно безмислена за да се увличаме в спорове. Само ще ти напомня, че внос на музикални инструменти в България има от 20 гоодини, не е точно от вчера (не знам дали си достатъчно възрастен и от София, за да си спомняш "Магазина на Самик" зад банята) Това с многото струни стана модерно на запад преди 10-ина години, горе-долу когато се появиха и евтини такива инструменти, произведени в източна Азия. Като всяка мода и това поотмина. У нас, виждам, че модата е дошла преди 1-2 години и сега е в разгара си. След някоя друга година и тук ще отмине.

 

ПОВТАРЯМ, че не отричам, че има музиканти, които използват тези инструменти много добре, но те са малцинство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.