Jump to content
Българският форум за музиканти

Нежните струни и ел. китарата


Slacoth

Clean guitar utilities  

115 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

За чиста китарка , страт на нек или мидл или на двете с алнико адаптери бленда летс ринг (намахан на макс краен амп и леко дрънчащ клиин - ) ривърба си идва сам от помещението .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ето какво имам предвид в по-горния си пост (давам пример с хорусите):

 

boss_super_chorus.jpg

 

425.jpg

 

arion-chorus.png

 

ibanez_prime_dual_chorus.jpg

 

BassMultichorus.jpg

 

HardWireCR-7Big.jpg

 

Някой чувал ли е за любопитна причина, повечето хорус педали да са сини на цвят или причината е това:

 

ce2.jpg

 

Сори пред админите за многото картинки. :)

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой чувал ли е за любопитна причина, повечето хорус педали да са сини на цвят ...

 

Просто теория, но все пак мисля близко до истината:

 

Основните контроли/корекции при Chorus-ите са, depth и rate, именно от depth (дълбочина) идва и заигравката със синият цвят и дълбочината на океана или на небето, а не защото BOSS CE2 (междувпрочем, първата ми ученическа любов :whistle: ) е син и от него нататък всичко друго е история.

 

П.П.По-интересно е ако някой знае и сподели, кой е първообразът, от къде е тръгнало всичко, първият патентован и пуснат в производство хорус ефект, ако това се окаже Boss CE 1 произведен 1976 год, то тогава хорусите с черни корпуси са с едно рамо напред. :thumbs_up:

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това с цветовете явно е резултат на някакво негласно споразумение.

 

31DiBh-0h4L._SL500_AA280_.jpg250970591.jpgproduct1_2971.jpgboss_ph1r.jpg

 

Днес се сетих за още един ефект подходящ за чиста (е, не само) китара - Slow Gear (Motion).

Нали? :hysterical:

 

@Yves - аз викам да спрем с картинките, то е ясно че има изключения.Като казах тенденция това означава, че ми е ясно че има изключения. :greenball:

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, не оспорвам :hysterical: Майтап да става.

 

Не бях забелязал тая тенденция и като я спомена ми стана интересно и се разтърсих. Снимките ги постнах не за да ти хвърлям камъни в градината, а щото сигурно и други неверующи ще направят като мен - та да им е под ръка :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,

Първо да благодаря за интереса на всеки гласувал или оставил свой коментар в тази тема. :)

Ето, че за около 46 часа, вече събрахме 100 вота в нашата анкета и резултатите от гласуването,

могат да бъдат обобщени по следния начин:

За мен изненадата е високия процент в "опозиция" на Acoustic Simulator-а (6.74%), както и ниския дял гласове

за Flanger-а (4.49%) и Tremolo-то (3.37%).Очевидно е, че основната битка се води между Chorus (28.09%) и Reverb (35.96%), като в началото Chorus-ът водеше в резултата, а после доста изостана след Reverb-ераторът.

От коментарите пък, си правя извода, че голям брой от хората са гласували с реверб, просто защото не са фенове на мод-ефектите.Появиха се и много почитатели на Delay ефектите, липсващи в анкетата...

 

ankette_100.jpg

 

Аз виждам резултата, така:

 

Гласувалите китаристи ще разделя на два лагера - такива ползващи различни модулационни ефекти и тези предпочитащи само своите усилватели с прилежащите им "пружини". :whistle:

Другият извод е, че от хората използващи модулационни ефекти преобладават феновете на Chorus звученето.

 

В заключение, като автор на темата ще кажа, че аз лично изобщо не я намирам за полезна с нещо повече от

това да се позабавляваме.И не забравяйте, че много често статистическите резултати и проучвания

са безсмислени, като вицовете на Къци Въпцаров или iPod в ръцете на ... Трифон Иванов. ;)

 

Thanx :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.