Jump to content
Българският форум за музиканти

Спорни музикални размери


Recommended Posts

Доколкото разбирам без да съм чувал записа , Дейв свири четири шеснадесетини (първата четвъртина от такта), след това за времето на три четвъртини свири пет (пет вместо три) - под всяка от петте четвъртини свири триолки. Значи би трябвало да е квинтола четвъртини (в единия глас) и триолки под всяка четвъртинка на квинтолата (долния глас).

Трябва да чуя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 175
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето го бързо и бавно:

http://www.4shared.com/file/211223527/1feaebf3/2_online.html

 

Забележи, че ако е квинтола, последния тон от квинтолата ще е по-кратък, а квинтилата се състои от пет равни тона:

77018897.png

Освен това, се чува че си свири фигурка и че просто пълни "странични" триоли с двойни/тихи удари на барабанчето, както и знам, че има начин да се напише така, че да се "вмъкне" в такта, но ми е интересно как би изглеждало написано, за да е точно и да отговаря максимално на изсвиреното?

Интересно е как фигурката преминава през тактовата черта, а трайностите на "страничните" триоли са много съмнителни - по-дълги са от 16-ни и по-къси от 8-ни триоли... дори и с легатура не знам как би станало!

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно посредственото записване би било такова:

123nu.png

...но няма да е това, което се чува на записа. Дейв го е изсвирил beyond... ;)

 

Дали умишлено, дали не -

някой да го пита, като дойде в БеГе!

 

(има и рима):greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

weckl.jpg

 

По простичко е отколкото мислиш. Шеснадесетинки с акценти на три и четири 32ни накрая за да се разреши фразата. Типична барабанаторска хватка. Това което е объркващо е касата с чинела и накрая Дейв сменя фуса.

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е много близо, но е различна ритмика, защото се чува, че 16-те на 2, 3 и 4-то време са малко по-бързи от 16-те на 1-во време - заслушай се във фуса... Освен това в третия такт имаш акцент на силно време, а в записа е на слабо (преди и след първото)

Иначе приемам, че Дейв може и така да го е мислил, но в бързо темпо се чува друго. По-късно ще ти кача вариант, без тихите (ghost) ноти, за да чуеш разликата и да съпоставиш с фуса, че в момента не се чува много ясно. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може. а може и да те бърка суинг фийла. Не вярвам да го е мислил сложно. На мен ми звучи и бих го изсвирил както го написах. Трябва да питаме Stone(или Weckl) за мнение.

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето вариант без страничните дом...триоли!

http://www.4shared.com/file/211429310/17ca5258/_2__2.html

 

Ето и с триолите, но с по-подчертан фус на осмини:

http://www.4shared.com/file/211428840/de542e99/1_online.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 21 век живеем - технологиите са развити! :pray: (Cubase & Ezdrummer)

 

Ще опитам още веднъж да ги обясня разликите, ако не успея - спирам!

Ето двата варианта - твоя vs. моя (само акценти, без пълнежа)

 

Раздробено:

В твоя вариант фуса се засича с акцента(тома) в съотношение 3:2

В моя - фус към акцент е 4:3

 

А дори и да не го е мислил точно така, все пак ми е интересно - как би се записал "моя" вариант (с добавените триоли) на ноти?

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го цялото (оригинално) соло:

http://www.4shared.com/file/212177454/389e...What_It_Is.html

Момента е на 0:10

 

Ето го само момента (бързо и бавно):

http://www.4shared.com/file/212179149/b920.../22_online.html

Но пак ти казвам - ще се подведеш от тихите уради, за това слушай само акцентите спрямо фуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разписал съм го цялото и само това място ми куца - не искам да го пиша как да е, а как Е! :pray:

8-ми към 9-ти такт:

 

whatitisdrumsmr5.png

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи горе долу така го чувам сега.

Четири шеснадесетини, след това две четвъртини триоли като всяка от четвъртините е разделена на осмини триоли с изключение на последната която е разделена на четири шеснадесетинки, следва разрешение на фразата на второ време от следвашия такт. Over the bar phrase.

 

Нещо такова (пунктира показва каде е тактовата черта):

 

ivelinweckl.jpg

 

Съмнява ме дали Дейв го е мислил въобще просто е почнал да свири групи от три и накрая инстинктивно е разрешил фразата.

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, несъмнено! А и темпото е бързо - донагласил си го е накрая. Но от друга страна е станало адкси точно, дори и в бавно темпо...

А и както вече казах - свири акцентите 3:4 , като пълни двойни вместо единични (което щеше да се изпише доста по-лесно) ghost ноти.

На практика на барабани тази ритмика става много лесно - свириш широка триола в дясната и нагласяш двойни удари в лява - колкото по-бързо, толкова по-лесно...

Но резултата е интересен! :greenball:

 

Значи с пунктирана тактова черта?

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая сложих пунктир за да се вижда. Сигурно може и с цяла линия. За момент даже ми се стори че фразата се разрешава на трето а не на второ време. Тогава няма нужда от пинктири и всичко се намества.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.