Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя китара е по добра?


Vicusa

Recommended Posts

Ок, свиря от скоро на китара-5 месеца. Наи накрая спестих около 250-300 лева (в тези пари не включвам допълнителните неща кубе колан и тн....) и искам да си купя електрическа китара (нова неупотрерявана). Спрял съм се на 5 модела и не мога да избера :

1-Squier start

2-Washburn WI 14

3-Washburn X 10

4-Stagg s300

5-Cort G200

Моля помогнете ми с избора.....Китарата ще ми трябва предимно за hardrock и metal.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wi 14 не е лош вариант. В ниския ценови клас винаги ми е допадала. X10 и Cort-а ги слагам на едно. Squier и Stagg... :icon_shithappens:

ок мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не прочете важната тема боцната горе?Всичко това е писано, обсъждано 1000 пъти.

И все пак:

Cort-ът, който си избрал е със единични адаптери, за тези пари виж Cort KX5.

Пробвал съм WI14, лично на мен ми е доста удобна, звукът е добре като за евтина китара.За парите си е ок.

Към Stagg по-добре не се насочвай, доста негативни отзиви за марката има.

Cort-ът(KX5) и Washburn-а са по-добър избор от евтините Squier-и.

Редактирано от berki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Имай в предвид, че е лично мнение и не те ангажирам с него. Не се доверявай на сляпо, каквото и да ти кажем тук. Ако има възможност вземи някой, който има известен опит с ел.китарите (поне по-голям от твоя), за да можете да идете заедно и пробвате всички. В крайна сметка вземи това, което ти хареса като звук, чувсто, удобство и визия.

 

Поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица пробвах washburna wi 14 заедно с чичо ми (аз съм на 15) и наистина той много ни допадна но исках да видя и други мнения. Благодаря за съвета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което си харесаш в крайна сметка. А и само да ти кажа, не цитирай предходното мнение, когато пишеш коментар. Мен не ми пречи, ама модераторите ще ти направят забележка. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал Х-10. Аз съм с такава вече от няколко години и не е мръднала. Squire и Stagg съм ги пробвал, но повече ми допадна звука на горе споменатата. За Cort по принцип си имам лошо мнение тъй, че го пропускам, а WI 14 не съм я пробвал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Stagg по-добре не се насочвай, доста негативни отзиви за марката има.

Както и за повечето от останалите споменати марки...

Айде стига с това "чувал съм, че било хубаво ягодовото сладко, ама не съм ял, но един съсед ми каза, че видял един как яде...".

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я обърнете страниците отзад напред - към първите теми в "Китара" - т.е. преди 5-6 години - там МОДЕРАТОРИ хвалят Stagg като надеждна марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Stagg по-добре не се насочвай, доста негативни отзиви за марката има.

Както и за повечето от останалите споменати марки...

Айде стига с това "чувал съм, че било хубаво ягодовото сладко, ама не съм ял, но един съсед ми каза, че видял един как яде...".

Еее, как си знаех, че някой ще ме нахрани за това ми изказване.Останал съм с такива впечатления, защото няколко приятели са имали Stagg-ове.Както и да е, тоя спор е воден много пъти, няма нужда от още 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.