Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампа или Транзистор


Henderson

Recommended Posts

е така де така. Въпроса е, че ако аз например харесвам блус звук ала Стиви Рей Вон, т'ва едва ли ще те убеди, че лампата е по-добра в случая при положение, че например ти въобще не се кефиш на този тип звук.

Разбира се това че съм дет-метъл фен не означава че не мога да оценя какъвто и да било друг тип звук...

Имам снимка със Скот Хендерсън, ей! :headbang:

 

в А-Б тестове не мога да участвам, щото не съм в Бг, иначе това би бил най-добрия начин за решаване на споровете, определено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми вижте сега, тоя въпрос на думи нема как да се реши. Що за отговор е тва слушай си cd-тата? Знаеш ли за тия продукции колко пари са потрошени за студиа и инжинери...

Ако искаш коректно сравнение 1:1 слагаш микрофона отпред и това е.

Не мога аз да си меря домашната продукция с продукцииите на големите студиа.

Същността на спора се състои в това че за вас лампата е необходимо и достатъчно условие, т.е. няма усилвател дето да е лампов и да не звучи добре. Е, аз това не го вервам. Даже съм почти убеден че с добър аналогов преамп, дори и с кабинет-симулатор може да се извади по-добър звук от бая много лампови усилватели.

За да ми промените мнението трябва нещо доста повече приказки по форумите.

точно и ясно казано, в моята фонотека има няколко сидита на Пантера, дето са записвани със солид стейт апаратура - всичко останало е свирено на лампи.

ако твоята фонотека е с различно съотношение - моля да ме извиниш за извода дето съм го извел ;-)

и още нещо:

колкото и да се мъча - няма да мога да изкарам по-добър звук от този, в който са потрошили много мангизи, студиа и глави на звукоинжинери - а и нямам време и достатъчно средства, за да се отдам на експерименти в тази насока :-)

 

 

когато искам коректно сравнение - не слагам микрофон отпред - толкова много субективност има в модела, броя и разположението на микрофоните пред кабинета, че сравнението никога няма да даде равен старт на участващите ампове.

 

за мен наличието на лампа не е достатъчно, но е необходимо и минимално условие, за да изкарам от амп звук, който ми харесва. далеч не твърдя, че всичко е по-добро от останалото. по-скоро бих казал, че съвременният джаз, рок и блус саунд са създадени с помощта на лампи, а съвременните постижения в електрониката се опитват да ни дадат разнообразие и съпоставими качество на по-ниска цена. иначе никой нямаше да си трови нервите да разработва симулации и солид стейт апаратура - ако дейността беше лишена от икономическа логика досега да е замряла сама от себе си. но не е.

 

и като финал на репликата ми към теб, Dylan_101, не смятам, че ламповите усилватели на пазара НЕ са нещо кой-знае колко добро. винаги е било така. затова и толкова много хора се занимават с hot rodding. в тази връзка транзисторните са с едни гърди напред - предлагат краен продукт с качество, близко за максималното съответстващо на производствения процес и вложените материали.

Пред 90% от сега продаваните по магазините лампови усилватели ще предпочета Peavey Bandit. Но тези 10-тина остатък ме вкарват в джаза :-)

А и както каза сънчу - всеки харесва различен тип саунд, бил той в "главата" му или в ръцете на някой известен китарист. Обаче вкусовете ни се различават, иначе на пазара щеше да има максимум 2 производителя с три модела ампове - 1 с малко по-качествени и скъпи и имитатор с евтинжоски копия :-D

 

 

 

Относно А-Б тестовете, които предложих - провеждането им трябва да се разграничи по "класове". Не стват за сравнение например vox ac15 и peavey xxl 120. нито могат да захранят един и същи кабинет и да дадат най-доброто от себе си.

А дори и да можеха - единият амп ще звучи по-добре с еминенс спийкъри, а другия със селесчъни. И амповете се проектират за конкретни кабинети. ООВ-то на моят класик30 е сматани за резониране в неговият сандък и проби през някакъв кабинет, бил той скъп и добър на общо основание - също няма да дадат равнопоставеност, или път ако някой си пъхне процесора и стъпалото да захранва кабинета на комбото.

 

А замисля ли се някой какво значение има и китарата дето се пъхва в ампа? Месата ми звучи по-добре с димарцио тонзон, но пък той е твърде посен на някои от другите ми усилватели ... Добре трябва да се замислят тези тестове, че иначе винаги ще има недоволни и оплакващи се от субективизъм в постановката на апаратурата :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

абе няма 5-6

хубаво нещо е анонимниста...

ама дай 2 песни да чуя

явно имаш доста ампове китари

не се срамувай

пусни една песна

помогни ни да познаем истиснкия звук :)

 

 

 

 

 

чисто любопитсвто

 

или тук не заслужаваме да знаем кой си и какво изкуство правиш :metalist:

Редактирано от Chromatic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе няма 5-6

хубаво нещо е анонимниста...

ама дай 2 песни да чуя

явно имаш доста ампове китари

не се срамувай

пусни една песна

помогни ни да познаем истиснкия звук :)

 

 

 

 

 

чисто любопитсвто

 

или тук не заслужаваме да знаем кой си и какво изкуство правиш :metalist:

 

OFFTOPIC:

 

... curiosity killed the cat ...

Хроматичния, в твоя чест няма да го направя - нека видим дали ще пометнеш като не ти се задоволи любопитството ...

Снощи имаше броадкаст по скайп за най-любопитните, с обещание за продължение на живо. А на тези, които съм обещал семпли - ще ги получат. Ти не попадаш между тях.

 

ПП

това е пследният твой постинг, на който отговарям

можеш да се трогнеш ако искаш :-))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
абе няма 5-6

хубаво нещо е анонимниста...

ама дай 2 песни да чуя

явно имаш доста ампове китари

не се срамувай

пусни една песна

помогни ни да познаем истиснкия звук :)

 

 

 

 

 

чисто любопитсвто

 

или тук не заслужаваме да знаем кой си и какво изкуство правиш :metalist:

 

OFFTOPIC:

 

... curiosity killed the cat ...

Хроматичния, в твоя чест няма да го направя - нека видим дали ще пометнеш като не ти се задоволи любопитството ...

Снощи имаше броадкаст по скайп за най-любопитните, с обещание за продължение на живо. А на тези, които съм обещал семпли - ще ги получат. Ти не попадаш между тях.

 

ПП

това е пследният твой постинг, на който отговарям

можеш да се трогнеш ако искаш :-))))

Оле боже!

Направо ме стресна! :D

 

 

п.п

боли ме фара!

Ако ще и 50 ампа да имаш пак си жив зян!

Редактирано от Chromatic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

wolfgang, стига детински сръдни, моля те.

При положение че си решил да правиш група и да продаваш цд-та евентуално подобно отношение от твоя страна е най-малкото глупаво.

Кво е това сега: ще дам да ме чуят само тези които са заслужили...

Абсурдно е да съдиш дали човек е заслужил по 2-3 поста във форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ламповите Ампове са излишна железария! :hello:

 

 

 

 

офф:

 

ВолфганГ сигурно го е срам :D:metalist:

Или иска да ни предпази! :)

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
wolfgang, стига детински сръдни, моля те.

При положение че си решил да правиш група и да продаваш цд-та евентуално подобно отношение от твоя страна е най-малкото глупаво.

Кво е това сега: ще дам да ме чуят само тези които са заслужили...

Абсурдно е да съдиш дали човек е заслужил по 2-3 поста във форум.

Дилан, абсурдно или не - това е моята позиция и мнение ;-)

Нямам намерение да правя група, особено за издаване на музика. Винаги ми е кеф да направя джем с приятели и толкоз.

Хроматичния нищо смислено не е казал, и то не само в този топик. Какво значат моите думи? Точно това, което съм казал. Без задна мисъл.

 

nalbantov - аз съм дърт хеви метъл, няма такова нещо като излишна железария при мен :-)

 

 

 

понеже от 20-30 поста няма дискусия, а само нападки и банални изказвания - обръщам страницата. вече ще ви убеждавам колко гадни и скапани са ламповите усилватели! ставам фен на процесорите и софтуерните емулации ... ще хваля наред и ще гледам сеир :-)))) Ще ви "предпазвам", дето казва nalbantov :metalist: обаче от излишните железарии и тежки ампове дето могат да ви докарат дископатия :-)

 

Тук ще цитирам Библията, и затова никой да не го приема лично!: "Не давайте бисерите си на свинете". Край на цитата.

Редактирано от wolfgang
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на кой ли оная раота е по-голяма,на wolfgang или на Chromatic?!?!?А?!?

Я бързо малко да поспорите и по тая тема че май по другата се изчерпахте!!! :ph34r::blink::singer::singer::singer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А на кой ли оная раота е по-голяма,на wolfgang или на Chromatic?!?!?А?!?

Я бързо малко да поспорите и по тая тема че май по другата се изчерпахте!!! :ph34r:  :blink:  :singer:  :singer:  :singer:

 

в този форум модератори няма ли ве?

става досадно

Редактирано от wolfgang
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

брачеда волган :ph34r: се коси излишно! Важното е да се подрънкува чат пат дъл с ламби или на свещи се тая па като дойде карвина у дома ше кажа дали е яко :singer: ама да кажа саунда на карвина не е нищо особено като слушам Вай...па белким с карвиан са науча да свиря...:singer:

няхн хян хян :singer:

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брачеда волган :singer: се коси излишно!

 

Важното е да се подрънкува чат пат

 

дъл с ламби или на свещи се тая

 

па като дойде карвина у дома

ше кажа дали е яко :singer:

 

 

ама да кажа саунда на карвина не е нищо особено като слушам Вай...

 

 

 

 

 

 

няхн хян хян :singer:

егати минавката ... как можа да си поръчаш такава скъпа купчина желязо :-)))

Вай, естествено, ми е любимец. Но аз не харесвам неговият саунд. ВЪПРОС НА ВКУС. Виж Сатриани звучи по-благо за моите уши, но за сега няма да си поръчвам JSX. Нали вече агитирам за солид стейт ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

егати минавката ... как можа да си поръчаш такава скъпа купчина желязо :-)))

 

в този форум модератори няма ли ве?

става досадно :singer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Важното е да се подрънкува чат пат

 

дъл с ламби или на свещи се тая

 

па като дойде карвина у дома

ше кажа дали е яко :singer:

 

 

ама да кажа саунда на карвина не е нищо особено като слушам Вай...

 

Тубе саунд

 

http://www.cmusicforum.com/dimitar/wideworld.mp3

 

 

 

 

няхн хян хян :singer:

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

егати минавката ... как можа да си поръчаш такава скъпа купчина желязо :-)))

 

в този форум модератори няма ли ве?

става досадно :singer:

брадчед споко ра! ко става ся

муабет праим за ампове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.