Jump to content
Българският форум за музиканти

Разстройва ли ви се китарата?


Fenix

Recommended Posts

... такава китара ама Rhoads (Flying V) ...?!!

Rhoads или Flying V?! :think:

Това са 2 различни галактики.По принцип Flying V е модел на Gibson/Epiphone.Подобния модел при Jackson се нарича King V.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

хех,ами едното няма флойд изобщо.

Иначе и моята теория за разстройването е "Поради смяната на стайната температура и влажност.Влияние оказва и твърдостта на грифа(т.е. дървото на грифа-нахагон или роузууд).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"аз като ръчкам с пръчката и китарата неизбежно я хваща разстройството..затва не ръчкам "

 

:cheers: каква пръчка бе, какво ръчкане :headbang:

искаш да кажеш като използваш активно Floyd Rose?

 

:guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има по-ефективни тремола от това на Флойд-Роуз, които разчитат на заключващи се ключове, като Parker-китарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си след отпускане на струните чрез Floyd Rose-а (съответно и разстройване - проблема, който споменаваш) да ги опънеш (пак чрез използването на Floyd Rose-а)?

Пусни Floyd Rose-а и виж дали се е понастроила. Ако да - най-вероятно имаш проблем с пружините. Ако не - най-вероятно имаш проблем при горното заключване. От температурни разлики ще ти се разстрои и след настроиването няма да ти разстройва при използване на Floyd Rose-а (ако е наред).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на всеки бих препоръчал такава система пред Флойд-Роуз, още повече, че много от хората които използват Флойд, рядко в дейвствителност имат нужда от него. В такъв случай не си заслужава гърча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръчкаш не ръчкаш

 

ако китарата е читава

 

Спуквал съм я от ръчкане и не се разстройва

да и при мен е така - аз в момента рядко използвам Floyd Rose, но преди я скъсвах от ръчкане , и грам не се разстройваше....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, в кой век живеете, бе хора, стига с тия Floyd Rouses!!!

 

Аз имам две китари, Hohner stratocaster i Ibanez и двете са с Floating bridge, без заключване и нямам абсолютно никакви проблеми с разстройването, плюс това, Floating bridges ти дават по пълен тон и при евентуално скъсване на струна бързината за подмяната и с нова е несравнимо по-бърза отколкото при тремолата със заключване

 

 

Bigjav

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та какво стана?! :happy:

Човека, дето пусна тоя топик млъкна, а ние си говорим врели некипели  ;)

Човека дето пусна тоя топик влезе и видя 1 reply, след което влезе и видя 26 :D. Сега ще отговоря на някои от replies-a.

АXE e дал линка към китарата на сайта, за всияки, които се хващата за думите "Dinky" или "Flying" или "King". Моята е DX10D (не Firestorm-a)

 

Rhoads-a на моят приятел има абсолютно същите характеристики (от сайта на Jackson), а няма такъв проблем.

AXE, китарата си е от производителя, не е някакво менте :D

Delian, да и се оправя. Случвало ми се е след като се е разстроила, така да я "настройвам" обратно, но в репетиционната тоя трик само влошава нещата?! :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.