Jump to content
Българският форум за музиканти

И се намира къде?


Recommended Posts

Изпращането на СМС, за да получиш право да пишеш в "Купувам/Продавам" си има още един плюс: системата позволява да се съхраняват номерата, от които е изпратен смс-а, което само по себе си си е малко или много някаква идентификация и поне с половин идея ще намали злоупотребите.

 

Аз съм "за", точно защото това е един вид "допълнение" към форума - ако основната му цел се превърне в онлайн търговия, нещата стават страшни.

Така ще се филтрират дребните паразити поне на първо време. А това е готино за всички. Ако не те кефи - пробвай да продаваш лампов усилвател в не-музикантски форум :godbless:

 

А иначе съм навит да плащам някаква сума примерно месечно на самата организация, като съпорт, но не ми е много ясно как. Ако се измисли някакъв начин за "дарения" и се обяви по достатъчно публичен начин, мисля че много хора биха помогнали, дори и да е еднократно.

Всяка организация си прави отчети на финансите, така че не знам за какви измами може да става дума.

 

А най-малкото, организацията я има вече няколко години... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В инфото на моя профил съм посочил местонахождение, но ми се е случвало разни потребители, без дори да са заинтересовани, да бързат да питат къде се намира обявения продукт.Винаги някой няма да чете преди да пише.

 

Иначе моето мнение е, че много се вживяваме и нещата отиват понякога към "диагноза".

Това е безплатен форум, който за някой е полезен с нещо, за други форма на разтуха, за трети чудесна опция да си избиват комплексите в публичното пространство.

А събирането на потребителска такса е съпроводено с други предварителни операции за да се легализира.

 

Що се отнася до коректност при сделките, каквото и да се пише риск си поемат купувача и продавача.

Да, продавача също рискува, защото може да изпрати нещо, което после никой да не потърси.

Аз например си вадя заключение за хората влизащи в контакт с мен по повод някаква сделка от закъснението и начина, по който ми отговарят на запитванията.

 

Раздела за рейтинг, също е относителен - много неща съм купувал и съм оставал доволен, но дали и веднъж съм писал в рейтинга на продавача - просто не виждам смисъл.Аз например, съм продал доста неща (и доста съм купувал), но имам само един или два поста в своя рейтинг (не си спомням в момента), което нищо не означава.

Рейтинг би следвало да се коментира при некоректно отношение, или при измама - иначе няма никакъв смисъл.

 

И като заключение ако трябва да преценя най-обективно с какво този форум ми е помогнал най-много, то това със сигурност е раздела купувам/продавам.Ако трябва да плащам обаче членска такса за такова преимущество - по-скоро не.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпращането на СМС, за да получиш право да пишеш в "Купувам/Продавам" си има още един плюс: системата позволява да се съхраняват номерата, от които е изпратен смс-а, което само по себе си си е малко или много някаква идентификация и поне с половин идея ще намали злоупотребите.

 

Аз съм "за", точно защото това е един вид "допълнение" към форума - ако основната му цел се превърне в онлайн търговия, нещата стават страшни.

Така ще се филтрират дребните паразити поне на първо време. А това е готино за всички. Ако не те кефи - пробвай да продаваш лампов усилвател в не-музикантски форум :)

 

А иначе съм навит да плащам някаква сума примерно месечно на самата организация, като съпорт, но не ми е много ясно как. Ако се измисли някакъв начин за "дарения" и се обяви по достатъчно публичен начин, мисля че много хора биха помогнали, дори и да е еднократно.

Всяка организация си прави отчети на финансите, така че не знам за какви измами може да става дума.

 

А най-малкото, организацията я има вече няколко години... :)

 

 

Много хора имат по 2 телефона, да не говоря, че съм виждал и такива с по 4, така че тоя момент малко се губи. Да не говорим, че ако искаш всеки познат може да пусне СМС вместо теб.

 

Аз лично нямам против хората с търговска цел, имам против тези, които са дребни шмекери. Но ако продавачът е качествен не виждам нищо лошо. Не знам защо ги приемате като паразити след като някои от тях продават много качествени неща и то на добри цени. Аз лично не виждам нищо лошо в Marshall JCM 2000 за под 1000лв...съвсем произволно :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе откъде се почна, до какви есемеси се стигна.

пробвайте това, което предложих, в продължение на месец-два, нищо не се губи

нещо от рода на една колонка вдясно: "за да продадете бързо:" и "за да намерите бързо това, което търсите:"

(по този начин казано, без "препоръчваме ви" или "моля, спазвайте следните насоки" - акцентира се на изгодата; все пак целта на занятието е потребителят с ниска форумна култура)

1. моля, напишете КЪДЕ се намира артикулът.

 

2. споменаването на ориентировъчна ЦЕНА е задължително

 

3. качете СНИМКИ. никой не иска да му ги изпратите на имейла [не напълно вярно, но убедително]

 

4. СЛЕДЕТЕ темата и папката си с лични съобщения

 

5. ако имате съмнения, проверете РЕЙТИНГА на потребителя, с когото търгувате"

и т.н. в тясна колонка вдясно от полето за писане.

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има само два ефикасни начина да се повиши качеството на обявите:

 

1. 20 часа в денонощието дежурен модератор, който до минути да затрива маймунските теми.

 

2. Форма за публикуване на обяви със задължителни полета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Второто е технически невъзможно.

Първото се спазва в общи линии, въпреки, че се стремим да сме доста либерални. И когато не сме съвсем либерални и се изтрият две "криви" обяви и моментално се пуска тема с кийуърдс "комунисти", "своеволие", "диктатура", както и китка отбрани селски епитети. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.