Jump to content
Българският форум за музиканти

Добрите метъл китари


Recommended Posts

^ Знаех, аз, че има ентусиасти като мене :rolleyes:

Като сме почнали с лигнята... :

 

5189_1099637848616_1156748738_30247617_7788783_n.jpg

 

Марка - неизвестна.

Тяло - кухо, от шперплат.

Гриф - изкривен наобратно, 20 прага.

Бридж - подвижен, дървен като на старите акустични Кремони. Струните са опънати през нещо като тремоло, ако сложа молив в дупката мога да ръчкам... :hysterical:

Адаптери - три тенекета с магнитчета вътре (отварял съм ги). Нема такъв аутпут...

 

Единственото достойнство, беше MXR D+ платката, дето я бях монтирал вътре... и я разкарах преди да я продам китарата... :greenball:

Взех й 20 кинта, грях ми беше на душата направо... :lol:

 

ПП. Ако си имаме тема с идиотии, някой може да цепне последните 2 поста в нея. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tова тема за внимателно описание на добри метъл китари ли е, или тема за фукни/похвали/майтапи на китарно-носталгична тематика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата може и да е забавна сега, но после на някой като му потрябва информация, ще трябва да рови сред 15 страници за 2 смислени поста. Така е с повечето полезни теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eclipse-II_STBC.jpg

  • Set-Neck
  • 24.75” Scale
  • Mahogany Body
  • Quilted Maple Top
  • Mahogany Neck
  • Rosewood Fingerboard
  • 42mm Bone Nut
  • Thin U Neck Contour
  • 22 XJ Frets
  • Chrome Hardware
  • Gotoh Magnum Lock Tuners
  • Gotoh TOM Bridge & Tail
  • EMG 81 (:) / 60 (N) Active p.u.
  • Finish: STBC

Много съм доволен от тази китара, единствения недостатък е, че има лек фрет бъз когато дропнеш. Четох, че всички от тази серия имат този проблем. Останалото е приказка! Грифът не е типичния лес-полски, което за МЕН!!! е плюс - много удобен и "бърз", състейнът е добър, активната електроника звучи чудесно, поне от моя гледна точка. Свирил съм с други китари от този ценови диапазон, тази си остава фаворит.

 

Иначе, единствения Ибанез, който някога ми е харесвал е от Артист-серията(говорим за метъл), или може би просто си падам по лес-пол базирани форми ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен почти всеки знае, че ако търси нещо за метал Jackson, Dean, ESP, Schechter, Gibson, B.C. Rich и ощя някои са марките, които търси. Обаче е хубава темата, защото като влезе човек и си преглежда страниците и се наслаждава, барем помогнеме и на някой :) Ако може модераторите да изчистят офтопиците та да стане по "стегната" малко темата ;)

Иначе ето няколко китарки, които като гледам ги няма още:

 

Dean MAB(Michael Angelo Batio)-1 Armorflame Signature

MAB1.jpg

Adler Top/Body

25-1/2' Scale

Michael Angelo Batio Spec. Maple Neck (по заоблено и тънко мисля,че беше)

Ebony Fingerboard

Abelone Block Inlays

Grover Tuners

Nickel Hardware

Floyd Rose Bridge

EMG 81, 85 & EMG SA Pickups

 

Според мен една от най-красивите китари въобще. Незнам доколко е добре да постваме Сингачър модели, но все пак...

 

Dean Razorback Slimebolt

Dean_RazorbackSlimebolt_lg.jpg

 

Mahagony Body

Rosewood Fretboard

24-3/4'' scale

Seymour Duncan Dimebucker & USA Dean DMT DimeTime Pickups

Grover Tuners

Floyd Rose Original Tremolo

Hardware - black Chrome

 

Съществуват различни модели Razorback китари с различни конфигурации. Примерно 7 струнния вариянт http://www.guitarcenter.com/Dean-Razorback...818-i1389424.gc Общо взето легендарна китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Такаа... с риск поста ми да звучи претенциозно и да кажете че съм многознай-ко и т.н., ще се изкажа и аз ;)

 

Първо: Никой не спомена една много употребявана на запад марка в метъл средите, а именно Dean. Dimebag няма да го споменавам... :)

 

Второ: Принципно всеки има правото да смята, каквато си иска китара за добра ;))), но аз като човек с опит в тази област не бих си взел доста голяма част от изброените китари. Доста от тях са нискобюджетни инструменти с неособено добра селекция на дървото и хардуеър на не особено високо ниво...

 

Напълно разбирам невъзможността на голяма част от музикантите у нас да си позволят скъпи инструменти. Просто изказвам гледната си точка, така че не бързайте да ме съдите :D

 

Не мога да кажа, че съм свирил на всички изброени инструменти, но съм пробвал част от тях и бих могъл да дам мнение за качествата им. Естествено освен опит, до голяма степен всичко опира и до вкус и предпочитания. :D

Веднага мога да ви кажа, че за мен пасивните адаптери на EMG не струват. Пробвал съм няколко китари с такива и съм доста разочарован. Нямат динамика, липсва им тон...

Особено съм разочарован от новите модели на Ibanez и по конкретно S серията. Свирил съм на няколко китари от тази серия и мога да кажа само, че нямат нищо общо със това което бяха в края на 80-те и началото на 90-те. Притежавам една от 88-ма и мога да ви кажа, сръвнение с нея сегашните звучат колкото подгизнал кашон. Да не говорим, че според мен, като почитател на оригиналния Флойд роуз, тремолото на новите е пълен провал.

 

Разбира се, много от Тези марки имат и сполучливи инструменти произведени в Корея, Китай и т.н.

Попадал съм на много добри китари от Washburn, ESP... проблема при повечето произведени в Азия е, че няма дори 60% гаранция че китарата ще звучи и чувства добре.

Което при оригиналното производство (в повечето случаи САЩ) е много по-сигурно.

Това благодарение на по-високия качествен контрол и селекция на материалите.

За съжаление, момента например, много от щатските производители на китари започнаха да слагат нискокачествени китайски и корейски части.

Например, "оригиналния" флойд слаган на китарите ESP или Washburn всъщност се прави в Китай, а не Германия. В старанието си да направят по-достъпен инструмент, производителите допскат много компромиси, които аз не съм сколконен да приема, ето защо избягвам "импорт"инструментите.

 

Аз лично бих предпочел ESP Кърк Хамет, Ibanez K7, Jakson Soloist, обаче USA made, Dean USA ML Dimebag или USA Razorback. Тук можете да точите лиги: www.deanguitars.com Вярно става дума за скъпи инструменти, но така виждам аз нещата. :D))

Предполагам ви надух главата :D))

Но се надявам да съм бил полезен на тези от вас, които не са чак толкова навътре в нещата.

 

П.П. Тъкмо видях, че някой ме е изпреварил с Dean. ;)

 

Поздрави на всички! И по-важното - Успех!

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо: Никой не спомена една много употребявана на запад марка в метъл средите, а именно Dean. Dimebag няма да го споменавам... B)

 

Хъх, сигурно, щото малко хора имат такива - в БГ никой не ги внася... Или поне не ги държи на склад... :whistle:

 

Ама като отворихте приказка за МАВ1 Armor flame, дали някой има "преки" от другата ми "dream" китара - USA Dave Mustaine VMNT Limited?

На хартия изглежда много добре - тяло и гриф от махагон, сет нек, плоча явор за избистряне на звука отгоре, 25,5 инча, 24 прага, стринг-тру боди... Ама как свири наистина? :unsure: Щото съм пробвал ESP-та и Jackson-и за по 2000 ии кусур камъка и не ми харесаха нито като звук, нито ми бяха удобни...

 

ПП. Е, сега като говорих по същество, излигавих се и си показах "китарата мечта" мога да спра да спамя! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи 2000 лв или $2000 :greenangel:

Иначе, това е къстъм модел на Dean и сигурно ще кърти мивки. Друг е въпроса че Live Wires на Duncan са ми малко... странни като звук.

Иначе - да, тази китара е точно за стружки! :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kalmarм, по постовете ти личи, че предпочиташ китари, произведени в USA ... а защо не в Japan ? За мен лично няма особена разлика, стига да не е в корея, тайван, индонесия и т.н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenangel:

 

Я СЕГА КАЖЕТЕ, ДОБРЕ ЛИ Е ЗА ЕДНА МЕТЪЛ КИТАРА ДА Е ОТ МАХАГОН ИЛИ НЕ Е ДОБРЕ?!?

 

Знаем, че махагонът вади широк и мек тон, но това може би ще се превърне в предимство с подходящ ефект или амп.

 

Аз никога не съм имал китара от махагон и затова питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.