Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
canev

Свързване на Zoom G5 n с UX2 Line6 ?

Recommended Posts

Здравейте!

С какъв кабел мога да свържа външната ми звукова карта UX2 със  Zoom G5n?

Ето това е картата  а, по-долу има и файл със задния панел на  Zoom G5n.

Благодаря ви!

zoom.PNG

С два моно кабела, подходящи за линеен сигнал, можеш да свържеш изхода на Зулума (където пише Monitor Speakers) с най-крайните два жака (където пише Line Input L / R). Би трябвало да се получи.

Posted (edited)

Благодаря ще опитам! Подобен кабел като този ли имаш предвид?

Edited by canev

От официалния сайт на Line 6 ми  отговориха:

Hi,

you could connect the Zoom's left/mono output to the instrument input of the UX2 - or you could connect both of the Zoom's outputs (L/mono & right) to the Line inputs of the UX2 for stereo connection.

In both ways please use standard instrument (guitar) cables (TS, mono) for connection.

Сега остава въпроса дали  през Зоома ще мога да използвам присетите на  Pod Farm,  Guitar Rig 5,  S-Gear 2

Горната жица изглежда ОК. Може и китарни ако имаш някакви парчетии, примерно патч кабели за ефекти.

Първият вариант на Line 6 ми е малко странен. Сигнал предназначен за мониторни колони (би трябвало да е линеен) в инструментален вход - нищо хубаво не вещае. Но пък какъв е сигнала на този изход не е много ясно, трябва да се чете из менюалите, ако пише.

Мен при всяко положение ми се струва, че нищо добро няма да излезе от цялата работа. Това са си "самосиндикални" процесорчета, предвидени да се ползват по-скоро самостоятелно. Но пък не ти пречи да тестваш. ;)

Аз бих желал да задам малко "по-подъл" въпрос към автора. :) Каква е мотивацията да се записва саунда от процесора при положение, че възможностите с VST са практически необозрими?