Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на компютьр - параметри, цени


TONY

Recommended Posts

това което е решено - скоростта - 2 - 2,8 гига херца

- причината - с 1-2 гхц -разликата в цените е малка

над 3 идват доста скьпо

-вечния спор - Интел или Семпрон?

за паметта - -колко да е минимум????

естествено целта ще е да се ползва за записи сьщо

така че оптималната конфигурация - и сьвет от кьде и за колко ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

зависи какво разбираш под записи :) ако ползваш програми като кюбейс и други такива - от 2 гхз нагоре. и е хубаво 1 ГБ рам :)

иначе аз си работя на 1,2 и 256 рам с аудитион и нямам ядове :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хилядя деведстотин и .. дъждовната като си пазарувах първия комп беше с 32мгб :)памет тогава се носеха слуховете че 128мгб е препоръчителния минимум за Уин 98..така че колкото по вече рам сложиш по добре..най малко!!! 512 , при положение че ще си със поне 2 000 процесор мисля че ще е добре..

аз съм със 1800 и 512 рам и кюбейс-а ходи..ама само записвам китари не използвам ВСт-ета и др псета :)

 

http://www.leadert.com/

тука можеш да киризиш цени и да прайш сетки докато броиш жълтиците

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще го използваш за звукова запоси - трябва ти добра звукова карта - а тя като че ли е най - скъпия компонент от системата. Звънни утре(неделя) сутринта енит телефон у нас(нямам телефон в момента).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зна4и -с ефтим ще си поговорим след малко

но следната оферта

PC Intel 2,6GHz

Intel Celeron 2,6GHz |1024 MB DDR RAM

DVD-ROM само вьзпроизвежда | 80 GB | Midi-Tower 400W

Mainboard

Asrock P4VM800

VIA VM800

графична карта (max 64MB shared)

4x USB2.0 + 2

5.1 Soundкарта 10/100MBit

1 AGP8x / 3 PCI

- 300 евро?

това е ново и няма каче Уиндоус!!

 

с 256 рам е с 80 евро по ефтино

после ще му мисля за саунд карти,записвачки и други екстри - стьпка по стьпка

отделно ще ми трябват пари за монитор - един флат поне - от 200 и кусур

а ми се щеше да е от тьнките флат

 

Мнения за офертата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами цената е добра, но компютъра няма да е достатъчно функционален за записи... Хард диска е малък, а за аудио съм чувал, че се препоръчват АСУС дъна с Интел чипсети... И 1гб рам е задължителен..

Ако е за ефтинджоса хвърли един поглед тук

 

http://213.16.54.1/offer/USED1.XLS

 

 

системите са подобни на твоята, само че са с п4 процесор, а не селерон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи вече е ясно 1 Гб

извини ме за невежеството но защо П4 е по добре от селерон? наистина не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи вече е ясно 1 Гб

извини ме за невежеството но защо П4 е по добре от селерон? наистина не знам

ми селерон са орязани версии не п4. С по-малко кеш памет, спестени някви инструкции... Доста често днешните селерони ползват технологията на предишни модели п4, но пак поорязани. Абе геймърски процесори, бързи за много неща, но не и за аудио :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моят компютър процесора е Интел пентиум 4 с 1000 памет и 250 диск с тези новите тънки кабели е много бърз компютъра. и на лаптопа е пентиум ама майне е 4. ама пак е бърз . сигурно са най добри тези компютри щото в училище даскала по информатика само за интел говори и за някакви 64 АМД. не разбирам много обаче си вземи тези ,само дето май са по скъпи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занчи ето и моето експертно мнение .

Като се избира компютър се започва с 2 неща - за какво ще се използва и колко финанси имаме.

 

Рам-та няма да я коментираме защото при нея работите са ясни - колкото повече толкова по добре. Друг е въпроса ако опират нещата до марка . Препоръчвам ти A-data, Kingmax, Kingston.

За чипсет имаш две възможности - Intel и nForce ( в никакъв случай не и VIA) мисля че разликта в парите не е много ....

Дъното не мога да кажа .... но ако ще е с вградена видео карта както си написал е добре да има и AGP слот , щото да не стане някой ден да искаш да си сложиш някоя по хубава, а да няма къде. От там нататък дъното си го избираш според чипсет и допълнителни възможности които предлага.....Има примерно AsRock което има възможност в последствие със специална платка да се сложи 64битов процесор .....

И стигнахме до "вечния" въпрос - Intel или AMD . Значи на такъв въпрос няма и отговор. По принцип ако се пита Семпрон или Селерон ... много ясно че Семпрон. За процесорите е важно колко cache имат. В това отношение Celeron-ите са много зле .... затова са и толкова ефтини. Ето пак стигнахме до финансовата част... За мен най-добрия избор е чист Pentium4 от 640 нагоре. Ама там цените са отровни. Затова си земаш Sempron-чето и не му мисли.

 

 

ууух айде стига толкова.

 

@jFog - http://www.leadert.com/ :metalist::blink::D

Редактирано от hellfire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за записи вградена видео НЕ!

 

1ГБ задълже

160ГБ поне хард

процесор и Смепрон а 2600 става не се коси

 

Дъно евтино елитГруп нфорс4

 

Записвачката е 47$ говорим ДВД

тая четяща нема смисъл

 

 

а да вметна

сега съм с АМД64Бит 3200

и май няма нуджа от тия П4

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я верно Налбантов да разкаже за АМД64 как е положението. Щото това е алтернативата на п4. Кажи как работи, проблеми с поддръжка има ли, виндоуси, драйвери ала бала... Как е като цена сравнено с пентиума? Ако си доволен и е по-ефтин можеш да го препоръчаш на Тони. Аз не съм ползвал, затова не мога да кажа, така че....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я верно Налбантов да разкаже за АМД64 как е положението. Щото това е алтернативата на п4. Кажи как работи, проблеми с поддръжка има ли, виндоуси, драйвери ала бала... Как е като цена сравнено с пентиума? Ако си доволен и е по-ефтин можеш да го препоръчаш на Тони. Аз не съм ползвал, затова не мога да кажа, така че....

ами е тва е моя

ATHLON64 3200+ /S939 цена на процесора около 170-180$

няма проблем работя с УинХП СП2 с аутопатчер от декември

всичко е наред държи се много добре-бръз е :metalist:

само дето и 1 гб рам ми е малко и скоро ще са 2

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така... значи имам 2 съвета, които ще ти помогнат предполагам: Щом ще ползваш компа за звукозапис, най-добрия вариант е да имаш НЯКОЛКО бързи харддиска с възможно най-голям кеш и най-малко време за достъп- кеша го пише обикновено в KB, а времето за достъп- в ms. Единия диск трябва да ти е със системните неща- операционна система, програми, глупости... и един диск, който да ползваш за storage на аудио пистите. Така ще имаш огромно подобрение на производителността.

 

Най-добрият харддиск, с който съм работил е Western Digital Raptor 36GB@10000rpm. Времето за достъп и скоростта на четене и писане е просто невероятна... също като цената :headbang:

 

Та така- за звукозапис най-важното е харддиска.

 

След тва- вградената видеокарта, както беше казано, не е добър вариант- в DAW всичко, което не е свързано със предназначението й по дъното е хубаво, да бъде изключено от BIOSа- LPT, COM, Network и други устройства. Та за видеото- не само, че е добре да е на слот, но е препоръчително да е сравнително сносна- ако не искаш като scroll-ваш из траковете, екрана да се обновява на 2-3 секунди

 

Относно RAM-а- принципно, ако орежеш winXP достатъчно, можеш преспокойно да минеш с 512мб. ОБАЧЕ, ако освен звукозапис, смяташ да ползваш много ефекти, инструменти, background програми и т.н., правилото е колкото повече, толкова по-добре. В момента при тази памет скоростите са много добри при всички видове, така, че не се подмамвай от рекламни глупости за "по-бърз рам".

 

Процесора- отново правилото колкото повече, толкова по-добре, в случай, че използваш много DSPта. Ако ще е чист звукозапис(т.е. само многопистово записване без ефекти и VST/DX... инструменти), процесора не играе кой-знае каква роля. Но понеже съм минал през няколко вида процесори- Intel Pentium. Друго няма. В момента карам с 3.2ghz p4 и досега не съм имал проблеми.

 

И последно и НАЙ-важно- компонентите трябва да са съвместими! Звучи смешно, но 2-3 пъти съм попадал на компове(единия път в СТУДИО), където дъното- един страхотен Asus, струващ майка си и баща си, работеше на 233mhz щото едната плочка на RAMа беше на 400, а другата- на 233mhz. Така, че, ако ще сглобяваш DAW е добре, освен че питаш тук, да имаш под ръка някое приятелче, дето ще е навътре в нещата и да не рискуваш да ти пробутат боклуци, остарели, или ненужни неща, както се опитват да направят повечето фирми за такава техника

 

Само за да добиеш представа, ето какво имам аз:

Дъно- Asus P4GD1(FSB 800MHz, max. 4GB DDR 400MHz RAM, SATA, ATA133, Firewire, 8 USB ports, PCI-E) някъде около 90$ ми излезе

Процесор- P4 3.2GHz/2MB кеш

RAM- Kingston 4x512MB@400MHz A-data(по-надеждно е да са 4х512 отколкото 2х1000 мб!)

Видео- някаква асуска карта... със 128мб памет. Иначе карам на 1600х1200 резолюция

HDD- 80GB, 8MB кеш, SATA, 7200rpm и WD Raptor 36GB, 8MB кеш, SATA, 10000rpm- тва е животното!

Понеже си пазех някой от старите компоненти, цялата работа ми излезе малко над 1000лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнения за офертата!!!

Аз ще бъда максимално кратък:

* 80GB е малко тесен диск. Предвид сегашния пазар препоръчвам Самсунг 250ГБ.

* по-малко от 1 ГБ РАМ ще е доста куца работа, но за повече се искат доста пари. Може би най-добре е засега да си с 1 ГБ. Марка Кингстън, ТуинМОС, Кингмакс.

* ДВД-Ром, който само чете е куха идея. Записващите не са много по-скъпи, но печелиш доста от тази "добавка". Марки предпочитани от мен - Пайниър и еЛдЖи

 

Последно, но най-важното: Вземи си хубаво дъно! В един комп най-важни са монитора и дъното. След това захванването и т.н.

* Монитора, щото най-много него гледаш и зрението не е за две седмици и да се сменя после.

* Дъното, защото на него се слага всичко и то дефакто командва останалите чаркове. Виждал съм натруфени с всякакви екстри, мегахерци, процесори, видеокарти и т.н. машини, които са с калпаво дъно и едвам кретат! Вземи си добро дъно, фулл АТХ формат, без вградено видео и да е от истинска фирма. Аз лично предпочитам EPoX, Asus, Gigabyte. Нещо с нФорс 4. (Напоследък много хвалят DFI Lan Party, ама там нямам поглед).

* Захранването - защото, освен че добрите имат защита от токови удари и други подобни, осигуряват максимално стабилни волтажи, които предпазват от сривове в системата, но и пазят чарковете. Доста хардове има гръмнали от ефтини китайски захранвания! Марки: Фортрон и Сийсоник.

* Процесор - вземи някой евтин АМД, без да се оливаш. Разгледай цените и бързината. Ориентирай се към този, който е най-приемлив, обикновено има един праг над който ти дават малко повече скорост, но искат доста повече пари. Това вече не е удачен вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.