Jump to content
Българският форум за музиканти

Пера


Icarus

Recommended Posts

Бахмааму, аз тука комплекси получавам.. Току що се връщам от репетиция и перцето го скъсих с почти по милиметър от всички страни. След още 6-7 такива свирения и отиде.. :think:

Абе само аз ли свиря с меки пера, 0.50 мм - 0.60 мм? :):):)

Иначе пък тия дебелите са си просто вечни. Още преди две години като изпробвах различни перца си бях взел едно такова и толкова стъргане отнесе пък е като ново, само дето му протрих надписите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе нещо аз ли не съм в ред, ама как изкарвате с некви меки перца толкова дълго време? :) С куха китара аз изяждам триъгълно твърдо перо от всички страни за месец - два. :guitar:

Доскоро си правех перцата за ел китарата сам, от дискове, защото предпочитах една по-особена форма, а пластамсата на дисковете е най-лесна за "направи си сам". Тия пера се износваха (по моя критерии) за около 10 песни. :) Скоро реших, че ме мързи да съм толкова уникален с тия перца(отнема много време да си ги дялкам) и вече свиря на фендърски, стандартни, дебели. Взех си 13. 3-4 от тях съм ги започнал, но в сравнение с предишните, тези издържат много - като гледам, поне по 2-3 седмици. И свиря с тях и на ел ина куха. И съм много доволен.

Перата не са ми са се изплъзвали от пръстите, въпреки, че имам сухи ръце. Затова не ги драскам с нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми значи аз съм с 0.50 и съм с него два месеца вече и не е мръднало.А в крайна сметка ако тръгнеш да свириш с 0.50,0.60 нещо по хард е нормално да не издържат много.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста видове перца като твърдост и размери съм опитал и от известно време карам на твърди и големи (баси звучи като за вестник "Чук-чук" :) ) - имах Jim Dunlop Stubby Triangle 3mm (с 3 върха, както подсказва името), но го загубих и после успях да си намеря същото, но 2мм. Направо са вечни, е пилата играе от време на време, но все пак имат 3 върха, а отделно ми харесва, че са големи и стоят стабилно в ръката. Центърът им е релефен (за да не се пързалят), но ръцете ми се потят доста, затова увивам с лейкопласт по-голямата им част (освен ползвания връх, естествено :) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фендер делрин HVY 1.0mm , сини..

матирани са да не се пръзгат, аз ги изпускам ама то е от сакатлък...

обелил съм им мата но предполагам че ше издържат още доста.. ако не ги загубя..

в краен случай изпуснах едно зад бюрото и стои там резерва(мързи ме да го извадя) :)

1504.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перото, с което свиря сега го ползвам от година...е от време на време го редувам с едно друго...но главно с него свиря...май беше D'Addario 1-ца :)

...яко съм го изпилил, но си го обичам и ако не го изгубя, сигурно ще свиря още дълги години с него....просто си изградихме връзка с него и си го обичам :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ползвам наи-пазлична дебелина на перото в зависимост кво точно свиря като много често ползвам и нокти заедно с перото всички знаем че тази техника е много готина и дава по-вече вьзможности год блес ю ол

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перото, с което свиря сега го ползвам от година...е от време на време го редувам с едно друго...но главно с него свиря...май беше D'Addario 1-ца :)

...яко съм го изпилил, но си го обичам и ако не го изгубя, сигурно ще свиря още дълги години с него....просто си изградихме връзка с него и си го обичам :inlove:

Аз имам цяла колекция ...

 

Първото си го взех още с китарата (преди две години) : Fender Thin (с няква странна шарка) . Още е напълно здраво ...

 

След това си взех : Ernie Ball H , Ernie Ball M , Ernie Ball T

 

Малко по-късно едни много странни : J. Garcia

 

Наскоро си взех : Fender Heavy и Fender Medium (онея прозранчите , твърдото е зелено , мекото е бежаво )

 

Последните пера които си взех са : Ernie Ball USA NYLON HEAVY

 

Равносметката е , че засега съм загубил само едно перо (в момента имам 7)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахмааму, аз тука комплекси получавам.. Току що се връщам от репетиция и перцето го скъсих с почти по милиметър от всички страни. След още 6-7 такива свирения и отиде.. :think:

Абе само аз ли свиря с меки пера, 0.50 мм - 0.60 мм? :blink::blink::blink:

Иначе пък тия дебелите са си просто вечни. Още преди две години като изпробвах различни перца си бях взел едно такова и толкова стъргане отнесе пък е като ново, само дето му протрих надписите :)

не се комплексирай. аз сменям перата също като теб. само преди време бях открил някакви пера на които нито има знам марката нито дебелината които се справяха с моя начин на свирене. иначе тез неща за пера които траели по една година че и повече за мен са или пълна измишльотина или са направени от материя която трае вечно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а и още нещо. ако свириш както си мисля че свириш в никакъв случай не си взимай перо фендер. пробвал съм доста от техните модели и са пъле боклук. за една вечер свирене в клуб и го хвърлям. аре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха....аз използвам Medium и не мога да кажа че ги Ям....явно повечето лхора тук доста силно стържат...аз с 1 перо по няколко месеца карам...е като се поизтъпи малко го подострям с пиличка ама ...после си купувам друго...като намалее с 1-2 мм. ама повече защото ми омръзва а не защото съм го изял... :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе тез неща за пера които траели по една година че и повече за мен са или пълна измишльотина или са направени от материя която трае вечно.

или пък зависи от начина на свирене(динамика, ъгъл между перото и струната, техника на свирене с перо), стила на музиката, дебелината и вида на струните и т.н. свиря с обикновенно твърдо перо от найлон и досега не съм "изхабявал" със свирене перото - губя го преди този момент. последното перо го изгубих след година и половина вярна служба и беше почти цяло.

 

как не ти омръзна да се изказваш крайно по въпроси, които определено не са ти в компетенцията ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.