Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно винтче тука ме тормози...


Recommended Posts

Колеги, чудех се дали някой има идея как да се развие едно от тия малките винтчета дето са на бриджа?

 

Ей, за това иде реч - Снимка на бриджа - за тия дето са за регулиране на височината иде реч...шестограмче е, ама е заяло. Да го мажа ли с нещо, да го чупя ли... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заяло ?! Клеясало ли е ? На криво ли е завито ?

 

тези шестограми могат да излизат както отгоре , така и от долу , така че пробвай да го навиеш докато не падне или да го развиеш . На която страна по лесно тръгне .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е нещо средно между ръжда и мизерийка някаква. Бях пробвал с едно от ония шестограми дето са цял комплект за левче, ама познай - шестограмът се заобли и превъртя. Винтчето не мърда :hysterical:

 

А това с излизането отгоре и отдолу малко не можах да го разбера...нали това е винт...той си има глава...

 

Знам ли и аз... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, wd40 и напред, назад, напред, назад, възвратно-постъпателни движения, баня, мноу молитви и

п.майни :thumbs_up:

 

пп Кат няма ВД-40 и нафта става. :hysterical:

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продава се в Метро и по магазините за велосипеди. Може да го има и в тия за авточасти. Служи за почистване на вериги, панти, ключалки и всякакви такива хави.

И трепе хлебарки от черните! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И трепе хлебарки от черните! :godbless:

 

Е сега, ако кажеш, че става и за подправка за боб :thumbs_up::hysterical: :hysterical: - това в кръга на шегата, разбира се. Благодаря за бързия и ясен отговор :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да си вземеш и едни свестни инбуси. Тия дето са цял комплект за левче са абсолютно бутафорна история, стават само да се снимаш с тях докато се правиш на домашен майстор :cheers2: . Аз като си взема такива и два от тях ги превъртам само докато ги сложа на болта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма ВД40 и с Кока кола става работата .

Това не е шега ! Обаче както каза и Мефистофел с хубав шестограм не с маде ин чайна!,защото са от пластелин и се заоблят:cheers2:

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За излизането отгоре или отдолу се имаше предвид, че можеш да махнеш цялото седълце и след това да хванеш и да развиеш отдолу инбусното болтче. То няма глава, еднакво дебело е по цялата си дължина (като шпилка) и щом е влязло до някъде, трябва да може да премине цялото. Ако го смачкаш с клещи или пък е повредено (превъртяно в инбусната дупка) просто отиваш в магазин за крепежни елементи и си купуваш ново. По 15тина стотинки парчето са, можеш и да ги смениш профилактично всичките.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е шестограмчето да не е метрично, а цолово. На някои Фендери са такива. Тогава трябва да се купи специално ключе, защото метричните превъртат. Такива ключета има на околовръстното - магазина на Ина Трейдинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koка колата притежава свойството да премахва ръждата, защото съдържа фосфорна киселина. Затова е по добре да се иползва фосфорна киселина, а не кока-кола. Но все пак при кризисни ситуации и кока кола може да свърши работа за някой болт или гайка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.