Jump to content
Българският форум за музиканти

мониторни колони и саунд карти


da6eto

Recommended Posts

А той човека пък такъв въпрос е задал, се едно ще си купува дънки и фанелка с къс ръкав :angry:

 

Ами земи си genelec колони.. има ги в динакорд.

и за звукова карта си земи няква за мин 1000$ примерно с външен ацп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вземи си някаква звукова карта RME, M-audio, или Yamaha в ценовия клас 200-300 евро, и монитори, които ти харесват. Да, наистина мониторите звучат различно, и трябва да си ги избереш по слух, цената им не е от огромно значение, особено като се има продвид, че едва ли си най-добрия смесител/мастеринг инженер, и ще изкарваш луди милиони с тях.

Съобрази ги и с размера на стаята, в която ще работиш, ако са някакви гигантски, а си в малка стая не е добре. Стаята е добре да е позаглушена и да не кънти. Още нещо - при монитори едва ли ще чуваш нещо под 55 - ина херца, така че ако ти трябват най-ниските баси, трябва да си вземеш и subwoofer.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо - при монитори едва ли ще чуваш нещо под 55 - ина херца, така че ако ти трябват най-ниските баси, трябва да си вземеш и subwoofer.

ще чува, и то повече отколкото му се иска.... Малките стаи са така. Субуфер за микс изобщо не е препоръчителен, особено пък в нормална стая.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako няма ограничение за парите да си вземе тогава Генелеци 1036А и субче 7073А, а за карта да си бодне Apogee AD16x и DA16x. Приятно слушане.

 

Хайде по-добре кажи за какви пари наистина си търсиш и ще даваме конкретни предложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че някои са по-навътре запознати в тази област на електрониката и дори познават характеристиките на някои елементи - чудесно, само че целта на темата бе да отговорите на автора й достъпно, не толкова терминологични и параметрични дебати помежду ви, както се започна, които натоварват общия, неспециализиран читател и ги знаем предимно училите тази специалност. Затова кратък отговор по темата, евентуално с приведен и преведен прост аргумент. Още малко със справочниците ще дойдете. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз предлагам да си вземе евтин сетъп да пробва да види как е, пък после ако се запали и му се занимава с такава работа да събере за нещо по-добро. Моето предложение е ему 04 и Алесис или Берингер, а може и м-аудио ауиофайл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо - при монитори едва ли ще чуваш нещо под 55 - ина херца, така че ако ти трябват най-ниските баси, трябва да си вземеш и subwoofer.

ще чува, и то повече отколкото му се иска.... Малките стаи са така. Субуфер за микс изобщо не е препоръчителен, особено пък в нормална стая.....

Не знам, досега не съм чувал колони с да кажем 6.5 инча басове да вадят много ниски честоти, освен ако не са ТЛ-ки(грозно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо - при монитори едва ли ще чуваш нещо под 55 - ина херца, така че ако ти трябват най-ниските баси, трябва да си вземеш и subwoofer.

ще чува, и то повече отколкото му се иска.... Малките стаи са така. Субуфер за микс изобщо не е препоръчителен, особено пък в нормална стая.....

Не знам, досега не съм чувал колони с да кажем 6.5 инча басове да вадят много ниски честоти, освен ако не са ТЛ-ки(грозно).

Dynaudio BM6A...

:bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо - при монитори едва ли ще чуваш нещо под 55 - ина херца, така че ако ти трябват най-ниските баси, трябва да си вземеш и subwoofer.

ще чува, и то повече отколкото му се иска.... Малките стаи са така. Субуфер за микс изобщо не е препоръчителен, особено пък в нормална стая.....

Не знам, досега не съм чувал колони с да кажем 6.5 инча басове да вадят много ниски честоти, освен ако не са ТЛ-ки(грозно).

алесис мк2 :) Берингер там квото беше.... Дженелек 1030.... Адам там които се водеха.... Евент не помня кой модел.... (с 6.5 инчовите нискочестотни драйвери)

 

ТЛките ми са с 8сантиметров говорител и спокойно са линейни до 100хз... Но хубавото при тях е, че спадът надолу е много плавен, т.е. ако бяха басрефлексни и линейни до 100хз на 80 щяха да са -12, а моите са -12 на около 50 :)) Как звучи само, а???

Ти нали си беше правил монитори, кажи ми че не вадят 45хз :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bravo: ми дайте ми някъф линк на фирми дет произвеждат мониторни колони не съм навътре в нещата с тез колони тъй че и инфо няма да е излишно :guitar:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bravo: ми дайте ми някъф линк на фирми дет произвеждат мониторни колони не съм навътре в нещата с тез колони тъй че и инфо няма да е излишно :guitar:

май наистина е добре да се сложи линк :)

www.alesis.com

www.behringer.com

 

и там си търсиш в продуктите студийни монитори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами някъде 55 се чуват, 50 вече само на оперделени места в стаята. Басрефлексни са.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.