Jump to content
Българският форум за музиканти

Голямото чудене


Recommended Posts

Абе незнам за вашите ама аз наскоро си зех Г3 - новата версия и определено го няма тоя проблем, то май и при вас всеки канал си има левъл и дори да е по слаб гейн-а го сложи примерно на 6 а клийна на 3 и готово, после мастъра си е общ. Незнам дали аз нещо не съм разбрал погрешно, но така си мисля, че е. Свирил съм и на Г2 и не го е имало тоя проблем. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Колкото постове - толкова и мнения.

 

Следващото е само и единствено лично мнение и важи само и единствено за мен самия:

 

Общо взето от 4те съм свирил само Диджитековете - особено Death Metala sucks oтвсякъде. Никога не съм можел да изкарам хубав звук от него. Аз лично притежавам Boss MT-2 и на мен, ръгнато в чистия канал повече ми хареса отколкото мръсния на Randall G3 100. Държа да отбележа, че адаптерите играят важна роля. Мойте са пасивни - Duncan Designed и не вадят хубав звук през мръсния канал на гореспоменатия Рандал, през който ги пуснах. От друга страна, притежателя на Рандала има ЕМГ-81 (активини с по-висок аутпут) и при него на мръсния канал звучеше по-яко отколкото с мойта китара. Имай предвид, че и това има голямо значение.

 

edit: ако трябва да опиша звука, през моята китарка с метъл зоната ми звучеше по-стегнато, но все тъй наситено като на Рандала мръсния

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да и аз останах с добри впечатления(oт това което чух по сайтовете) от МЕтъл Мастър на Диджитек но не ме кефи че няма пот. за драйва. Опитвам се да избегна Метълзонския типичен звук, а не съм сигурен дали ще го постигна с някой от изброените педали. Всъщност класацията се сведе до 2 педала 1 Метал Планет-а 2 М. Мастер-а.... Единствено мога да съжалявам че няма как да ги пробвам.... Трябва ми брутален. отчетлив и с гъвкав еквалайзер дисторжън.... Давайте акъл моля че да се приключва с тоя мой "проблем" :greenangel:

 

 

 

....звучеше по-стегнато, но все тъй наситено като на Рандала мръсния

 

Е на тва търся аз.....

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E човече, няма тука вече акъл, сам си. Един ще каже Метъл мастъра, друг другия. Аз не съм ги чувал и двата, още по-малко през това кубе. Дори и да намериш някой, ако той свири джаз и просто е експериментриал, ще го вземеш ли под внимание?

Успех все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си сансанп

 

много повече възможности за звук, ако си вземеш този с цифровото управление... имаш и пресети, верно по скъп е но си струва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе незнам за вашите ама аз наскоро си зех Г3 - новата версия и определено го няма тоя проблем, то май и при вас всеки канал си има левъл и дори да е по слаб гейн-а го сложи примерно на 6 а клийна на 3 и готово, после мастъра си е общ. Незнам дали аз нещо не съм разбрал погрешно, но така си мисля, че е. Свирил съм и на Г2 и не го е имало тоя проблем. :hooray:

 

абе и моя има отделно нива на лийд и клийн и отделно мастър, въпроса е че клийна е... съвсем малко да го бутнеш и става супер силен.. изобщо не е линейно

 

аз го държа намален почти до края, и пак кънти яко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си сансанп

 

много повече възможности за звук, ако си вземеш този с цифровото управление... имаш и пресети, верно по скъп е но си струва

 

Ам гледах цени из нета.... не ми е по джоба хич :hooray: До 200 лв мога да си позволя ама нагоре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Търсил ли си инфо за Rocktron Zombie?

Доколкото знам симулира Mesa Recto.

Виждал съм го в РФ, не си спомням цената, но май не беше много скъп.

Редактирано от DILETANT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да зомбито е към 170кинта някъде... Ами след като гледах тва видео ВИДЕО много почнах да се замислям за диджитек метъл мастер. Хич не ме кефи че няма драйв пот. Иначе звука от видеото е този който търся... Малко почнах да се обърквам вече. Доста ревюта изчетох а главата ми се наду от семпли... :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те насочил към това:

 

Hughes&Kettner Warp Factor

 

warpfact060104104630.jpg

 

Моя китаряга си взе наскоро такова (10x,TONY :greenball: ) и лично мен ми хареса доста като ефект за тежък и модерен метъл,но няма equalizer.Цената му е около 100-ина евро - европейска цена,в Германия например.Тук ги няма,за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Семплите, ревютат в нета и съветите са за да сведеш търсенето си до 2-3-4 подходящи модела. Оттам нататък никой не може да ти каже как ще звучи даден ефект през твоя усилвател, с твоята китара и с твоя начин на звукоизвличане. Пробвай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, тъй като не става така както си мислех и не получих отговор на молбата си питам пак: Дали има педал със звученето на диджитек метъл мастер, който да има и пот за драйва?(до 200лв) Аз по принцип харесвам дист. с много драйв ама не знам метъл мастера как е в тва отношение дали не са прекалили от диджитек с драйва??? Търси се модерно звучащ дисторжън който да може да се купи в рамките на страната. И пак да кажа че не съм в София и няма как да пробвам за огромно мое съжаление.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като съвет мога да ти кажа само да НЕ си вземаш Digitech. Изкуствени са, бързо хабят батериите, чувал съм, че се чупят.

Глупости!Така като ти чета поста имам чувството че не говориш от личен опит!Имал съм два диджитека и нито един не се е чупил още по малко е звучал "изкуствено" единственото е че много бързо изяждат батерията много бързо ама кво значение има това при положение че се продават пауър съплайс на диджитек?!

@AFTER-THE-RAIN аз лично бих ти препоръчал Metal Mastеr-a просто жесток дист. ако искаш да свириш тежичка музика и не чак толкова тежичка!

 

Сравнявал съм Metal Master със Boss OS-2, пробвал съм и Death Metal диста; слушал съм семплите на сайта на Digitech по няколко пъти(а се предполага, че тези семпли би трябвало да ги представят в най-добрата им светлина) - изкуствено ми звучат и това си е. Смятам, не е нужно да напомням, че това си е мое мнение и не го налагам като факт.

 

After The Rain, виж дали имаш възможност да пробваш гореспоменатия Boss OS-2. Вървят към 150-160 лева, самото педалче е микс м/у дисторшън и овърдрайв. Имаш потенциометър за контрол по-към дист или по-към драйв да звучи, имаш отделни drive и tone контроли. Звучи ми леееко плоско, но аз закачам и един еквалайзер пред него(Behringer EQ700) и направо светва(но все пак няма достатъчно гейн за по-тежка жица. Затова съм си поръчал и Metal Zone :icon_shithappens: ).

 

http://www.bosscorp.co.jp/demos/en/OS-2_sound/demo.html

 

http://www.musiciansfriend.com/product/Bos...edal?sku=151336

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, тъй като не става така както си мислех и не получих отговор на молбата си питам пак: Дали има педал със звученето на диджитек метъл мастер, който да има и пот за драйва?(до 200лв) Аз по принцип харесвам дист. с много драйв ама не знам метъл мастера как е в тва отношение дали не са прекалили от диджитек с драйва??? Търси се модерно звучащ дисторжън който да може да се купи в рамките на страната. И пак да кажа че не съм в София и няма как да пробвам за огромно мое съжаление.....

 

Човек, понеже доскоро и аз имах Рандал, ще ти кажа какво аз имах идея да направя с него. Рандалът сам по себе си е ню метъл резачка. По добре му купи силен, но мек и плътен дисторшън от типа здрав оувърдрайв (на MXR според мен са едни от тези с такива характеристики) и по този начин ще получиш много по-качествен звук с много повече живец. Като заговорихме за MXR, те имат и един endorse-нат от Дайбег Деръл, който може-би най ще ти пасне на идеята, но не знам дали xxxx са го внесли.

 

От Digitech-овете на мен единственото, което ми е прозвучавало читаво на семпъл, е Black 13 педала на Скот Йан от Антракс. Другите са ми гола-вода, въпреки че твърдите им неща по мое лично мнение звучат по-добре от Бос-овете.

 

Иначе, ако изборът ти е ограничен до изброеното в началото, Роктронът ми се струва най-читав вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.