Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампа или Транзистор


Henderson

Recommended Posts

лампа, батко! тествах прекрасния ми sonic fuzz през лампов маршал и мога да кажа смело, че това е звукът. за сравнение ще кажа само, че резачката ми звучеше като гъз в транзисторен маршалец няколко дни преди това. за китарни машини става дума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лампа, батко! тествах прекрасния ми sonic fuzz през лампов маршал и мога да кажа смело, че това е звукът. за сравнение ще кажа само, че резачката ми звучеше като гъз в транзисторен маршалец няколко дни преди това. за китарни машини става дума...

мога да ти кажа че ако имаш лампа няма да имаш нужда от камиончета - освен ако не си маниак и не копираш чужд чейн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва е малко пресилено казано :D

Всеки има нужда от различен тип звук с къде чист къде с различен дисторшън.

Обаче едно е сигурно - не всички лампови усилватели имат достатъчно диторшън без педал отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да се пробва :D Лошото е, че след всяка проба ми остава комплект от 3 ненужни лампички... Нищо, след години ще ги продавам като NOS :D

ако смяташ, че са ти ненужни - винаги ще можеш да ги продадеш. ламповите маниаци не сме чак толкова малко ...

от друга страна защо държиш да имаш 3 еднакви шишета в ампа? моите ампове нямат по 2 еднакви пре- ламби, при всеки подбирам индивидуално ламбе, подходящо най-много за съответното място, като вкусовете също се менят и не е невъзможно това, което сега ти се струва с недостатъчно гейн след 2 години да ти се стори като мана небесна :-))

веднъж само да смениш и стъпалото дето си плъгваш пре ампа и ще разбереш за какво говоря ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

е те тази статия ще обясни и на тези, които не вярват на ушите си и смятат, че транзисторът е истината :-D

 

ако не искате да се затормозвате с техническата част - стреляйте направо в абзаца RELATIONSHIP OF FACTORS AND FINDINGS - там с прости думи казват как ламбата и транзистора се различават при кривене и защо първото се харесва повече на човешкото ухо

 

приятно четене ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е те тази статия ще обясни и на тези, които не вярват на ушите си и смятат, че транзисторът е истината :-D

 

ако не искате да се затормозвате с техническата част - стреляйте направо в абзаца RELATIONSHIP OF FACTORS AND FINDINGS - там с прости думи казват как ламбата и транзистора се различават при кривене и защо първото се харесва повече на човешкото ухо

 

приятно четене ;-)

А тук

http://bgaudio.org/modules.php?name=News&f...order=0&thold=0

същото на български... <_>

бях го пускал 1 време тук в форума, ама бая отдавна :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пичове, наистина ли мислите, че има нужда САМО от лампи или САМО от транзистори? Всеки амп е проектиран за някакъв пазар, и си има съответните достойнства! Дотолкова е безсмислен спора 'лампи vs транзистори', колкото например 'китара vs бас'. Има МНОГО добри и транзисторни (например Fender FM серията, страшно ми хареса), и лампови (само вижте главите Rivera и Carvin) в xxxx.

 

Taка че - всекиму своето. Остава само да се радваме, че имаме достъп и до лампи, и до транзистори!

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, наистина ли мислите, че има нужда САМО от лампи или САМО от транзистори? Всеки амп е проектиран за някакъв пазар, и си има съответните достойнства! Дотолкова е безсмислен спора 'лампи vs транзистори', колкото например 'китара vs бас'. Има МНОГО добри и транзисторни (например Fender FM серията, страшно ми хареса), и лампови (само вижте главите Rivera и Carvin) в xxxx.

 

Taка че - всекиму своето. Остава само да се радваме, че имаме достъп и до лампи, и до транзистори!

щом ти се вижда безсмислен спора, що се мъчиш да постваш по темата :-)))

всеки има право на мнение, но твоето обезсмисля идеята за дискусия ...

 

някои хора имаме нужда САМО от една от алтернативите и в това не виждам нищо смущаващо ;-)

 

какви модели на ривера има в РФ? интересно ще ми е да пробвам някой хай гейн модел (SLO100 май беше такъв?).

 

аз се радвам, че нямам достъп до солид стейт ампове :-D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом ти се вижда безсмислен спора, що се мъчиш да постваш по темата :-)))

всеки има право на мнение, но твоето обезсмисля идеята за дискусия ...

 

някои хора имаме нужда САМО от една от алтернативите и в това не виждам нищо смущаващо ;-)

 

какви модели на ривера има в РФ? интересно ще ми е да пробвам някой хай гейн модел (SLO100 май беше такъв?).

 

аз се радвам, че нямам достъп до солид стейт ампове :-D

Тогава ти защо поустваш толкова дразнещи и едностранчиви мнения :killyou:

 

И не мога да разбера изобщо какъв ви е проблема??? Защо всички трябва да са на едно мнение - вашето??? Ми тебе примерно като те кефят САМО лампи, свири си САМО с лампи. Някой друг като го кефят САМО транзистори - ми да си свири само с транзистори. А пък някои по-непредубедени хора могат да пробват и двете и да преценяват обективно качествата на всеки вид.

 

Защо е този словесен бой? Аз нямам проблем с това, че харесваш лампи, дотолкова, доколкото не ми го натрапваш в очите и не правиш глупави обобщения от рода "транзисторите не струват" :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...някои хора имаме нужда САМО от една от алтернативите...

:rolleyes:

Аве, само едно пояснение. Алтернативата винаги е само една. В смисъл, че е логически грешно да кажеш "друга алтернатива".....

 

:D , сори за оф-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре незнам за кво толкова се карате тука "лампа или транзистор", "процесор или кубе"??? Вижте хората на запад ко праят 15 кубета и 20 процесора!!!!!! Ей така се вади хубав звук, иначе може само да се радваш на посредствен звук, или да се мъчеш след запис да слагаш VSTта, или да мъчеш да го праиш с някви ефекти, и т.н!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПЪРВО В СПОРА СЕ РАЖДА ИСТИНАТА !

АЗ ПЪК НЕ РАЗБИРАМ АКСЕ ЗАщО ПЪК ТИ ВСЕКИ ПЪТ РЕАГИРАш ОСТРО ПО ВЪПРОСА???

КАТО НЕ ТЕ КЕФИ Н ЕПИшИ В ТОЯ ТОПИК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПЪРВО В СПОРА СЕ РАЖДА ИСТИНАТА !

АЗ ПЪК НЕ РАЗБИРАМ АКСЕ ЗАщО ПЪК ТИ ВСЕКИ ПЪТ РЕАГИРАш ОСТРО ПО ВЪПРОСА???

КАТО НЕ ТЕ КЕФИ Н ЕПИшИ В ТОЯ ТОПИК

Да, в културния, аргументиран спор!

Т.е. искате една тема, в която да плюете транзисторите по най-тъп начин, и друг да не ви я чете, камоли да пише в нея, за да не ви разваля кефа :virtuoz:

 

 

Не може да пускаш някаква статия, в която се изследват микрофонни предусилватели за студийни записи на поп музика, и от това да обобщиш, че лампите са върха, а транзисторите са лайна :rolleyes:

 

 

П.П. По остро реагиране в темите за лампи ти водиш. Нищо лично ама "лампаджиите" сте направо бойно настроени :D

 

 

И пак казвам - всяко обобщаване е признак за ниска интелигентност (който иска да СЕ обижда) - има си вкусове има си и приложения и за двете неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...някои хора имаме нужда САМО от една от алтернативите...

:virtuoz:

Аве, само едно пояснение. Алтернативата винаги е само една. В смисъл, че е логически грешно да кажеш "друга алтернатива".....

 

:D , сори за оф-а

алтернативата е 1, алтернативите са много :-))

има ли значение ;-) по-добре е алтернативата да е множествена, за да има и по-голям избор :-D

 

 

Брао бе! Само са разпраате тука!

Ай маскари.

това ти е вторият пост тука и гледам, че е изпълнен с много смисъл :-)))))

 

 

 

Абре незнам за кво толкова се карате тука "лампа или транзистор", "процесор или кубе"??? Вижте хората на запад ко праят 15 кубета и 20 процесора!!!!!! Ей така се вади хубав звук, иначе може само да се радваш на посредствен звук, или да се мъчеш след запис да слагаш VSTта, или да мъчеш да го праиш с някви ефекти, и т.н!!!!!!

не са толкова много хората дето ползват кубета. всъщност Roland Cube 112 е един легендарен амп дето е потънал в дън земя и само легенди се носят за него, но в последното десетилетие никой не го е чувал да свири. Вярно, че е лампов, ма по 15 броя чак до го ползват .... а за процесорите си има отделна тема.

 

 

Защо е този словесен бой? Аз нямам проблем с това, че харесваш лампи, дотолкова, доколкото не ми го натрапваш в очите и не правиш глупави обобщения от рода "транзисторите не струват" :rolleyes:

жалко е, но явно имаш проблем. приписваш ми думи, които не съм изрекъл!

транзисторите не само, че струват, но и без тях нямаше да можеш да четеш това в момента!

 

Много остро се изказваш. Твърде крайно и по-бойно и от лампаджия! Аз поствам статии, научни трудове, а ти се оплакваш, че спора не е аргументиран :-)))

според мен обаче изводът е ефект на функционирането на висша нервна система. иначе само се дрънка, бае или мучи, подобна на всякакви не- и чифтокопитни твари ;-)

аз всъщност с никого не споря, само се опитвам да отворя очите на някои хора за неща, които не подозират, че съществуват. който не ще да му грее ампа - да си свири с транзисторите - изборът си е негов и това не е престъпление.

 

като гледам темата почва да се изражда ... освен мен и добавката от nikifena, никой не е написал нещо смислено в последните 10-тина поста ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.