Jump to content
Българският форум за музиканти

* Крадени песни *


Jordan_J

Recommended Posts

Колеги, на мен ми стана безкрайно интересно на ФСБ - "След 10 години" откъде е взета. Ако може да дадете и линк към оригинала или поне името на другия изпълнител. Аз останах като гръмнат като видях обложката, ама какво да се прави.

Редактирано от vane
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ "След 10 години" на ФСБ е с мелодия на италианска традиционна песен. Една от малкото песни, техен хит, която не е композирана от тях. Имаха и албум с кавъри "Нон стоп" май беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тряа да питаш SteelHeart :no:

Неее,БГ "композитора" е важен , та да го порицаем публично.Не мога да се сетя кой го издава Азис,ако е Пайнера , те там са все бивши рокаджии и е разбираемо да гепат от рок банди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ "След 10 години" на ФСБ е с мелодия на италианска традиционна песен. Една от малкото песни, техен хит, която не е композирана от тях. Имаха и албум с кавъри "Нон стоп" май беше.

 

Парчето е на Тото Кутуньо.

И аз не съм го чувал.

Но откакто пя на червените кхмери пред НДК, не ща и да го чувам. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би някои от вас го знаят това, ноа з сега го научих и го смятрам за удивително.

Става дума за плагиатството на Child in time от парчето Bombay Calling на It's a beautiful day. Излиза 1969, мисля, знаете кога е Ин рок.

Шаш, братче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само дето не е баш плагиатство щото Ричи обясняваше в някво интервю как му харесало рифчето(за Блек найт става въпрос) и го използвал ( смисъл признава си ) , пък и като са правили песента са били пияни на кирки ;) Освен това ако не бяха те едва ли някой щеше да е слушал summertime :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покъртително :cheers2:

 

Човече откриваш неща случили се в началото на '70 от миналия век!!!

...следвайки логиката очаквам да науча за някой хит на Древните Траки :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Умник.

Много ги обичам такива копелета като тебе. Тоест ти знаеш абсолютно всичко, случило се преди днешния ден? Хахахаха... :cheers2:

Ако не те интересува, свободен си да не посещаваш темата.

Сега, на нормалната молба на johniebgood.

Ами аз линкове нямам, обаче тези неща се намират в нета лесно. Така че просто ги потърси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това ако не бяха те едва ли някой щеше да е слушал summertime :hysterical:

 

Ехааа....и ако не беше Blackmore едва ли някой щеше да слуша 9-та симфония

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.