Jump to content
Българският форум за музиканти

djbnz

Фен клуб на българските китaри

Recommended Posts

Няма само Jackson, ESP, Squire и др. да си имат, да поуважим и българското.

Ето две попълнения от мен.

Кремонка с хъмбъкъри и грифче, дебело колкото стара лелка пред тоалетните в НДК...

dsc00074_c3a7b_18493815.jpg

dsc00075_9bd31_18493819.jpg

И едно буквално кухо басче Orfeus (Orfender), което е без жакче и го ползвам само акустично, доколкото се чува :D

dsc00078_85881_18493825.jpg

dsc00079_79724_18493827.jpg

dsc00080_9f82b_18493832.jpg

Редактирано от djbnz
  • Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кремонката не е чак толкова зле...моето мнение , е че , това е най добрата китара (solidbody) правена в БГ. Интересно , че съм я виждал само в този цвят...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да аз имах такава кремонка и я пребоядисах черна ма сега прахта по нея много си личи хаха

междудругото не съм пипал китара с по удобен гриф

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кремонката не е чак толкова зле...моето мнение , е че , това е най добрата китара (solidbody) правена в БГ. Интересно , че съм я виждал само в този цвят...

Имаше и "sunburst" с фингърборд от някакво тъмно дърво.

И моля, някой да поправи заглавието на темата.

Редактирано от yotzzo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Грешката беше техническа, съжалявам... Исках да го поправя, но ми дава да редактирам само поста си...

За това, че грифът е удобен. Не се и съмнявам, че ще има хора, на които им е удобен, аз обаче го намирам доста твърд и дебел. Hа едно Behringer копие на Strat ми хареса много грифът, страшно удобен и не толкова дебел, но всеки с предпочитанията си.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз имам Пълдин. И ми е добре с нея :cheers2: . България над всичко и Българското. :punk_guitar:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз свиря с тунингована Кремона и съм много доволен от звука !!!

малко е опърничава като гриф ама от към звук няма равна :greenangel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей баса много ме кефи

имам същия пподарък от еди брачет

впечетленията от него са ми че е изклячително лек

звука не е кой знае кво , но все пак има звук

нека бъде орфрус

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да участвам и в тази тема на фенклубовете.Ето я първата ми китара която купих от един приятел за 50лв отдавна.Първоначално беше червена с бели кантове отстрани и черен плексигласов(или не точно)pickguard.Грифа

беше с черен fretboard,а отзад беше боядисан червен като тялото.С 5-way switch и 2 pickups,1 volume и 1 tone.Тон потенциометъра беше като суича и сменяше тона на 5 степени.На мен не ми допадаше това и смених суича с такъв който сменя бриджа или нек адаптера.Двата ги няма заедно като комбинация.Волум потенциометъра си е същия само махнах тон пота който не ми трябваше.Смених и пикгарда щото стария се начупи.После изшлайфах грифа и му махнах боята до дърво след което го лакирах и се получи ей тази талпа.На снимката даже е с ретро комбо и ретро(БГ) дисторшън.

Оказа се че е Орфей,а аз си мислех че е Кремона.Няма значение.

Преди:

Orfeus_NoName_2pu_tremolo_Bulgaria_lb.JPG

Сега:

DSC01244.jpg

Забравих да спомена че имах и бас Орфей тип ракета и него го бях поизшкурил и го боядосах син с бяла глава,после го продадох на едни англичани които ня бяха виждали такова чудо и техния басист много се изкефи и го взе:greenangel:.Иначе изглеждаше така:

orfeus_rocket_bass_binding.jpg

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда зашеметяващо... Не съм вярвал, че от тези евтини китарки може да се получи нещо да речем що-годе добро. Може и много добро де :punk_guitar:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и аз да се запиша в клуба с малко екземпляри на българското лютиерско майсторство и от мен.

Първата е Орфей - най-най-първата ми китара, която имам и още пазя. Напомня доста на моделите на Fender Jaguar и Fender Jazzmaster, но е Орфейче. Мисля, че оригинално е била винен цвят, после 'леко' я модифицирах с надеждата да извадя някакъв сносен звук, и да я направя Метъл Орфей, но май задачата се оказа непосилна. В момента не изглежда така, защото от 1 година е разглобена и правя нов лифтинг и ако догодина живот и здраве (и време) я завърша ще пусна снимки.

Ето я и нея: http://www.album.bg/packster/albums/118428/

Другата е Пълдин Соло - китарата на която се учех да свиря (то за това май така и не се научих :thumbs_up:)). Продадох я тук в форума, защото просто и дойде времето да бъде заменена от друга, въпреки сантименталните спомени към нея. Добра китарка, пазил съм я много, но не ставаше за тежко и за това и сложих тоя хъмбъкър на бриджа, смених ключовете и потенциометрите.

Ето я и нея: http://www.album.bg/packster/albums/118429/

Ще е интересно да се видят и други БГ китари, така, че качвайте снимки.

Весели празници! :thumbs_up: Наздраве! :butcher:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.