Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да омекотя кожен колан?


Recommended Posts

Имам колан от телешка или говежда кожа, много твърд, ако някой знае, моля да сподели, какво да направя за да стане мек.

10625502229439031161273588355IxFOL50a3ErJV4ukHv4r.JPG

 

Много отдавна съм опитвал с нафта, с другата му половина, но без успех. Опитах с вазелин, не омекна много, а и цапа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някои хора главата им е третирана с Ленор :).

Намажи го със спирт, става и с по-силничка ракия, спирта отпуска кожата и тя омеква.

Няколко дни занимавки и си ти.

А ако не ти се хаби ракия, става и течен парафин, освен че ще омекне, колана ще се импрегнира и когато свириш потта ти няма да попива в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Ти да не реши, че съм опитал да го любя, та ти е толкова смешно? B) И да добавя, със спирт не става, докато е мокър омеква и после пак се втвърдява.

 

п.п. За Слакот специално, не иде реч за фалос...

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

течния парафин попива в кожата и не цапа B)

И имай предвид, че с мазане със спирт няма да стане от раз, известновреме ще трябва да се третира по този начин.

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Моят от едната страна е същия (от теле е)

Държах го максимално навит и стегнат с ластици , за да не се развива , и всеки ден сменях страната на навиване (веднъж грубата страна да е навън , веднъж обработената страна да е навън)

Общо взето за седмица-две се отпусна и стана мн готин :D

 

Ето за какво става дума:

http://smirnofff.snimka.bg/graduates/guitar-strap.500427

DIY е и като за първи опит се получи добре

Редактирано от JACKASS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя телешки колан се отпусна след две години ползване :D Не го откачах от китарата, щото просто нямаше начин... Следващият път ще пробвам някой от тези съвети

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От опитът ми с обувки и стари мои колани знам само едно. Всичко се оправя като се вземе дървен чук и се начука кожата, която е твърда като гьон. Само така съм имал успех с подобни неприятни за мен моменти. Както каза колегата навиваш и леко започваш да го разчупваш с дървеното чукче. След кратки манипулации, които трябва да са внимателни, за да не се скъса кожата, което е възможно ако е твърда, ще имаш удобен и мек колан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С навиване няма да стане, убеден съм. Това е втората част от един доста дебел ремък, с първата част свиря вече 13-14 години и не е омекнал особено. Явно ще трябва да се обърна към специалист, обущар, сарач... Искам да стане много мек, каквито съм виждал и пипал. Днес ще опитам пак със спирт и после мисля да го 'утепам' от бой с чук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спиртът има лошото свойство да изсушава. Не смятам, че е най-удачното нещо в твоя вариант. Пребий го с чука там където ти се допира до рамото. Този тип много твърда кожа може само да пострада ако се третира със спирт. Носил съм кожен колан, дебел поне 3мм от телешка кожа. Убиваше ме жестоко на кокалаците и се наложи да му сплескам фасона с чук. Друг такъв колан загина след спирт защото се нацепи поради изсушаващата роля на таз блага течност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че не е по темата, но един готин колан на дънлоп струва 20тина лева. С такъв свиря вече 10тина години. Не знам дали си заслужава толкова труд с тия кожи или е по-добре да се купи нещо готово, че и красиво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/Офф

 

Ники, аз теб с повече от 4-струнен бас не съм те виждал. :hysterical:

А някои от многострунните тояги така тежат, че .... Трябва си широк колан. И понеже фирмените са наистина много пари, и това е вариант. Аз свиря с това, ама добре, че имам приятели, та ми го подариха за РД-то преди някоя и друга година:

 

http://www.thomann.de/de/fender_guitarstra...e_padded_bk.htm

 

В РФ също беше около 100-на кинта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.